Kanizsa - 2023. június 08., Csütörtök
#Nagykanizsa #ÉVE-frakció #békepárti határozat #Cseresnyés Péter #helyi dollárbaloldal

Az ÉVE nem fogadta el a békepárti határozatot

Az ÉVE nem fogadta el a békepárti határozatot

Cseresnyés Péter: A helyi baloldal gáncsot vetett a békepárti kezdeményezésnek (Fotó: Gergely Szilárd)

A legutóbbi közgyűlésen előterjesztésként került a testület elé az Országgyűlés békepárti határozata, ám a határozatot a helyi dollárbaloldal nem szavazta meg - mondta szerdai sajtótájékoztatóján Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő, aki emiatt éles kritikát fogalmazott meg az Éljen VárosuNK! Egyesület (ÉVE) frakciójával szemben.

Mint azt Cseresnyés Péter elmondta: Balogh László polgármester azzal a céllal vitte be a közgyűlés elé a békepárti országgyűlési határozatot, hogy Nagykanizsa közgyűlése is lehetőséget kapjon arra, hogy kinyilvánítsa békepártiságát, abbéli óhaját, hogy határaink mellett legyen béke, fejeződjön be minél előbb a háború. 

- Sajnos a kezdeményezés kudarcot vallott, mert a helyi dollárbaloldal nem szavazta meg a határozatot, hanem az eddigi több, mint három éves tevékenységüknek megfelelően maszatoltak, akadályozták az elfogadást, kifogásokat keresve és találva annak megszavazására - mondta a képviselő. - Így bebizonyosodott, hogy nem elég az, hogy országosan is háborúpárti álláspontot képvisel a dollárbaloldal, de nagyon úgy tűnik, hogy helyi szinten is megkapták az utasítást Gyurcsány Ferenctől az itteni baloldali képviselők és szembementek a magyarok nagy többségének akaratával. Miközben fontos lenne minden alkalmat megragadnunk, és kiállnunk a béke mellett, a dollárbaloldal tovább folytatja háborúpárti nyomásgyakorlását, és gáncsot vet minden békepárti kezdeményezésnek.

Cseresnyés Péter hozzátette: azzal, hogy kiforgatva az eredeti határozat szövegét egy megmásított tartalmú határozatot hoztak, tulajdonképpen a háború folytatását támogatták, félreértelmezett és félremagyarázott tényeket felhozva indokként. Tehát tényként közölhetjük: településünkön a helyi baloldal képviselői nem szavazták meg a békepárti határozatot, tehát ők is háborúpárti nyomásgyakorlásnak vetik alá hazánkat!

Még érdekes lehet ...


2023. október 02., Hétfő

Torzó meredezik a Sétakertben

Egykor szobortalapzat lehetett, vagy bunker bejárat, ma már nem tudni, de úgy tűnik elfeledkeztek a Sétakertnek erről a szegletéről.


2023. október 01., Vasárnap

Közösséggé szövik a horvátságot

Negyedszázados jubileumát ünnepelte szombaton Nagykanizsán a Medgyaszay Házban a város horvát nemzetiségi önkormányzata.


2023. szeptember 30., Szombat

Diákolimpiai sikerek elismerése

A elmúlt tanévben a diákolimpián kiemelkedő eredményt elért diákokat köszöntötték pénteken a Medgyaszay Házban.


2023. szeptember 29., Péntek

Európának konzervatív fordulatra van szüksége

Varga Judit volt a NagyON Kanizsa vendége csütörtökön, a volt igazságügyi miniszterrel Cseresnyés Péter beszélgetett.


2023. szeptember 26., Kedd

Varga Judit érkezik Nagykanizsára

A volt igazságügyi miniszter a NagyON Kanizsa Egyesület vendége lesz.


2023. szeptember 24., Vasárnap

Autómentes nap Kanizsán

Megmozgatták a gyerekeket és városi kerékpártúrát is tartottak.


2023. szeptember 22., Péntek

Épül a járda a bajcsai városrészben

Bajcsára is jutott az 588 milliós kormányzati támogatásból.


2023. szeptember 21., Csütörtök

Épül a vízelvezető rendszer a Garay utcai garázsok mögött

Régi problémát orvosolnak a szakemberek.


2023. szeptember 20., Szerda

72 milliót költöttek el a semmire

Pontosan tetten érhető, miként folyik el a pénz a Nagykanizsai Városfejlesztő Kft.-nél - jelentette ki Radics Bálint, a Fidesz önkormányzati képviselője, aki az önkormányzati cég közfeladatot ellátó tevékenységét vette górcső alá.


2023. szeptember 18., Hétfő

Bővül a parkolóhelyek száma a keleti városrészben

Emellett három új járdakapcsolatot is kialakítanak a nemrég megépült sportcsarnok irányába, hogy minden oldalról jól megközelíthető legyen a Kanizsa Aréna.


Óvodai rekonstrukciók

Két intézményben is elkezdődnek a felújítási munkák.

#Nagykanizsa

Torzó meredezik a Sétakertben

Torzó meredezik a Sétakertben

2023. október 02. - Kanizsa

Közösséggé szövik a horvátságot

Közösséggé szövik a horvátságot

2023. október 01. - Kanizsa

Diákolimpiai sikerek elismerése

Diákolimpiai sikerek elismerése

2023. szeptember 30. - Kanizsa

A szülők is megkóstolhatták

A szülők is megkóstolhatták

2023. szeptember 29. - Érdekes

Programok a hétvégére

Programok a hétvégére

2023. szeptember 28. - Érdekes

Varga Judit érkezik Nagykanizsára

Varga Judit érkezik Nagykanizsára

2023. szeptember 26. - Kanizsa

Már lehet regisztrálni az énekversenyre

Már lehet regisztrálni az énekversenyre

2023. szeptember 26. - Kultúra

Passzold vissza Tesó!

Passzold vissza Tesó!

2023. szeptember 25. - Érdekes

+