(Cseresnyés Péter sajtófotó)
45 féle friss fügét kóstolhattak meg a becsehelyi fügebírálat résztvevői. Az immár negyedik éve megtartott eseményen a szakértőkből és civilekből álló zsűri tagjai között a Nemzeti Génbank Tanács, a Nébih munkatársai, a keszthelyi egyetem oktatói, a gasztronómia képviselői, a fügetermelők mellett civilek, vagyis maguk a fogyasztók is helyet kaptak.
A bírálat célja a 450 fajtát számláló fügegyűjteményből a helyi viszonyoknak legjobban megfelelők kiválasztása – mondta el Miklós Ákos Márton, a becsehelyi kiviültetvény és füge fajtagyűjtemény tulajdonosa.
- A zsűri szakmai és laikus tagokból áll, ennek megvan az oka és módszertana. Előfordulhat ugyanis, hogy egy vásárló szúr ki egy olyan szempontot, ami felett a szakember figyelme továbbsiklik. 4 fő íztípus van, ami egy irányvonal: van a mézes-aszalt fügés jellegű, a sárgadinnyés ízvilágú, a kimondottan piros bogyós gyümölcsökre emlékeztető, valamint az - én azt szoktam mondani - az igazi füge ízű - tette hozzá Miklós Ákos Márton.
(Cseresnyés Péter sajtófotó)
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő emlékeztetett, a becsehelyi fiatalember elképzelései egybeestek a Mura-program céljaival.
- Azt szerettük volna, hogy mezőgazdasági területeken új módszereket találjanak a gazdák például az elhagyott zártkerti szőlőbirtokok hasznosítására. Ezek a területek kiváló lehetőséget adnak, talán kicsit kevesebb munkával egy-egy füge-, datolyaszilva-, kiviültetvény létrehozására. Van ebben példamutatás itt, Becsehelyen, de Tormaföldén is. Ezeknek a gyümölcsöknek a meghonosítása Magyarországon még várat magára, de az ültetvénytulajdonosok munkájának eredményeképpen egyre többen gondolkodnak azon, hogy így hasznosítsák a birtokukban lévő, ki nem használt zártkerti ingatlanokat - mondta az országgyűlési képviselő.
A programot egy régi lakodalmakat bemutató kiállítás is színesítette a kultúrházban.
Az önkormányzati ciklus alatt közel 200 millió forint támogatás érkezett a településre.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.
Jelentősen javítja a közlekedési feltételeket az újonnan elkészült járda.
A beruházásösztönzési stratégia fókuszában a délnyugati térség.
Több mint 100 millió forintot fordított a miháldi önkormányzat a külterületi utak állagmegóvására, felújítására.
Lassan húsz éve, hogy életre hívták az akkor még borfesztivált Tótszentmártonban.
A Horvát Köztársaság államiságát ünnepelték Semjénházán.
Az Inkey családnak állítottak emléket.
Utoljára Tornyiszentmiklóson szolgált.
A Fidesz-KNDP polgármesterjelöltje kapta a több voksot.