A múzeum legújabb tárlata 2024 végig látható (Fotó: Gergely Szilárd)
A nagykanizsai Thúry György Múzeumban csütörtökön nyílt meg a „Minél cifrább, annál szebb” – A bőszoknyás-gyöngyösnecces népviselet Zalában című kiállítás.
Mindannyiunknak fontos az örökség, amit mi a saját identitásunknak tudunk – fogalmazott köszöntő beszédében Cseresnyés Péter.
– Jó érzéssel tölt el bennünket, ha magyar díszítést, motívumot látunk, hiszen legbelül érezzük, hogy a miénk. Ezt az őseinktől örököltük, találkoztunk a barátaink, családunk körében és láttuk a történelemkönyvekben. Egy ilyen kiállítás figyelmeztet: ne feledkezzünk meg a tradícióinkról és adjuk át az utánunk következő generációnak – tette hozzá az országgyűlési képviselő
Dr. Száraz Csilla múzeumigazgató elmondta:
a tárlat megvalósításához közel 25 millió forinttal járult hozzá a Nemzeti Kulturális Alap Magyar Géniusz Program Ideiglenes Kollégiuma.
Balogh László megnyitójában kiemelte: e kiállított főkötők, gyöngynecces és bőszoknyás viseletek nem holmi textíliák, hanem nagyszüleink világának történetmesélői, melyek segítségével a történelem szólítja meg a látogatót. Megszemlélve egy-egy gyöngynecces főkötőt, azt érezhetjük, hogy ezek divatos és cifra leszármazottai olykor jelen vannak még mai világunkban is, hiszen a konty viselete mégoly átváltozott formában is, de ma is dísze a menyasszonynak a házasságkötéskor.
Zalai vonatkozású világháborús helyszínekre szerveztek emlékutat Letenyéről.
Zalakaroson Nyári estek címmel indult zenés sorozat a Karos Korzón.
160 éves a település református temploma.
A Nemzeti Művelődési Intézet által támogatott szakkörökön készült alkotásokból nyílt kiállítás Zajkon.
Három település önkormányzata szervezi.
Az elmúlt hétvégén ünnepélyes keretek között nyitották meg a kézműves szakkörök kiállítását a településen.
A Thúry György Múzeumban kincskereső kalandtúrával kezdődött az ingyenesen látogatható rendezvénysorozat
Szombaton 16 órától kezdődnek a programok, a hivatalos megnyitót pedig 17 órakor tartják.
Nemzetközi kórusversenyen szerepelt a Farkas Ferenc Énekegyüttes.
A kiadványból egyelőre 200 darabot nyomtattak, de a múzeum tervezi, hogy a későbbiekben további példányokat is kiad és értékesít.
A szerző a sorban immár 18. kötetét a napokban mutatták be.