Kanizsa - 2023. május 21., Vasárnap
#Nagykanizsa #Utca Tánc Fesztivál #felvonulás

Kétnapos fesztivál tánccal és zenével

Kétnapos fesztivál tánccal és zenével

A szombati felvonuláson mintegy 800 táncos vett részt (Fotó: Gergely Szilárd)

Az Eraklin Táncklub Egyesület és a város közös, kétnapos rendezvényén a város szinte összes tánccsoportja képviseltette magát. Az Erzsébet téren felállított színpadokon pedig különféle zenekarok váltották egymást.

Az első, pénteki napon délelőtt elkezdődött a tánckavalkád, mire megtelt a tér a vérpezsdítő rockabillyt játszó Dinamits Dudes lépett színpadra, majd a reggie stílust képviselő ManGoRise koncertezett.

202305211917_NKGTAN-16.jpg (1500×1001)Péntek este a ManGoRise szórakoztatta a térre látogatókat (Fotó: Gergely Szilárd)

Szombaton már mindenki a karneváli felvonulásra figyelt, mely mintegy 800 táncos részvételével zajlott. A kétnapos zenés és táncos rendezvényt szervező Eraklin Táncklub Egyesület vezetésével a tömeg a Színház utcától vonult végéig a városon egészen az Erzsébet térig.

A csoportok a Fő utcán frissítő záport kaptak a nyakukba, viszont ez sem állította meg őket. Amire a térre értek, szikrázó napsütés fogadta a társaságokat és a közönséget, akiket este a sztárfellépő Oláh Ibolya szórakoztatott, de ugyancsak sok látogatót vonzott a tűzijáték és a hajnalig tartó buli. Sőt, mintegy bónuszként a szervező társastánccal foglalkozó egyesület és a Zalagyöngye néptáncosai még egyszer felálltak a színpadra, hogy táncukkal az ujjuk köré csavarják a közönséget.

Képgaléria


Még érdekes lehet ...


2023. június 05., Hétfő

Trianon sebeit az összetartozás érzése gyógyítja

Nagykanizsán is ünneppel írták felül a gyászt.


Közösségformáló családi napot tartottak Miklósfán

A gyerekeket játékudvarral várták a szervezők.


2023. június 03., Szombat

Családi nap Miklósfán

Kézműves vásár, májusfa kitáncolás és koncertek várták az érdeklődőket.


Nagykanizsán is megemlékeznek a trianoni békediktátumról

Június 4-én, a nemzeti összetartozás napján délelőtt fél 10-kor a Nagy-Magyarország-emlékműnél szervez emlékező programot az önkormányzat.


2023. június 02., Péntek

Idén is megszervezik az ifjú állatvédők táborát

A táborozó fiatalok aktívan részt vesznek majd az állatotton életében.


Pályázati forrásból és önerőből fejlesztett a kanizsai üzem

A termelés hatékonyságának növelésére használta fel a forrásokat a Ferzol-Metál Kft.


2023. június 01., Csütörtök

Vannak eredmények, de tovább kell dolgozni

Érdekegyeztető konferenciát szervezett a DRVE.


Gőzerővel zajlik a Teleki utca és a Platán sor víziközmű rekonstrukciója

A közel 1 milliárd forintos beruházást a Szabadics Zrt. és az Aquaprofit Zrt. közös konzorciumban végzi.


2023. május 31., Szerda

A legjobb óvónőnek választották

Családháló-díjat kapott Tóthné Garai Rita.


Pénteken folytatódik a NagyON Kanizsa Polgári Est programsorozata

Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő ezúttal Boros Imre közgazdásszal beszélget.


2023. május 30., Kedd

Családi napot szerveznek szombaton Miklósfán

Az immár hagyományos rendezvényen minden korosztály megtalálja a kikapcsolódást, szórakozást nyújtó programot.


2023. május 29., Hétfő

A történelem most nekünk ad feladatot

Vasárnap hősök napi megemlékezést rendeztek a kiskanizsai Sarlós Boldogasszony templom melletti Millenniumi Emlékparkban.


Emlékszel még, milyen volt gyereknek lenni?

Vasárnap szirénázó rendőrök és tűzoltók vonultak a Medgyaszay Ház elé, de ezt a gyerekek cseppet sem bánták.


2023. május 27., Szombat

Szúnyoggyérítés lesz Kanizsán

Jövő kedden (május 30.), napnyugta után gyérítik majd a vérszívókat földi úton.


2023. május 26., Péntek

Azért arénáztak, hogy felszámolhassák

Bizzer András alpolgármester nem hagyta szó nélkül az ÉVE döntését.


2023. május 25., Csütörtök

Teljes kapituláció

Az ÉVE már nem akarja a Bajza utcai ingatlant.

+