Kanizsa - 2024. április 05., Péntek
#Nagykanizsa #NagyON Kanizsa #május 1. #közösségi program #Csónakázó-tó

A NagyON Kanizsa Egyesület ismét benyújtja kérelmét

A NagyON Kanizsa Egyesület ismét benyújtja kérelmét

A tavalyi augusztus 20-i rendezvényen több ezren voltak (Fotó: archív, Gergely Szilárd)

Sajnálattal, ugyanakkor nem túl meglepetten értesültünk arról, hogy a nagykanizsai önkormányzat tulajdonosi bizottsága nem ad hozzájárulást a május elsejére tervezett közösségi programunk lebonyolításához a Csónakázó-tónál – fogalmazott Bodnár Attila, a NagyON Kanizsa Egyesület tagja, miután a legutóbbi közgyűlésen ezt kijelentette dr. Fodor Csaba, a bizottság elnöke.

Bodnár Attila elmondta: a tavalyi augusztus 20-i rendezvényük sikerén felbuzdulva kezdték el megszervezni a május elsejei, koncertekkel és egyéb közösségi programokkal átszőtt rendezvényt, ám a helyszín biztosítására vonatkozó kérelmüket először napirendre sem vette a tulajdonosi bizottság, később pedig olyan információkat kértek, amelyek korábban nem voltak feltételei a kérelem benyújtásának.

– Ha dr. Fodor Csaba bizottsági elnök előre tudta – mint ahogy azt kijelentette –, hogy nem kapunk engedélyt a bizottságtól a Csónakázó-tó használatára, akkor miért kellett ezt a színjátékot eljátszani? – kérdezte Bodnár Attila, aki hozzátette: egyesületük nem politikai nagygyűlést akar tartani, hanem egy kellemes és szórakoztató délutánt szervezne a város lakosságának, ezért kérik dr. Fodor Csabát, hogy támogassa ezt a kikapcsolódási lehetőséget a nagykanizsaiaknak.

– A május elsejei rendezvényünkön több koncert is lenne, a helyi zenekarokon túl fellépne Dolly, a Gypo Circus, az Új Babylon - Omega Tribute Zenekar, s az est tűzijátékkal zárulna. Nyilván a fellépő zenekarokkal már jóval korábban le kellett egyeztetni az időpontot, ezért is sajnáljuk, hogy a bizottság megpróbálja megakadályozni, hogy a kanizsaiak egy ilyen rendezvényen részt vehessenek.

Bodnár Attila jelezte: a fentiektől függetlenül ismét benyújtják a helyszínre vonatkozó kérelmüket és remélik, hogy pozitív döntés fog születni.

Még érdekes lehet ...


2025. március 16., Vasárnap

Polgári est Dömötör Csabával

Az Európai Parlamenti képviselő március 21-én (péntek) érkezik Kanizsára.


2025. március 15., Szombat

Az önkormányzattól függetlenül emlékeztek

Balogh László: „Néha már attól félünk, gyűlölködőnek tartanak, ha felvállaljuk önazonosságunkat”


Van hová fejlődni...

Továbbra is azt tanácsoljuk Tar Mihálynak, hogy fektessen nagyobb energiát a munkába.


2025. március 14., Péntek

Gyönyörű, méretes pontyok érkeztek a Csónakázó-tóba

Három tonnányi pikkelyessel bővült a halállomány.


2025. március 13., Csütörtök

Ezt tudnod kell: így zajlik a lomtalanítás Nagykanizsán!

Minden fontos információ egy helyen.


2025. március 12., Szerda

1848 emlékezete: őrzi titkát a korabeli csappantyús puska

A fegyver a hónap műtárgya a Thúry György Múzeumban


2025. március 11., Kedd

Hajtsunk fejet a bátrak előtt!

Március 14-én kora este hív emlékezni a Nagykanizsai Polgári Egyesület.


Kiemelkedő teljesítményeket díjaztak

A Szabadics Építőipari Zrt. a megosztott az Év Építőipari CSR Kampánya Díjat vehette át.


Bemutatták a világ valaha kiadott legnagyobb címletű bankjegyét is, a százmillió bilpengőt (Galériával)

A találkozóra nemcsak a Dunántúl különböző pontjairól érkeztek gyűjtők, hanem Szerbiából, Szlovéniából és Ausztriából is.


2025. március 10., Hétfő

Tiszán innen, Dunán túl, avagy Berta szebb jövője

A jobbikos "politikus" lebukott, ahogy a Tisza Párt Kongresszusán tapsikolt.


Balogh László: Számomra te vagy az örök huszárkapitány!

Nyolcvanadik születésnapján köszöntötték Dobri Lajost.


2025. március 06., Csütörtök

Vandálok brutális módon megrongálták a kápolna Szent György-szobrát

Óriási a jóérzésű emberek felháborodása a legnagyobb közösségi portálon.


2025. március 05., Szerda

Időutazás: Könyvbemutató a polgárság egykori fellegvárában (Galériával)

A vármegyék egykori egyletei jó példát mutatnak és erőt adnak a ma egyesületeinek is.


Csak az hal meg, akit elfelejtenek

Nemcsak a háborús hősök emlékét őrizheted, hanem értékes könyvcsomagot is nyerhetsz


2025. március 03., Hétfő

A tűzoltók új segítőtársa: drón figyel Zalára

Támogatást nyújthat nagyobb szabadtéri tüzeknél, vagy eltűnt személyek keresése során.

+