A műhelybeszélgetésen Cseresnyés Péter, Csatlós Csilla és Radics Bálint volt az előadó (Fotó: Gergely Szilárd)
Műhelybeszélgetésen tekintették át az elmúlt időszak eredményeit és a fejlesztési célokat a Mura-program nyugati térségének polgármesterei. A megbeszélésen harminc településvezető vett részt.
Csatlós Csilla, a házigazda Bázakerettye polgármestere elmondta, A Humán kapacitások fejlesztése a Mura Nemzeti Program nyugati térségében elnevezésű, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) részeként megvalósult találkozót a térségben rejlő lehetőségek kiaknázása, az ott élő közösségek összekovácsolása érdekében szervezték meg. A cél az információcsere, a koordináció erősítése volt, és a koronavírus-járvány idején elmaradt egyeztetéseket is pótolták.
Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő ismertette az elmúlt 10 év fejlesztési ívét, stratégiai irányvonalait és az ezekre épülő jövőbeni utakat és irányokat, majd válaszolt a polgármesterek kérdéseire. A politikus elmondta, sok fejlesztési pénz érkezett a térségbe, így érdemes összegezni az eredményeket, továbbá arról is szükséges beszélni, hogy a következő időszakban milyen specifikus fejlesztést igényel Murafölde. Kiemelte, azon dolgoznak, hogy nőjön a térség lélekmegtartó ereje, és minél vonzóbbá tegyék ezt a vidéket. Elmondta, azt tapasztalják, hogy egyre nagyobb a letelepedési szándék az utóbbi időben, s ennek további elősegítéséhez kérte a polgármesterek ötleteit és véleményét.
Radics Bálint, a Széchenyi Programiroda tanácsadója a következő uniós költségvetési ciklus forrásairól tájékoztatta a polgármestereket. Elmondta, hogy Magyarországra több mint 15 ezer milliárd forint érkezik a következő 7 évben: egyrészről az új költségvetési ciklus forrásából, másrészről a helyreállítási alapból. Ennek nagy része a vidékfejlesztésre koncentrálódik majd, így számos kistelepülés tud pályázni továbbra is a meglévő épületek energetikai korszerűsítésére, az önkormányzat tulajdonában lévő közintézmények felújítására. Hozzátette, számos fejlesztési forrás várható a továbbiakban a térségi turisztikai fejlesztések megvalósítására, s mint mondta, ebben Muraföldén térségi összefogás szükséges, mert a pontszerű helyett összetett, komplex élményt adó fejlesztésekre van szükség.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.