Illusztráció (A kép forrása: Pexels)
Változott-e a pandémia hatására az életmódunk, valamint az élelmiszervásárlási és élelmiszerfogyasztási szokásaink? Erre keresi idén is a választ a Nébih, a Debreceni Egyetem, valamint a TÉT Platform közös kutatása. A nagy karantén kérdőív április végéig még elérhető, a minél pontosabb kép kialakításához ugyanis elengedhetetlen a lakosság segítsége.
A 2020-as első karanténkutatás egyértelműen megmutatta, hogy a koronavírus-járvány hatására az élelmiszervásárlási és élelmiszerfogyasztási szokásaink is megváltoztak. A kutatók most, csaknem egy év elteltével azt szeretnék felmérni, a Covid-19 járvány harmadik hulláma során hogyan alkalmazkodott a társadalom a tartósan megváltozott élethelyzethez. A Nébih, a Debreceni Egyetem, valamint a TÉT Platform szakemberei által összeállított kérdéssor – anonim – kitöltése nagyjából 15 percet vesz igénybe, és a kutatás eredménye a kiértékelést követően mindenki számára elérhető lesz.
A kérdőív április végéig még elérhető a https://portal.nebih.gov.hu/karantenkutatas oldalon. A szervezők bíznak benne, hogy ismét sokan segítik majd a munkájukat, hogy minél pontosabb képet kaphassanak a járvány mindennapjainkra gyakorolt hosszú távú hatásáról.
(Forrás: Nébih)
Módosul az élelmiszerek jelölési rendelete.
A legelterjedtebb néphagyomány szerint ha a téli álmából ébredő medve barlangjából kijőve napos időt talál, megijed árnyékától és visszabújik a vackára.
Az európai fogyasztóvédelmi hatóságok gyorsvizsgálata alapján a kereskedők több mint harmada észrevétlen, úgynevezett sötét mintázatú módszerekkel manipulálja a fogyasztókat az online térben.
A rendelet célja, hogy elejét vegye a csomagolóanyag-hulladékok dinamikus növekedésének.
A múlt hét rendkívül változékony, szeszélyes és csapadékos időjárásának köszönhetően időszakosan újabb burkolathibák keletkeztek az országos közúthálózaton is.
A földművelésügyi miniszter 1901. évi egyik körrendelete a vakondot is – több más állattal együtt – természetvédelmi oltalom alá helyezte.
Az elmúlt uniós fejlesztési ciklusban mintegy 38 milliárd forint jutott 100 ezer hektárnyi természeti környezet állapotának megjavítására.
Tavaly több mint tízmillióval többet, 29 millió forint pótdíjat fizettek be a jegy nélkül utazók a vasúttársaságnak, az egy évvel korábbihoz képest.
Most megmutatják nekünk a tó felszíne alatt 38 méteres mélységben nyíló Hévízi-forrásbarlang bejáratát. Izgalmas felvételek következnek.
Szükség van a vízpufferek mihamarabbi kialakítására.
6 éves gyerek is teljesítette a távot.
Pályázatot hirdetett a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.
Ha te is kíváncsi vagy a farsang és a fánk kapcsolatára és az azokhoz kapcsolódó népszokásokra, receptekre, akkor jó helyen jársz.