(Fotó: Gergely Szilárd)
12 millió forintból újult meg a szepetneki könyvtár és közösségi tér. A település központjában álló, bölcsődeként, óvodaként, iskolaként és könyvtárként is funkcionáló épületkomplexum felújított részeit a Magyar Kultúra Napja alkalmából szervezett ünnepségen avatták fel.
Vlasicsné Fischl Tímea polgármester úgy fogalmazott, büszke arra, hogy az elmúlt években pályázati forrásokból és önerőből is sikerült megvalósítani fejlesztéseket a településen, és ezen belül a falu közepén álló ingatlanban is, amely az említett oktatási és nevelési feladatokon túl otthon biztosít sporteseményeknek, helyi intézmények, klubok, civil és egyházi szervezetek, nemzetiségi önkormányzatok programjainak is. Mint mondta, hálásak és köszönik a Kormánynak a támogatást, az országgyűlési képviselőnek és az alelnöknek pedig a közbenjárást.
(Fotó: Gergely Szilárd)
- 2020-ban Szepetnek Önkormányzata a Terület- és Településfejlesztés Operatív Program keretében felújíthatta az óvoda csoportszobáit, szociális helyiségeit, az ebédlőt, a melegítőkonyhát, majd egy újabb TOP-os energetikai pályázat keretében vissza nem térítendő európai uniós támogatás révén és önkormányzati önerőből megvalósíthatta a teljes épület nyílászárócseréjét, tető- és hőszigetelését. E kettő pályázat révén 138 milliós beruházás valósulhatott meg az épületen - tette hozzá a település polgármestere. Vlasicsné Fischl Tímea köszönetet mondott Magyar Ferencnek, a Tankerületi Központ igazgatójának is, aki gondot fordított az iskolát érintő épület állagának megóvására és a további esőzésekből fakadó beázások megakadályozására. Lehetőségeihez mérten pályázati forrásból és saját költségvetésből felújítatta a régi épületrész és a tornaterem tetejét.
(Fotó: Gergely Szilárd)
A 9 millió forintos felújítás után a földszint tágasabb és modernebb lett, a galéria kihasználatlan részei helyett pedig egy egybefüggő, világos, korszerű, barátságos helyiség várja az olvasókat és az oda látogatókat. Mindezen túl további csaknem 3 millió forint értékben új berendezésekkel is korszerűsödött a könyvtár.
Bene Csaba, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke rámutatott, a kisebb települések azért is fontosak, mert a kisebb közösségekben jól ismerik egymást az emberek, és mindig készek arra, hogy segítsenek egymásnak. Az elmúlt évek támogatási programjai ezt a célt is szolgálták, így ma már egyre több kistelepülésen megfigyelhető a lélekszám növekedése.
(Fotó: Gergely Szilárd)
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő kiemelte, Szepetnek az elmúlt években csaknem 400 millió forintot költhetett fejlesztésekre az uniós, vidékfejlesztési és a belügyminisztériumi források, valamint a Magyar Falu Program pályázatai révén. A politikus hangsúlyozta, ezek az eredmények közös sikerei a szepetneki embereknek.
Az eseményen a 2023-as szepetneki kulturális évet is megnyitották.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.