Sport - 2024. június 05., Szerda
#Szivárvány EGYMI #Nagykanizsa #országos diákolimpiai döntő #atlétika

Zárásként: 14 arany-, 6 ezüst- és 3 bronzérem

Méltó befejezése az évnek, a gyerekek harcoltak, hogy a dobógóra léphessenek (Fotó: Zalakocka)

A budapesti Ikarus BSE sporttelepén mintegy száz, értelmileg akadályozott, hallás- látás- és mozgássérült atléta sorakozott fel a 2023/24-es tanév utolsó országos diákolimpiai döntőjén.

A megmérettetésen ismét kiválóan szerepeltek a kanizsai Szivárvány EGYMI tanulói, akik összesen 23 éremmel tértek haza. A fiatalokat Kovácsné Kelemen Valéria testnevelő tanár készítette fel, aki rendkívül büszke a csapatára, hiszen a gyerekek kitartóan és lelkesen küzdöttek, hogy bizonyítsanak.

Az értelmileg akadályozottaknál Mátyás Alex második lett 50 méter futásban, távolugrásban és váltóban. Horváth Amanda harmadik lett 50 méter futásban, első kislabdahajításban és váltóban. Takács Dorottya 2. helyen végzett 300 méter futásban, 3. helyen távolugrásban, és aranyérmet nyert váltóban. Takács Farkas Ferenc első lett 300 méteres síkfutásban, harmadik kislabda hajításban és második váltóban. Ünnep Dávid hatodik lett 100 méter futásban és súlylökésben, ötödik távolugrásban és második váltóban. A mozgássérültek között Tóth Adrienn 1. helyen végzett 100 és 400 méteres síkfutásban, távolugrásban és váltóban.

A hallássérülteknél Bogdán Vivien öt egyéni aranyérmet szerzett, s ezzel kiemelkedett a mezőnyből: 100 és 400 méter futásban, távolugrásban, magasugrásban és súlylökésben is első lett, továbbá a győztes váltóban is szerepelt.

Képgaléria

Még érdekes lehet ...

2024. július 18., Csütörtök

Szombatról elhalasztották a Balaton-átúszást

Az 5,2 kilométeres Balaton-átúszás tervezett új időpontja vasárnap, de a végleges döntés csak péntek délben születik meg.

2024. július 11., Csütörtök

Balaton-átúszás - Már több mint 10 ezren neveztek

Néhány nappal a 42. Lidl Balaton-átúszás előtt meghaladta a 10 ezret a nevezők száma.

2024. június 30., Vasárnap

A helyek kétharmada már elkelt a Balaton-átúszásra

A július 20-án sorra kerülő, 42. Balaton-átúszásra több mint tízezer résztvevőt várnak a szervezők.

2024. június 26., Szerda

A kanizsai sakk csúcskategóriát képvisel Magyarországon

Tizenhatodik bajnoki címet ünnepelhettek.

Amerikai birkózók a Zsigmondy-csarnokban

A magyarok mindkét fogásnemben felülmúlták tengerentúli vendégeiket.

2024. június 24., Hétfő

Országúti kerékpárverseny Zalakaroson

A versenyzők a fürdővárosban és annak környékén tekertek.

2024. június 21., Péntek

Vitorlázó repülő program indul a nagykanizsai repülőtéren

A Nagykanizsai Vitorlázórepülő Szakosztály a 12-15 év közötti, repülés iránt érdeklődő gyermekeket várja.

2024. június 20., Csütörtök

Zalakaros: országúti kerékpáros verseny egész hétvégén

A verseny ideje alatt Zalakaros teljes területén és a környező falvakban a gépjárműforgalom időszakos és teljes lezárása is várható.