Kanizsa - 2024. április 19., Péntek
#Nagykanizsa #Kanizsa Rehab #Fenyves Tamás #ÉVE-frakció #szabálytalanság #belső vizsgálat

Egy belső vizsgálat eredményei

Egy belső vizsgálat eredményei

A Kanizsa Rehabnál tavaly zajlott belső vizsgálat számos szabálytalanságot tárt fel (Fotó: Zalakocka)

Amióta Balogh László polgármester feljelentést tett a Kanizsa Rehab Noprofit Kft.-nél lévő szabálytalanságok és visszaélések miatt, élénk vita bontakozott ki a közösségi médiában. Volt, aki azt is kétségbe vonta, hogy belső vizsgálat zajlott az önkormányzati cégnél. Lapunk megkereste a felügyelőbizottság egyik volt tagját, Fenyves Tamást, aki részletekbe menően nyilatkozott a volt ügyvezető viselt dolgairól és az Éljen VárosuNk! Egyesület (ÉVE) vezetőinek hozzáállásáról.

Fenyves Tamás már az elején leszögezte: mivel 100%-ban önkormányzati tulajdonú cégről van szó, közérdek, hogy reagáljon.

- Egy dolgot bizton állíthatok, mégpedig azt, hogy az Éljen VárosuNk! Egyesület (ÉVE) négy tagja, akik közül hárman a nagykanizsai önkormányzat Tulajdonosi Bizottságának a tagjai, tudtak a Kanizsa Rehab Nonprofit Kft.-nél, a felügyelőbizottság tagjai által feltárt visszaélésekről - szögezte le Fenyves Tamás. - A belső vizsgálat elindításához az vezetett, hogy tavaly márciusban hibás és valótlan adatok szerepeltek a Kanizsa Rehab 2023-as üzleti tervében, többek között a bérköltség kiadási oldala 54 millió forinttal alul lett tervezve. Ezeket a felügyelőbizottság tagjai levélben jelezték a volt ügyvezető, Szirtes Balázs felé, illetve további információkat, egyúttal teljes hozzáférést kérve a szállítói és vevői számlákhoz.

Fenyves Tamás elmondta:

sajnos többszöri nekifutásra sem sikerült a számviteli elveknek megfelelő üzleti tervet készítenie az ügyvezetőnek, de a határidő szorítása miatt végül tavaly május 18-án a felügyelőbizottság két tagja megszavazta az üzleti tervet.

- Mivel a vizsgálat még nem zárult le, ezért jómagam tartózkodtam mind a 2022-es beszámoló, mind a 2023-as üzleti terv megszavazásától, amelyről felügyelőbizottsági jegyzőkönyv is készült - említette Fenyves Tamás, aki szerint a Kanizsa Rehab napi szintű működését ellenőrizve több olyan tételt is találtak, amelyek már első ránézésre is több mint gyanúsak voltak. Miközben a Kanizsa Rehabnál 2022. december 20-a után leállás volt, mégis találtak olyan számlát, amely adott napi varrodai megrendelésről, illetve a termékek elkészítéséről szólt. Aztán találtak olyan számlát is, amely varrodai gépek értékesítését tartalmazta, de a cégnél senki sem tudott ezen eszközök létezéséről. Előkerült szabálytalan céges autó használat is, aztán hamis adatok kerültek a tehergépjármű menetlevélre, de jogellenes foglalkoztatás is történt a cégnél. 

Mint kiderült,

az ügyvezető jogviszonya sem volt rendezett, ezt az állapotot egyébként ő maga akarta fenntartani, többször is arra utasította a gazdasági vezetőt, hogy ne foglalkozzon ezzel a témával. 

Fenyves Tamás elmondása szerint a fentiekről tájékoztatta Horváth Jácintot, az ÉVE önkormányzati képviselőjét, frakcióvezető-helyettesét is, aki azt mondta:

szerinte a vizsgálati eredmények nem állnának meg bíróságon, ezért nem váltják le az ügyvezetőt. 

