Kanizsa - 2023. június 08., Csütörtök
#Nagykanizsa #ÉVE-frakció #békepárti határozat #Cseresnyés Péter #helyi dollárbaloldal

Az ÉVE nem fogadta el a békepárti határozatot

Az ÉVE nem fogadta el a békepárti határozatot

Cseresnyés Péter: A helyi baloldal gáncsot vetett a békepárti kezdeményezésnek (Fotó: Gergely Szilárd)

A legutóbbi közgyűlésen előterjesztésként került a testület elé az Országgyűlés békepárti határozata, ám a határozatot a helyi dollárbaloldal nem szavazta meg - mondta szerdai sajtótájékoztatóján Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő, aki emiatt éles kritikát fogalmazott meg az Éljen VárosuNK! Egyesület (ÉVE) frakciójával szemben.

Mint azt Cseresnyés Péter elmondta: Balogh László polgármester azzal a céllal vitte be a közgyűlés elé a békepárti országgyűlési határozatot, hogy Nagykanizsa közgyűlése is lehetőséget kapjon arra, hogy kinyilvánítsa békepártiságát, abbéli óhaját, hogy határaink mellett legyen béke, fejeződjön be minél előbb a háború. 

- Sajnos a kezdeményezés kudarcot vallott, mert a helyi dollárbaloldal nem szavazta meg a határozatot, hanem az eddigi több, mint három éves tevékenységüknek megfelelően maszatoltak, akadályozták az elfogadást, kifogásokat keresve és találva annak megszavazására - mondta a képviselő. - Így bebizonyosodott, hogy nem elég az, hogy országosan is háborúpárti álláspontot képvisel a dollárbaloldal, de nagyon úgy tűnik, hogy helyi szinten is megkapták az utasítást Gyurcsány Ferenctől az itteni baloldali képviselők és szembementek a magyarok nagy többségének akaratával. Miközben fontos lenne minden alkalmat megragadnunk, és kiállnunk a béke mellett, a dollárbaloldal tovább folytatja háborúpárti nyomásgyakorlását, és gáncsot vet minden békepárti kezdeményezésnek.

Cseresnyés Péter hozzátette: azzal, hogy kiforgatva az eredeti határozat szövegét egy megmásított tartalmú határozatot hoztak, tulajdonképpen a háború folytatását támogatták, félreértelmezett és félremagyarázott tényeket felhozva indokként. Tehát tényként közölhetjük: településünkön a helyi baloldal képviselői nem szavazták meg a békepárti határozatot, tehát ők is háborúpárti nyomásgyakorlásnak vetik alá hazánkat!

Még érdekes lehet ...


2024. április 18., Csütörtök

Cseresnyés Péter: most éppen az eszteregnyei lombkorona sétányról hazudozik az ÉVE

A Horváth Jácinték által kreált ügyet ráadásul már az országos sajtó is felkapta.


Összefügg az uniós és az önkormányzati választások tétje

Dömötör Csaba államtitkár volt a NagyON Kanizsa Polgári Est sorozatának legutóbbi vendége.


2024. április 17., Szerda

Tavasz van

Megérkezett az eső és a lehűlés Nagykanizsára.


2024. április 16., Kedd

Óriási szabadtéri bulival készül a NagyON Kanizsa Egyesület

A Csónakázó-tónál lévő kisszínpad környékén május 1-jén már 15 órától várják a kanizsaiakat.


Dőlnek ki a csontvázak a Kanizsa Rehabnál

Hamis számlák, fiktív szerződések, kamu minőségbizonyítvány.


2024. április 15., Hétfő

Van már hol parkolni

Régi problémát orvosoltak a palini általános iskolánál.


2024. április 12., Péntek

Polgári est Dömötör Csabával Kanizsán

Április 16-án, kedden 17.30-kor az Egylet Pincében folytatódik a NagyON Kanizsa Egyesület Polgári Est sorozata.


Fölényeskedtek, most pedig mélyen hallgatnak

Több kérdés is felvetődik a víztorony-ügy kapcsán.


2024. április 11., Csütörtök

Kevesebb nagypolitika, több Nagykanizsa!

Bemutatta jelöltjeit a Fidesz-KDNP Nagykanizsán.


2024. április 10., Szerda

Jogsértő volt a közbeszerzés érvénytelenítése

A jogsértés miatt 1 millió forintos bírságot szabtak ki a Vízműre.


2024. április 09., Kedd

Mi a célja az ÉVE aláírásgyűjtésének?

Bene Csaba: a lakosság félrevezetése helyett a város valós problémáival foglalkozzon az ÉVE.


A felelős állattartásra hívták fel a figyelmet

Balogh László polgármester példát mutat.


2024. április 08., Hétfő

Jól szerepeltek a Batthyány-gimnázium tanulói

Az iskola diákjai a tavasszal több versenyen is kiemelkedően szerepeltek, most ezeket gyűjtöttük egy csokorba.


Régi házat vásároltak, amit felújítanának

Segítséget remél a koncerttől az Alapítvány az Autista Gyermekekért.


Mindkét választás komoly téttel bír

Beszélgetés Kövér Lászlóval, az Országgyűlés elnökével.


2024. április 07., Vasárnap

Miklósfa a répa hazája

22. alkalommal rendezték meg a városrész gasztrofesztiválját.

+