Kanizsa - 2022. szeptember 23., Péntek
#Nagykanizsa #közgyűlés #vita #ÉVE-frakció

Heves viták és egyet nem értés jellemezte a közgyűlést

Heves viták és egyet nem értés jellemezte a közgyűlést

(Fotó: archív, Gergely Szilárd)

Létfontosságú ügyek kerültek a soron kívüli közgyűlésen a képviselők elé, de a hatalmat gyakorló ÉVE-frakció egyetlen érdemleges döntést sem volt képes meghozni a város érdekében – így értékelte Balogh László polgármester a testület keddi ülését.

- Pedig újra lehetőség adódott, hogy végre felhasználjuk azt az 588 millió forintos kormányzati támogatást, amely városunk épület-, csapadékvíz-elvezetés, út- és járdaproblémáit orvosolná. Fodor Csaba frakcióvezető folyamatosan hangoztatja, hogy az állam kivérezteti az önkormányzatokat, holott épp miattuk nem tudunk felhasználni másfél éve egy ekkora támogatást, miközben az árak lassan az egekbe nőnek. Megoldás mégsem született az ÉVE miatt, a baloldalon azt viszont megszavazták, hogy Fodor Csaba Barcelonába utazzon egy pályázat okán - mondta Balogh László.

A polgármester hozzátette: a Vízmű fenntartásáról, állami kézbe adásáról, a veszteségek kezeléséről sem születt megnyugtató válasz.

- Az a baloldali érv, miszerint nincs garancia az államtól a szolgáltatás színvonaláról, valójában nem érv, hiszen nem válaszol a legfontosabbra: mi lesz a Vízmű kezelhetetlen mértékű veszteségével - vélekedett Balogh László, aki beszámolt arról is, hogy a népkonyha ügyében sem született megoldás, amit az ÉVE-frakció veszélybe sodort, szociális problémákat is előre vetítve.    

- A népkonyha naponta 100 nehéz sorsú ember étkezését biztosította egy egyesület közreműködésével, akiket a baloldal politikai bosszúból félre akar tolni. Jelenleg az ÉVE képviselőinek nincs fogalma, ki és hol fogja végezni ezt a tevékenységet október 1-től. Arról sincs fogalmuk, hogy miképpen faragjuk le azt a 620 millió forintos hiányt, melyet az energiaválság okozott a város költségvetésén - mondta a polgármester, aki szerint az ÉVE-frakció azon kívül, hogy kritizált és rágalmazott a közgyűlésen, egyetlen ötlettel sem járult hozzá a súlyos probléma megoldásához, holott minden döntés az ő kezükben van.                                  

Az ÉVE-frakció szerdán sajtótájékoztatót tartott az egyesület álláspontjáról. Ezen Fodor Csaba frakcióvezető a Vízművel kapcsolatos közgyűlési döntésről azt mondta, azért határoztak így, mert nem kaptak garanciákat a működést illető kérdéseikre. Horváth Jácint, az Éljen VárosuNk Egyesület frakcióvezető-helyettese hozzátette, létrehoztak egy munkacsoportot, amelynek az a feladata, hogy a rezsiárak miatt olyan intézkedéseket dolgozzon ki a városi intézményeknél és cégeknél, amelyek biztosítják az alapszolgáltatásokat és takarékosságot is.

Még érdekes lehet ...


2023. március 30., Csütörtök

A pruszli vagy más néven lajbi volt főszerepben

A mellény történetével is megismerkedhettek a hölgyklub rendezvényén a résztvevők.


Közeleg a répás ételek fesztiválja

A korábbi hagyományokkal nem januárban, hanem április 15-én rendezik meg a fesztivált, amely immár a 21. lesz a sorban.


2023. március 29., Szerda

Bevezetés a tudományos diákköri munkába

A BLG és Cserháti-technikum diákjainak az alapokat a Budapesti Gazdasági Egyetem főiskolai docense mutatta be.


2023. március 28., Kedd

Egységes ügyfélfogadási rendet alakítottak ki

A szervezeti egységek ügyfélfogadását a Foglalkoztatási Osztályhoz igazították.


Közel egymilliárdos víziközmű-rekonstrukció kezdődik a Teleki utcában és a Platán soron

A munkaterület átadása április 3-án lesz, és ezután a forgalomtechnikai létesítmények kihelyezése kezdődik. 


2023. március 26., Vasárnap

Új mammográf készülék és ultrahang eszközök a kórházban

A hivatalos átadó ünnepséget pénteken tartották.


2023. március 25., Szombat

Az Újszülöttek erdejében folytatta fásítási programját a Zalaerdő

Több mint 30 ezer csemetét ültettek el a Csónakázó-tónál.


2023. március 23., Csütörtök

Felesküdtek a haza védelmére

Több mint száz önkéntes tartalékos katona esküdött fel a haza védelmére csütörtökön az Erzsébet téren.


Miniszterelnöki emléklapot és virágcsokrot is kapott a 90 éves Éva néni

Vanicsek Ferenc Györgynét Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő is köszöntötte


2023. március 22., Szerda

Galéria – gálaestet tartott a 25-ik szülinapjára készülő SZKES

22 koreográfiával 140 táncos lépett a HSMK színpadára.


Vénic-szilfát ültettek a Csónakázó-tónál

A vénic-szilfát az időspirálnál ültették el, ahol a korábbi év fái is találhatók.


2023. március 21., Kedd

35 éves a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége

A vármegyei szervezet Kanizsán is kerekasztal-beszélgetést tartott.


2023. március 20., Hétfő

Bevonulás Kaposváron, Nagykanizsán és Pécsett

Az újoncok a katonai szervezetekkel megkötött szerződések aláírását követően megkapták egyenruháikat, s megkezdődtek számukra a foglalkozások.


Költözik a nagykanizsai foglalkoztatási osztály

A szervezeti egység költöztetésére 2023. március 21- 23. között kerül sor.


2023. március 18., Szombat

Karbantartás miatt szünetel az ügyfélfogadás

Az Eötvös téri Kormányablakban március 28-án (kedd) nem lesz ügyfélfogadás.

+