A tárlat témája Petőfi Sándor élete és személye volt (Fotó: Gergely Szilárd)
A Magyar Éremgyűjtők Egyesületének nagykanizsai csoportja vasárnap újabb tematikus tárlatot szervezett a Hevesi Sándor Művelődési Központban. A tárlat témája Petőfi Sándor élete és személye volt, melyen érmeket, plaketteket, pénzeket és bélyegeket állítottak ki.
A kiállítást Bicsák-Bánfai Adrienn, a Zrínyi-Bolyai Általános Iskola magyar-történelem szakos tanára nyitotta meg, és beszélt a kiállításról, valamint a költő életéről, irodalmi munkásságáról és történelmi szerepvállalásáról. A tárlat négy tárlóban került kiállításra, az elsőben Petőfi különböző ábrázolásai, érmék, plakettek voltak találhatók, a másodikban az 1848-as forradalomra emlékeztek, a harmadik Petőfi házasságához és hitveséhez kapcsolódott, míg a negyedik az utókor emlékezését mutatta be.
(Fotó: Gergely Szilárd)
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő szintén mondott beszédet a kiállításon, ahol Petőfi életét és munkásságát emelte ki. Rámutatott arra, hogy Petőfi közel ezer verset írt élete során, amelyek közül sokat az európai kontinens országaiban is ismernek, sőt némelyik versét még Kínában is. A képviselő párhuzamot vont a korabeli események és napjaink között, és rámutatott arra, hogy ma is fontos küzdelem zajlik az Európai Unióban a szabadságért, de azt nem fegyverrel, hanem a kommunikáció és a média világában vívják.
Általános szokásként élt/él Zalában és Somogyban, hogy a keresztszülők húsvétkor megajándékozzák keresztgyermekeiket.
Fennállásának 25. évfordulóját ünnepli a Premier Táncklub.
Miklósa Erika és Horváth István betegség miatt elmaradt kanizsai hangversenyét május 8-án pótolják a szervezők.
A Demjén-slágereket felvonultató romantikus vígjáték lett a rendszerváltás óta eltelt időszak legnézettebb magyar filmje.
A város diákságának a következő hetekben nyílt tárlatvezetéssel mutatják be a tárlatot.
Csengey Dénes gondolatai a rendszerváltozás eszmei hátterének fontos dokumentumai.
A kerek évforduló alkalmából nyílt kiállítás a Plakátházban.
Az ötvenes években voltak az első vetítések a településen.
Zárul a Szegénység és gazdagság kontrasztja című Sass-Brunner Kiállítás.
Távozásával nagy formátumú művészt veszített a magyar kultúra.
A grandiózus történelmi sorozat a Nemzeti Filmintézet támogatásával készült.