- Ez volt az a pont, ahol jeleztem, hogy lemondok a felügyelőbizottsági tagságomról - emlékezett vissza Fenyves Tamás, aki szerint az általa és Csörgei Sándorné, másik FB-tag által végzett vizsgálatot dr. Schauta Marcell, a felügyelőbizottság elnöke mindvégig igyekezett ellehetetleníteni, rövidre zárni, bagatellizálni. 

A történethez szorosan kapcsolódik az is, hogy Szirtes Balázs tavaly nyáron - családi okokra hivatkozva - lemondott tisztségéről.

Még érdekes lehet ...


2024. május 25., Szombat

Van még lejjebb?!

Az ÉVE nyíltan beismerte a nyomásgyakorlást.


Megemlékezés a hősökről

Balogh László polgármester: a honvédség megalapítása a legnagyobb nemzeti eszmékhez kötődik.


Közösségi esemény

A Csónakázó-tónál szervezték meg a vakok és gyengénlátók sportnapját.


2024. május 24., Péntek

Drónia birodalma a Kanizsa Arénában

A drónok szerepéről esett szó a roadshow keretében.


2024. május 23., Csütörtök

Nem a kormány, hanem az ÉVE vérezteti ki Kanizsát

Ötszáz millió forint maradt a tavalyi költségvetésben.


Marakodás helyett gyarapodás

Lázár János: megépítjük a déli elkerülőt Kanizsán


Fergeteges gyereknap és légiparádé a kiskanizsai reptéren

A Legendák a levegőben csapatához társszervezőként csatlakozott a NagyON Kanizsa Egyesület.


2024. május 22., Szerda

Görbe tükör

A kormány pénzéből fejlesztett az ÉVE, mégis elhanyagolt Nagykanizsa.


2024. május 17., Péntek

A kórház gyermekosztályát támogatták

Fontos orvosi eszközöket vásárolhattak az országos jótékonysági vadászat során összegyűlt pénzből.


Hetven éve kezdte meg működését a kanizsai kórházban a pathológia

A boncolások mellett évente megközelítőleg 5-6 ezer szövettani vizsgálatot, 3-4 ezer citológiai vizsgálatot is végeznek.


Fertőtleníteni kell a Bolyai-iskolát

A Bólyai-iskolát kell fertőtleníteni.


2024. május 13., Hétfő

Bringás reggeli Kanizsán

Az országos megmozdulás részeként május 14-én (kedd) 07:00 és 08:30 között várják a kerékpárosokat az Erzsébet téren.


2024. május 11., Szombat

Megemlékezés a nagykanizsai katonahősről

Vitéz Szabadi Béla példa lehet a mai generáció előtt.


2024. május 10., Péntek

Hazugságokkal hergel az ÉVE

Radics Bálintot megdöbbentette az a fajta szélhámosság, amit az ÉVE megenged magának.


2024. május 09., Csütörtök

Deutsch Tamás lesz a vendég Kanizsán

Május 15-én folytatódik a NagyON Kanizsa Polgári Est sorozata.


Emléktáblát avatnak Nagykanizsán

A vitézek leszármazottai találkoznak.


2024. május 03., Péntek

Indul a Sörgyár utca aszfaltozása

Az útszakasz felújítása közel 11,5 millió forintba kerül.


Eltűnnek végre a kátyúk

Teljes hosszában megújul a Napsugár utca burkolata.

#Nagykanizsa

Van még lejjebb?!

Van még lejjebb?!

2024. május 25. - Kanizsa

Megemlékezés a hősökről

Megemlékezés a hősökről

2024. május 25. - Kanizsa

Közösségi esemény

Közösségi esemény

2024. május 25. - Kanizsa

Drónia birodalma a Kanizsa Arénában

Drónia birodalma a Kanizsa Arénában

2024. május 24. - Kanizsa

Marakodás helyett gyarapodás

Marakodás helyett gyarapodás

2024. május 23. - Kanizsa

Görbe tükör

Görbe tükör

2024. május 22. - Kanizsa

Megemlékezés a zsinagógában Kanizsán

Megemlékezés a zsinagógában Kanizsán

2024. május 20. - Kultúra

Nyitott szertárkapuk

Nyitott szertárkapuk

2024. május 18. - Kék hírek

+