(Fotó: Gergely Szilárd)
Mozgalmas és emlékezetes volt a pünkösdi hétvége Semjénházán. Kétnapos falunapot tartottak, melynek keretében felavatták a már két éve elkészült emlékművet is.
A gyermek-, ifjúsági és sportnapon kakasfőző versenyt is rendeztek magyar és horvát csapatok részvételével; a kulturális napon a helyi és környékbeli fellépők mellett egy-egy magyar és horvát közismert énekes is színpadra lépett. Az első és második világháborús, valamint az 1956-os hősök előtt is tisztelgő emlékmű a nemzeti összetartozást is kifejezi – mondta Preksen László polgármester.
(Fotó: Gergely Szilárd)
- Az emlékmű tervezésekor és kialakításakor úgy döntöttünk, hogy az emlékpark nemcsak az I. és II. világháborúban elhunyt hősöknek állít emléket, hanem az 1956-os forradalom áldozatainak is, akik közül többen elhagyták hazánkat, külföldre disszidáltak félelmükben, és a valódi hősöknek, a forradalmároknak, a pesti srácoknak is. A tervezés fázisában megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy a Trianon előtti Nagy-Magyarország és a mostani állapot ábrázolása nagyon fontos. Azért, hogy ha az ember egy pillanatra rátekint az emlékműre, érezze a veszteség mértékét - hangsúlyozta a településvezető, aki úgy látja: egy közösséget, egy nemzetet az jellemez legfőképp, hogy milyen kegyeletet állít és hogyan él szívében az elesettek emléke.
(Fotó: Gergely Szilárd)
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő hangsúlyozta, a táblákon olvasható első és második világháborús semjénházai áldozatok neve, valamint a korabeli Magyarország körvonala is arra emlékeztet és figyelmeztet, hogy nem szabad idegen érdeket szolgálva háborúba sodródni.
- Nem szabad, még közvetett módon sem háborús konfliktusba belesodródnunk, amelyből csak lassan és óriási áldozatok árán tudunk kijönni. Nem véletlen, hogy a magyar kormány azt mondja: Magyarország területén keresztül fegyvereket nem lehet szállítani Ukrajnába, abba az országba, amelyet az oroszok agreszorként megtámadtak - mondta Cseresnyés Péter, aki szerint az emlékmű arra is figyelmeztet, hogy vannak érdekeink, melyeket ha jól képviselünk, akkor Magyarország továbbra is a béke szigete marad.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.
A programot egy régi lakodalmakat bemutató kiállítás is színesítette a kultúrházban.
Az önkormányzati ciklus alatt közel 200 millió forint támogatás érkezett a településre.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.