Archív (Fotó: MTI/Kovács Tamás)
Amíg 2019-ben 150 milliárd forintot fordítottak falusi csokra, önkormányzati és egyházi pályázatokra, illetve a mellékutak fejlesztésére, addig 2020-ban több mint 200 milliárd, 2021-ben pedig 250 milliárd forintot meghaladó összeg áll rendelkezésre az ötezer lakosnál kisebb népességű települések fejlesztésére – közölte a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos vasárnap a hajdú-bihari Bakonszegen.
Gyopáros Alpár ismertetése szerint a program minden településre eljutott, eddig 12 ezer nyertes pályázatot hirdettek ki, és 130 milliárd forintot fizettek ki a nyerteseknek.
A hazai forrásból finanszírozott Magyar Falu Program rugalmas, gyors és folyamatosan bővülő program, amelynek eredményeként javul a vidéken élők életminősége, és az elmúlt két évben ezer kistelepülésen növekedett a népességszám – tette hozzá.
A kormány előbb átvállalta az adósságállományukat, nekilátott a gazdaságfejlesztésnek, a Magyar Falu Program keretében pedig a helyi igényekhez igazodva támogatja a kistelepüléseken élőket. A kormánybiztos utalt rá, hogy minden évben bővítik a kedvezményezettek körét, és amennyiben bizalmat kapnak, 2022 után is folytatódik, illetve bővül majd a program.
Gyopáros Alpár felsorolása szerint
a falusi csokot már több mint 20 ezer család igényelte 100 milliárd forintot meghaladó értékben,
2019 és 2022 között felújítottak, illetve felújítanak háromezer kilométer mellékutat, és a jövő évi költségvetés alapján jövőre további ezerötszáz kilométer út felújítása kezdődhet meg.
Vitányi István, a térség országgyűlési képviselője azt mondta, a választókerületéhez tartozó 41 településen mindenütt látszik a fejlődés. A legfontosabbnak azt nevezte, hogy ma már „városban vagy faluban lakni nem életminőség, hanem életstílus választás” kérdése.
A politikus elmondta:
a Magyar Falu Program keretében választókerületében 214 nyertes pályázattal több mint kétmilliárd forint értékű fejlesztés valósult meg.
Gara Péter, Bakonszeg polgármestere utalt rá, hogy a településük korábban önerő híján nem tudott fejleszteni, a 100 százalékos támogatottságú Magyar Falu Program keretében azonban jelentős beruházások valósulhatnak meg. Példaként említette az egészségház 30 millió forintos fejlesztését, a civil szervezetek 300 milliós támogatását, a templomfelújítást és a helyi önkormányzati zöldség-gyümölcs feldolgozó bővítésének tervét.
(Forrás: vg.hu)
A kerékpáros közlekedés fejlesztése világszerte és hazánkban is egyre nagyobb figyelmet kap, hiszen korunk számos kihívására kínál élhető és fenntartható alternatívát.
Indul az Országos Haditorna Verseny - szeptembertől startolnak a vármegyei fordulók.
Nyugodt, napos idő: ezzel lehetne jellemezni az időjárást a következő egy hétben, közben a szél is egyre kevésbé fog fújni.
A foglalások több mint felét a legnépszerűbb négy településen, Hévízen, Siófokon, Balatonfüreden és Zalakaroson regisztrálták, döntően belföldi vendégektől.
Hullámzó hidegfront éri el hétfő délután, este hazánkat, amely lassan mozog kelet felé, és csak a hét közepén hagyja el térségünket.
A kánikulában a szokásosnál nagyobb mennyiségű vízre van szüksége a szervezetnek, ezért a hatóságok azt kéri a lakosságtól, hogy a nagy melegben fogyasszanak több folyadékot, lehetőség szerint vizet.
A Miniszterelnökséget vezető kitért arra is, hogy továbbra is az inflációt meghaladó béremelést akarnak biztosítani, és még az idei évben is jó esély van a reálbér-emelkedésre.
Még mindig tombol a nyár, a kánikulát enyhítő hidegfront jelen kilátások alapján csak jövő hét elején érkezik.
Kedden is napos idő várható általában kevés gomollyal.
Lényeges változás nem lesz időjárásunkban, az erőteljes gomolyfelhő-képződés mellett továbbra is elszórtan kell záporokra, zivatarokra számítani.
Rengetegen választották a Balatont és Zalakarost, derül ki a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató statisztikájából.