Balogh László bízik abban, hogy a Nagykanizsa-Budapest közötti tömegközlekedés problémája megoldódik (Fotó: Gergely Szilárd)
Nem volt olyan háborús a tegnapi közgyűlés, mint szokott néha lenni. Küzdelem volt, de ez rendjén is van – mondta a polgármester. Balogh László összefoglalójában kiemelte, a maratoni ülésen 50 napirendi pontot tárgyaltak meg a képviselők.
A polgármester hangsúlyozta, örül annak, hogy levette a napirendről a másik oldal a polgármesteri hivatal SZMSZ-ének módosítását, hozzátette, reméli, ez így is marad. Mint fogalmazott, ennek részükről bevallottan az a célja, hogy megszüntessék a polgármesteri kabinetet.
Balogh László örömhírként emelte ki a Trianon-emléktábla ügyét, mely harmadszori nekifutásra átment a közgyűlésen. Már csak a tulajdonosi hozzájárulást kellett megadnia a városnak, ugyanis a 4,4 millió forintos, nagyméretű emléktábla ára összegyűlt az adományokból.
A város 2020-24-re szóló gazdasági tervét, melyet a pandémia alatt a polgármester már elfogadott, most a közgyűlés is jóváhagyta. Ennek lesz egy társadalmi egyeztetési folyamata is.
A polgármester elmondta, sokat foglalkoztak a Nagykanizsa-Budapest közötti autóbuszjáratok és a vonatközlekedés problémájával. A zöldítés és a járványhelyzet miatt meghozott korábbi döntések ügyében pozitív előrelépésként említette, hogy az átmeneti menetrendben már kétóránként közlekedik gyorsvonat, bár – tette hozzá – az igazi megoldás majd az lesz, ha újra lesznek intercity járatok. A testület egyetértett abban, hogy a buszmenetrend változása drasztikus, Balogh László azonban bízik abban, hogy ez ügyben is hamarosan lesznek jó hírek. A városnak viszont kötelessége kezelni a vasútállomás és az autóbusz-pályaudvar közötti közlekedést, így a 18-as jelzésű buszok 20 percenként járnak majd, ennek pluszköltségét a testület megszavazta. A polgármester hangsúlyozta, tudja, hogy még sok problémát kell megoldani a tömegközlekedés kapcsán, de elindultak ezen az úton.
Politikai támadásnak szánta, de szakmai válasz érkezett.
Hogy mi volt a bűnük? Hogy volt egy darab földjük. Egy malmuk. Egy üzletük. Hogy valaha tisztviselők voltak. Hogy másként gondolkodtak.
Június 22-én vasárnap este 19:15-kor különleges, szívhez szóló hangversenyre várják a nagykanizsaiakat a Jézus Szíve Plébániatemplomban (Felsőtemplomban).
A Honvéd Kadét Kupa ünnepélyes záróeseménye méltó lezárása volt az egész tanévet átfogó versenysorozatnak, amelyen 138 iskola 2787 kadétja vett részt.
A Foglalkoztatási Osztály ügyfélszolgálatain június 18-án (szerda) 12 órától nem lesz ügyfélfogadás.
A Halis-könyvtárban „Péntek volt és 23” kitelepítések 1950-1953 között Zala megyéből címmel nyílt kiállítás.
A tragikus hirtelenséggel bekövetkezett halál híre mélyen megrázta mindazokat, akik ismerték őt.
A Nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórház vezetőjével nyíltan beszélgettünk a kórházi valóságról, a betegellátás kihívásairól és az orvosok hétköznapi hőstetteiről.
Rendkívüli hónapot zárt a 20/41-es számú esetkocsi stábja.
Ilyen az, amikor Tar Mihály tátott szájjal szalad bele abba a bizonyos erdőbe.
Ma a könyvtárban, hétfőn pedig a vasútállomáson hajthatunk fejet a hortobágyi kényszermunkatáborokba elhurcolt zalaiak előtt.
A dél-zalai városban egyeztettek a magyar és horvát vezetők.
Ezeken a napokon számítsunk zajra és megnövekedett forgalomra.
Helyismeret hiánya és szelektív emlékezet a városvezetésnél.
Egy beteg vallomása bizalomról, gyógyulásról és emberségről.
A nemzeti összetartozás napjának előestéjén, kedden tartott megemlékezést a Nagykanizsai Polgári Egyesület a Nagy-Magyarország emlékművénél.
A polgármester a háttérben zajló politikai játszmákról, bosszúhadjáratokról és az ÉVÉ-s félretájékoztatásról is beszélt.
A magyar lótenyésztés hazai és nemzetközi hírnevének ápolása érdekében végzett kiemelkedő életpályáját ismerték el.