Vannak akik azért várják a vakációt, hogy végre utolérjék magukat (Illusztráció, a kép forrása: Unsplash)
A Profession.hu – a 2014-ben és 2019-ben végzett kutatását megismételve – idén júniusban online kérdőíven, reprezentatív munkavétellel mérte fel a nyári szabadságok felhasználását.
A közlemény szerint a válaszadók
az átlagos évi 29 nap szabadságukból összesen 13 napot terveztek kivenni az idei nyári szezonban.
Míg 2014-ben a megkérdezettek 37 százaléka utazott el, addig ez az arány 2019-re 60, az idén pedig 65 százalékra nőtt.
A felmérés szerint tízből hat munkavállaló egyszerűen ki tudja venni szabadságát, minden tizedik válaszadó érezte úgy, hogy ebben különböző tényezők akadályozzák.
A munkavállalók többségét teljes mértékben tehermentesítik a szabadság alatt, csupán harmaduknak kell pótolni a távol töltött idő alatt felgyűlt feladatokat az aktuális teendőik mellett.
A rendelkezésre álló fizetett szabadnapokat tízből négy munkavállaló hosszabb turnusokra osztva használja fel, jellemzően egy hétnél hosszabb időre elutazva, megközelítően ennyien törekszenek rövidebb programok tervezésére, 35 százalékuk pedig csak egy-két szabadnapot vesz ki egyszerre – írják a közleményben.
A felmérés szerint a válaszadók 7 százalékának a felettese, míg 5 százalékának a kollégái nincsenek tekintettel a szabadságára,
a nyaralás alatt a megkérdezettek 32 százaléka alkalmanként, míg 9 százaléka rendszeresen dolgozik.
A válaszadók 60 százaléka követi a céges levelezést akár a tengerpartról is, 30 százalékuk ráadásul mindennap, 8 százalék pedig teljesen távol tartja magát ettől.
A hivatalos hívásokat a válaszadók több mint fele fogadja alkalmanként vagy minden alkalommal, és
csak 14 százalék mondta azt, hogy egyáltalán nem veszi fel a telefonját nyaralás közben
– szerepel a felmérésben.
A kutatás rámutatott arra is, hogy 2020-ban a járvány miatt a munkavállalók közel negyede volt kénytelen a vezetőség által kijelölt időszakban felhasználni szabadságának egy részét az optimalizálás, a költséghatékonyság és a bizonytalan tervezhetőség következtében. Az idei oltási hullámban a válaszadók 3 százaléka kényszerült betegszabadságra a vakcináció miatt, 7 százaléknak pedig fizetett szabadnapot kellett kivennie.
(Forrás: vg.hu)
A földművelésügyi miniszter 1901. évi egyik körrendelete a vakondot is – több más állattal együtt – természetvédelmi oltalom alá helyezte.
Az elmúlt uniós fejlesztési ciklusban mintegy 38 milliárd forint jutott 100 ezer hektárnyi természeti környezet állapotának megjavítására.
Tavaly több mint tízmillióval többet, 29 millió forint pótdíjat fizettek be a jegy nélkül utazók a vasúttársaságnak, az egy évvel korábbihoz képest.
Most megmutatják nekünk a tó felszíne alatt 38 méteres mélységben nyíló Hévízi-forrásbarlang bejáratát. Izgalmas felvételek következnek.
Szükség van a vízpufferek mihamarabbi kialakítására.
6 éves gyerek is teljesítette a távot.
Pályázatot hirdetett a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.
Ha te is kíváncsi vagy a farsang és a fánk kapcsolatára és az azokhoz kapcsolódó népszokásokra, receptekre, akkor jó helyen jársz.
Idén is bárki részt vehet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) országos erdeifülesbagoly-telelőhely felmérésén január 20. és 23. között.
Évek óta várat magára a teljes nádaratás a Balatonon.
A KRESZ is előírja a tompított fényszóró használatát, ami a jelenlegi időjárási körülmények között különösen fontos még nappali fényviszonyok mellett is
A brit Mirror napilap TOP 7-es listájába a budapesti Széchenyi Gyógyfürdő és a Hévízi Tófürdő is bekerült.
A borzas lent választották 2023-ban az Év vadvirágának egy online szavazáson, amelyet a Vadonlesők Közössége Természetvédelmi Egyesület bonyolított le a Magyar Biológiai Társasággal közösen.