Kanizsa - 2022. szeptember 23., Péntek
#Nagykanizsa #közgyűlés #vita #ÉVE-frakció

Heves viták és egyet nem értés jellemezte a közgyűlést

Heves viták és egyet nem értés jellemezte a közgyűlést

(Fotó: archív, Gergely Szilárd)

Létfontosságú ügyek kerültek a soron kívüli közgyűlésen a képviselők elé, de a hatalmat gyakorló ÉVE-frakció egyetlen érdemleges döntést sem volt képes meghozni a város érdekében – így értékelte Balogh László polgármester a testület keddi ülését.

- Pedig újra lehetőség adódott, hogy végre felhasználjuk azt az 588 millió forintos kormányzati támogatást, amely városunk épület-, csapadékvíz-elvezetés, út- és járdaproblémáit orvosolná. Fodor Csaba frakcióvezető folyamatosan hangoztatja, hogy az állam kivérezteti az önkormányzatokat, holott épp miattuk nem tudunk felhasználni másfél éve egy ekkora támogatást, miközben az árak lassan az egekbe nőnek. Megoldás mégsem született az ÉVE miatt, a baloldalon azt viszont megszavazták, hogy Fodor Csaba Barcelonába utazzon egy pályázat okán - mondta Balogh László.

A polgármester hozzátette: a Vízmű fenntartásáról, állami kézbe adásáról, a veszteségek kezeléséről sem születt megnyugtató válasz.

- Az a baloldali érv, miszerint nincs garancia az államtól a szolgáltatás színvonaláról, valójában nem érv, hiszen nem válaszol a legfontosabbra: mi lesz a Vízmű kezelhetetlen mértékű veszteségével - vélekedett Balogh László, aki beszámolt arról is, hogy a népkonyha ügyében sem született megoldás, amit az ÉVE-frakció veszélybe sodort, szociális problémákat is előre vetítve.    

- A népkonyha naponta 100 nehéz sorsú ember étkezését biztosította egy egyesület közreműködésével, akiket a baloldal politikai bosszúból félre akar tolni. Jelenleg az ÉVE képviselőinek nincs fogalma, ki és hol fogja végezni ezt a tevékenységet október 1-től. Arról sincs fogalmuk, hogy miképpen faragjuk le azt a 620 millió forintos hiányt, melyet az energiaválság okozott a város költségvetésén - mondta a polgármester, aki szerint az ÉVE-frakció azon kívül, hogy kritizált és rágalmazott a közgyűlésen, egyetlen ötlettel sem járult hozzá a súlyos probléma megoldásához, holott minden döntés az ő kezükben van.                                  

Az ÉVE-frakció szerdán sajtótájékoztatót tartott az egyesület álláspontjáról. Ezen Fodor Csaba frakcióvezető a Vízművel kapcsolatos közgyűlési döntésről azt mondta, azért határoztak így, mert nem kaptak garanciákat a működést illető kérdéseikre. Horváth Jácint, az Éljen VárosuNk Egyesület frakcióvezető-helyettese hozzátette, létrehoztak egy munkacsoportot, amelynek az a feladata, hogy a rezsiárak miatt olyan intézkedéseket dolgozzon ki a városi intézményeknél és cégeknél, amelyek biztosítják az alapszolgáltatásokat és takarékosságot is.

Még érdekes lehet ...


2024. április 19., Péntek

Egy belső vizsgálat eredményei

Fenyves Tamás a Kanizsa Rehabnál tapasztalt szabálytalanságokról beszél.


Függetlenség? Objektivitás? - Ugyan kérem...

Függetlenség és objektivitás? Ugyan kérem, nincs itt semmi látnivaló.


2024. április 18., Csütörtök

Cseresnyés Péter: most éppen az eszteregnyei lombkorona sétányról hazudozik az ÉVE

A Horváth Jácinték által kreált ügyet ráadásul már az országos sajtó is felkapta.


Összefügg az uniós és az önkormányzati választások tétje

Dömötör Csaba államtitkár volt a NagyON Kanizsa Polgári Est sorozatának legutóbbi vendége.


2024. április 17., Szerda

Tavasz van

Megérkezett az eső és a lehűlés Nagykanizsára.


2024. április 16., Kedd

Óriási szabadtéri bulival készül a NagyON Kanizsa Egyesület

A Csónakázó-tónál lévő kisszínpad környékén május 1-jén már 15 órától várják a kanizsaiakat.


Dőlnek ki a csontvázak a Kanizsa Rehabnál

Hamis számlák, fiktív szerződések, kamu minőségbizonyítvány.


2024. április 15., Hétfő

Van már hol parkolni

Régi problémát orvosoltak a palini általános iskolánál.


2024. április 12., Péntek

Polgári est Dömötör Csabával Kanizsán

Április 16-án, kedden 17.30-kor az Egylet Pincében folytatódik a NagyON Kanizsa Egyesület Polgári Est sorozata.


Fölényeskedtek, most pedig mélyen hallgatnak

Több kérdés is felvetődik a víztorony-ügy kapcsán.


2024. április 11., Csütörtök

Kevesebb nagypolitika, több Nagykanizsa!

Bemutatta jelöltjeit a Fidesz-KDNP Nagykanizsán.


2024. április 10., Szerda

Jogsértő volt a közbeszerzés érvénytelenítése

A jogsértés miatt 1 millió forintos bírságot szabtak ki a Vízműre.


2024. április 09., Kedd

Mi a célja az ÉVE aláírásgyűjtésének?

Bene Csaba: a lakosság félrevezetése helyett a város valós problémáival foglalkozzon az ÉVE.


A felelős állattartásra hívták fel a figyelmet

Balogh László polgármester példát mutat.


2024. április 08., Hétfő

Jól szerepeltek a Batthyány-gimnázium tanulói

Az iskola diákjai a tavasszal több versenyen is kiemelkedően szerepeltek, most ezeket gyűjtöttük egy csokorba.


Régi házat vásároltak, amit felújítanának

Segítséget remél a koncerttől az Alapítvány az Autista Gyermekekért.


Mindkét választás komoly téttel bír

Beszélgetés Kövér Lászlóval, az Országgyűlés elnökével.

+