A kis dél-zalai faluban négy országos védettségű műemlék is található, ezek egyike a vízimalom (Fotó: Gergely Szilárd)
Ünnepélyesen is felavatták a szécsiszigeti felújított vízimalmot és a mellé épített, néprajzi bemutatótérként is működő pajtát. Az Andrássy-Szapáry-vízimalom felújításának és a pajta felépítésének csaknem 180 milliós költségéhez több mint 143 millió forint TOP-os forrást nyert a Kerka Vízimalom Egyesület.
A beruházás keretében felújították a malomépületet, kiépítették tetőteret, új vízikereket és malomgépészetet készítettek, ez utóbbinak köszönhetően bemutató őrlésekre is lehetőség van. A munkák során parkolót és járdát is építettek, elvégezték a parkosítást, illetve energetikai fejlesztés is történt. Továbbá élményelemeket jelentő technikai fejlesztésekre, interaktív eszközök beszerzésére is sor került. Újonnan készült el a pajtaépület, mely bemutatótérként, kávézóként és ajándékboltként funkcionál.
(Fotó: Gergely Szilárd)
A projekt célja a helyi és térségi jelentőségű, a Kerkán egyedüliként megmaradt vízimalom bemutatása,
továbbá a turisztikai vonzerőt képező kulturális és épített örökség fejlesztése. Az egyesület egyik legfontosabb célkitűzése az volt, hogy vonzó idegenforgalmi látványossággá és működőképessé tegye a vízimalmot – mondta Wágner Andrea, a Kerka Vízimalom Egyesület elnöke.
Nagy István, Szécsisziget polgármestere kiemelte, hogy a kis dél-zalai faluban négy országos védettségű műemlék is található: a 18. században épült Szent Kereszt római katolikus plébániatemplom, a vele szemben levő plébániaház, az Andrássy-Szapáry-kastély és a vízimalom.
(Fotó: Gergely Szilárd)
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő rámutatott, a Mura-program két fő pillére a térségbeli agrárium és a környék turisztikai vonzerejének fejlesztése, s ennek részeként számos beruházás történt az elmúlt években. Mint mondta, ezek egymást erősítik, s a már meglévő kínálatot egészíti ki a felújított szécsiszigeti vízimalom is. Cseresenyés Péter kifejtette, a programban egyebek mellett a kisvasút pályájának meghosszabbítása Kistolmácsnál, kerékpárutak építése és szálláshelyek fejlesztése is megvalósult, hogy akár többnapos kínálattal és a térségbe vonzzák a turistákat.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.
A programot egy régi lakodalmakat bemutató kiállítás is színesítette a kultúrházban.
Az önkormányzati ciklus alatt közel 200 millió forint támogatás érkezett a településre.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.
Jelentősen javítja a közlekedési feltételeket az újonnan elkészült járda.
A beruházásösztönzési stratégia fókuszában a délnyugati térség.
Több mint 100 millió forintot fordított a miháldi önkormányzat a külterületi utak állagmegóvására, felújítására.
Lassan húsz éve, hogy életre hívták az akkor még borfesztivált Tótszentmártonban.
A Horvát Köztársaság államiságát ünnepelték Semjénházán.
Az Inkey családnak állítottak emléket.