(Fotó: Gergely Szilárd)
Családi napot rendeztek a hétvégén Magyarszentmiklóson. Az eseményen minden korosztály megtalálta a számára önfeledt kikapcsolódást és tartalmas szórakozást ígérő programot.
A rendezvényre látogatókat Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő köszöntötte, aki szerint a kisebb és nagyobb közösségek erősítése egyaránt fontos, hiszen csak egységben lehet fejlesztéseket megvalósítani.
(Fotó: Gergely Szilárd)
- Az elmúlt időszakban a magyarszentmiklósiak közös munkájának köszönhetően számtalan olyan pályázat tudott megvalósulni, amely szépítette és komfortosabbá tette a települést - tette hozzá a képviselő, aki arra biztatta a helyieket, hogy munkálkodjon bennük továbbra is a közösségi erő, és a jövőben is ragadják meg a fejlesztési lehetőségeket.
A családi napot, mely korábban falunap volt, a Dombhátról dombhátra pályázat részeként szervezték meg. A település legnagyobb rendezvényén számos fellépő szórakoztatta a vendégeket, a bocskai lovarda jóvoltából lehetett lovagolni, de volt arcfestés, cukorágyú, kézműves sarok és népi játszótér is.
- A település lakossága folyamatosan gyarapodik, nagy örömömre sorra költöznek ide a többgyermekes családok, mely által a falu folyamatosan fiatalodik - mondta Szabó Krisztián, Magyarszentmiklós polgármestere, aki úgy látja: jól sikerült az idei családi nap.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.
A programot egy régi lakodalmakat bemutató kiállítás is színesítette a kultúrházban.
Az önkormányzati ciklus alatt közel 200 millió forint támogatás érkezett a településre.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.