Kanizsa - 2020. szeptember 04., Péntek
#Hella Ferenc #HACSuNK

Visszautasítja a vádakat

Visszautasítja a vádakat

Hella Ferenc, a helyi akciócsoport munkaszervezetének vezetője (Fotó: Gergely Szilárd)

Visszautasítja a vádakat Hella Ferenc. Mint mondta, nem kölcsön, hanem fontos ügy megelőlegezése volt az az összeg, amellyel a városfejlesztő cég a helyi akciócsoportnak a fejlesztési stratégia elkészítéséhez nyújtott segítséget, a pénzt pedig nem az egyházközség kapta.

Az összeget az akciócsoport munkaszervezete hívta le, egyharmadát már visszautalta, kétharmadát pedig még idén visszafizeti – mondta Hella Ferenc, a munkaszervezet vezetője. A református lelkipásztor hozzátette, az összeg nem érte el a tízmillió forintot.

– Sajnálattal értesültem arról, hogy a református egyházközséget és személyemet is az ÉVE-frakció folyamatosan politikai játszmák eszközeként használja. A legutóbbi közgyűlésen is olyan alaptalan vádakkal kerültem szembe, melyek előtt értetlenül, szomorúan, s legfőképp nagyon elkeseredetten állok. Munkásságom és életutam során igyekeztem a mások iránti szolgálatot, az alázatot és a nemes ügyekért való tenni akarást előtérbe helyezni. Ezért vállaltam szerepet a civil szervezetek által kezdeményezett, partnerségen alapuló nagykanizsai akciócsoport megalakításában. Horváth Jácint részéről egy kiforgatott és alaptalan vád érte az egyházközséget. Mindannyiunk számára az lenne a legjobb, ha a teremtő gondolatok és cselekedetek, a jóindulat és tenni akarás irányítaná a döntéshelyzetben lévő emberek gondolkodását, és hagynák békességben dolgozni azokat, akik a város és közösségei építésén munkálkodnak – fejtette ki a munkaszervezet vezetője.

A projekt keretében a városi kulturális élet és közösségépítés terén számos ötlet megvalósítására biztosítanak lehetőséget pályázati források lehívásával. Az akciócsoport egyik tagjaként az egyházközség vállalta a jelentős adminisztrációs teherrel járó munkaszervezeti feladatok ellátását is. A pályázati keret lehívása érdekében egy fejlesztési stratégia tervet kellett benyújtani, ennek a költségét előlegezte meg a városfejlesző kft. az eredményes gazdálkodásának köszönhetően.

Még érdekes lehet ...


2024. február 27., Kedd

Biztonság és szuverenitás

Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke volt a NagyON Kanizsa Egyesület által szervezett Polgári Est vendége.


2024. február 25., Vasárnap

Tanuljunk a történelemből!

Február 25-én, vasárnap Nagykanizsán a kommunista diktatúrák áldozataira emlékeztek a Batthyány-Kisfaludy utcák kereszteződésénél lévő emléktáblánál.


2024. február 23., Péntek

Betonelemekkel burkolták a medret Bagolán

Korábban gyakori probléma volt, hogy a Bagoly út alján összegyűlt a csapadékvíz, amit az árokrendszer képtelen volt elvezetni.


2024. február 22., Csütörtök

Új nyílászárók a Rozgonyi úti óvodában

Szabó Szilárd, a Fidesz frakcióvezetője önálló indítványában kérte, hogy az önkormányzat finanszírozza a beruházást.


2024. február 20., Kedd

A Fidesz alelnöke lesz a vendég

Február 23-án folyatódik a NagyON Kanizsa Polgári Est programsorozata.


2024. február 15., Csütörtök

Bővítenék a parkolóhelyek számát

A meglévő parkolóhelyek mellé továbbiak kialakításáról egyeztetett csütörtökön Radics Bálint képviselő a MAORT-telepen.


Gázszünet lesz pénteken Kiskanizsán

Gázszivárgás miatt rendelték el.


2024. február 14., Szerda

Veszélyes zebra Nagykanizsán

Sötétbe burkolózott a Zrínyi utcai gyalogátkelőhely.


Nagykanizsa is nyerhet a déli régiók fejlesztésével

Beruházásösztönző konzultációt szervezett a kanizsai kamara.


2024. február 13., Kedd

Naperőmű a Csónakázó-tónál?

Naperőmű építését tervezik a Csónakázó-tónál?


2024. február 12., Hétfő

Változatos fánk kínálat

Otthonra talált a gasztronómiai fesztivál a Kanizsa Arénában.


2024. február 09., Péntek

Református iskola lesz a Bolyai

Elsöprő többséggel döntöttek a szülők a csütörtöki voksoláson. 

#Nagykanizsa

Biztonság és szuverenitás

Biztonság és szuverenitás

2024. február 27. - Kanizsa

Tanuljunk a történelemből!

Tanuljunk a történelemből!

2024. február 25. - Kanizsa

Te tudod, hogy mekkora a vízlábnyomod?

Te tudod, hogy mekkora a vízlábnyomod?

2024. február 22. - Érdekes

Programok a hétvégére

Programok a hétvégére

2024. február 22. - Érdekes

Új nyílászárók a Rozgonyi úti óvodában

Új nyílászárók a Rozgonyi úti óvodában

2024. február 22. - Kanizsa

Kanizsai valóság

Kanizsai valóság

2024. február 21. - Érdekes

A Fidesz alelnöke lesz a vendég

A Fidesz alelnöke lesz a vendég

2024. február 20. - Kanizsa

Tudatosabb élet

Tudatosabb élet

2024. február 19. - Érdekes

Tisztelet a hősöknek

Tisztelet a hősöknek

2024. február 19. - Érdekes

Bővítenék a parkolóhelyek számát

Bővítenék a parkolóhelyek számát

2024. február 15. - Kanizsa

+