Fotó: zalakocka
Az Amadeus Kvartett adott jótékonysági koncertet a református templomban szombaton.
A telt házas hangversenyen a Lukács Anna (hegedű), Nagy Kornélia (hegedű), Páhok Bence (mélyhegedű) és Varga Eszter (gordonka) alkotta vonósnégyes többek között Pachelbel, Mozart, Dvorak, Elgar és Britten műveikből játszott a nagyérdeműnek.
A koncert bevételét a szeptemberben indult kanizsai református iskolának ajánlották fel.
Kiállítással, kulturális műsorral és emlékek felelevenítésével ünnepelték Murakeresztúron a művelődési ház fennállásának 50. jubileumát.
A Kanizsai Fiatalok Közössége november 17-én és 18-án rendezi meg a Honvéd Kaszinó tükörtermében a III. Your Song országos énekversenyt.
A hagyományápolásban élen jár a 23 éve alakult együttes.
Több művészeti ág mutatkozik be a VOKE Kodály Zoltán Művelődési Házban.
Állandó és időszaki kiállítással várják a látogatókat a Thúry György Múzeum Fő utcai épületében.
Gutorföldén szeptember 1-ig tekinthető meg a művelődési házban a Korok, képek, kerámiák című kiállítás.
Ezen a hétvégén rendezik meg Szécsiszigeten az Andrássy–Szapáry-kastélynál a SZÉF – Szécsiszigeti Folkfesztivált.
„Zalakomárért” Kitüntető díjban részesült Riersch Zoltán író-költő.
Az eszteregnyei Őszirózsa Egyesület a hétvégén nyolcadik alkalommal szervezte meg a programot.
A 17. alkalommal megtartott esemény két időszaki kiállítás köré szerveződött.
Fűszáltól a teremtő Istenig címmel jelent meg Dr. Márkus Ferenc legújabb kötete.