Szalagátvágás és azutáni gratuláló kézfogás, balról jobbra Bene Csaba, Cseresnyés Péter, Németh Géza (Fotó: Zalakocka)
Az avatóünnepségen Németh Géza, Becsehely polgármestere arról tájékoztatott, hogy 2021-ben pályáztak a Vidékfejlesztési Programban, elnyertek 102 millió forintot, de az önkormányzatnak 11 millió forint önerővel is be kellett szállnia.
Nehezítette a beruházást, hogy közben jelentősen megemelkedtek az építési költségek, így további 48 millió forinttal kellett a községnek hozzájárulnia a projekthez. Ezt az összeget is biztosították, így elkészülhetett a zárt és nyitott terekből álló termelői piac.
A polgármester hangsúlyozta, hogy a létesítmény egyben közösségi tér, céljuk, hogy tartalommal töltsék meg, helyszíne lehet családi eseményeknek is, születésnapi rendezvényeknek, lakodalmaknak. A vásárlók, látogatók igazi, klasszikus piaci ételeket is fogyaszthatnak a nyitvatartás idején, lesz lángos, krumpliprósza, sült kolbász.
A termelői piac a jövőben minden héten pénteken 17 és 20 óra között tart nyitva (Fotó: Zalakocka)
Az avatón jelen volt Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője és Bene Csaba, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke, mindketten gratuláltak a beruházáshoz.
Cseresnyés Péter arról beszélt, hogy az elmúlt 10 évben Becsehelyen kihasználták a kormányzat különböző pályázatai által biztosított lehetőségeket. Éltek azzal, ami stratégiai célként jelent meg a kormányzati politikában, hogy a vidéket támogatni kell, szépüljenek a falvak és a települések lélekmegtartó ereje erősödjön. A kormányzat termelői piac kialakítására azért biztosított lehetőséget, hogy a térségben megtermelt, jó minőségű helyi termékeket ott be tudják szerezni a vásárlók.
Bene Csaba pedig azt vetette fel, hogy kellene egy olyan internetes platform, ahonnan a vásárlók megtudhatják, hogy melyik településen működik termelői piac, illetve annak nyitvatartását.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.