Miháldon minden évben megünneplik a szépkorúakat (Fotó: Gergely Szilárd)
Már a rendezvény hivatalos megnyitója előtt remek hangulatot varázsolt a Zalaapáti Harmonika Zenekar a miháldi kultúrházban. Az idősek köszöntéséről, megvendégeléséről az önkormányzat gondoskodott.
Mint azt Gerő Sándor polgármester elmondta: a településen odafigyelnek az idős, egyedül élő emberekre, ha kell felhasogatják a téli tüzelőt, kiváltják a gyógyszereket vagy bevásárolnak a nyugdíjasok számára. Az idősek iránti tisztelet pedig abban is megnyilvánul, hogy minden évben megünneplik a szépkorúakat.
Szombaton a művelődési házban külön is köszöntötték a település két legidősebb lakóját, Duics Imrénét és Göncz Istvánt.
A rendezvényen részt vett Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője, aki úgy fogalmazott: egy élet munkáját kell megköszönni az időseknek és ebbe nemcsak a munka vagy a település fejlődéséért végzett munka értendő, hanem olyan magától értetődő dolgok, mint egy család felnevelése. A képviselő szerint
Magyarországon általános tisztelet övezi a szépkorúakat, talán nincs is olyan település, ahol ne rendeznének ünnepséget a részükre.
Bene Csaba, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke üdvözletét és jókívánságait tolmácsolta a miháldi nyugdíjasoknak, majd arról beszélt, hogy a hagyományok átadásával az idősebb generáció teheti a legtöbbet azért, hogy a magyar értékek fennmaradjanak.
Az ünnepi köszöntőket követően a miháldi óvodások és iskolások adtak műsort, majd a Pántlika Táncegyüttes lépett színpadra. A vacsorát követően pedig ismét a Zalaapáti Harmonika Zenekar szórakoztatta a megjelenteket, akik hosszú órákon át beszélgettek és nótáztak.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.
Jelentősen javítja a közlekedési feltételeket az újonnan elkészült járda.
A beruházásösztönzési stratégia fókuszában a délnyugati térség.
Több mint 100 millió forintot fordított a miháldi önkormányzat a külterületi utak állagmegóvására, felújítására.
Lassan húsz éve, hogy életre hívták az akkor még borfesztivált Tótszentmártonban.
A Horvát Köztársaság államiságát ünnepelték Semjénházán.
Az Inkey családnak állítottak emléket.
Utoljára Tornyiszentmiklóson szolgált.
A Fidesz-KNDP polgármesterjelöltje kapta a több voksot.
A fejlesztések több száz millió forint értékben valósultak meg.
Csökken a horgászatra szánt tér.