A Mura menti vidék egyik turisztikai központjává válna Murakeresztúr. A képen Csresnyés Péter és Polgár Róbert (Fotó: Gergely Szilárd)
Kerékpáros nyomvonalat alakítanak ki Murakeresztúron. A fejlesztés a településen élőket és az aktív turizmust kedvelőket is szolgálja, ugyanis csatlakozik a Mura-program részeként épülő kerékpárúthoz.
A csaknem 3 kilométer hosszú kerékpáros sáv kialakítására, buszöblök és a buszforduló felújítására, valamint a szükséges útjavításokra 180 millió forintot nyert a falu a Fenntartható települési közlekedésfejlesztés pályázaton. A tervek szerint a beruházás munkálatai 2021-ben befejeződnek – közölte Murakeresztúr polgármestere. Polgár Róbert elmondta azt is, 2021 a kerékpározás éve lesz a településen, a jövőben pedig szeretnék becsalni a bringásokat a Mura menti kerékpárútról, hogy megismerjék Murakeresztúr látnivalót. Ehhez a jelenlegi turisztikai kínálatot is tervezik bővíteni, hogy a helyi vállalkozókkal együtt komplett csomagot tudjanak kínálni a régióba érkezőknek.
Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő a Mura-program miniszteri biztosaként azt hangsúlyozta, hogy a program turisztikai fejlesztései is a térség jövőjét szolgálják. Kiemelte, a fejlesztési program egyik prioritása a kerékpáros turizmus, ezért is épül majd meg mintegy egymilliárd forintból a Molnárit, Murakeresztúrt, Beleznát és Őrtilost összekötő kerékpárút. A politikus kifejtette, az a cél, hogy több napot töltsenek el a térségben a szabadidős turisták, ehhez a vízi sportot, a természetjárást, a kerékpározást komplex turisztikai csomagokban lehet majd kínálni. Hozzátette, a több turista és a több itt töltött idő nagyobb bevételt jelent a vállalkozásoknak, ez pedig a térség népességmegtartó erejét növeli.
Szavazz te is a dél-zalai fotós képére a „Településed legszebb pontja” fotópályázaton!
A csaknem 1,4 milliárd forintos beruházás hét határ menti települést kapcsol össze, javítva a helyiek közlekedési lehetőségeit és erősítve a térség turisztikai vonzerejét.
A Szentpéterfölde kör lett az Év Kerékpárútja 2026 egyik győztese.
A korlát elsősorban az idősebbek és a mozgásukban korlátozottabb látogatók számára jelent segítséget, biztonságosabbá téve a lépcsőn való közlekedést a temetőbe érkezéskor.
Megjelentek a borvidéken a fitoplazmát terjesztő amerikai szőlőkabóca lárvái.
A polgármesterek és önkormányzati vezetők jelentős felelősséget viselnek, miközben gyakran korlátozott erőforrások mellett kell működtetniük településeiket.
Vizsgálat indult a szennyezés tisztázására.
Az iskolaépület korszerűsítése is folytatódik. A 2026-os program keretében elnyert 33 millió forintos támogatásból a nyári időszakban megújul az általános iskola homlokzata. A tervek szerint festésre és több külső elem felújítására is sor kerül.
Kultúrával, zenével és közösségi vendéglátással kedveskedtek a szépkorúaknak.
Újabb jelentős kerékpárút-fejlesztés indulhat el Zala vármegyében: a „Zala Kétkeréken – Kerékpárút-fejlesztés Zalasárszeg és Galambok között” projekt részeként összesen 6720 méteren fejlesztik a térség kerékpáros közlekedését.
A látogatások során több fejlesztésről és helyi kezdeményezésről is egyeztettek a települések vezetőivel.
A településvezető bejelentette, hogy az időközi választáson ismét indulni kíván a polgármesteri tisztségért.