A szemlén 157 gímszarvas trófeát tekinthettek meg az érdeklődők (Fotó: Zalakocka)
Megtartotta hagyományos trófeaszemléjét az erdőtársaság, s bár idén 13 kilogramm fölötti gímszarvas trófeát nem hoztak a terítékre, így sem panaszkodhattak a vadászok. A 22. szemlén 157 gímszarvas trófeát tekinthettek meg az érdeklődők.
Elhangzott az eseményen, hogy a 157-ből 30 lett aranyérmes, ami 19 százaléka az összes terítékre került trófeának, ez meghaladja az elmúlt tíz éves átlagot. Az ezüstérmes trófeák száma 54, 43 ért el bronz minősítést a 30 érem nélküli mellett.
Az összes gímtrófea átlagsúlya 7,72 kilogramm, ez is meghaladja az utóbbi 10 év átlagát, az érmes átlagsúly 8,51 kg. A 10 és 11 kg közötti trófeák száma 9 darab, 11-12 kg-os 6, 12 kg fölött pedig 4 trófea került terítékre. Az idei legnagyobb 12,63 kilogramm, a szarvast a letenyei erdészet területén ejtették el.
Becsehely, a letenyei járás legnagyobb egy főre jutó adóerő-képességgel rendelkező települése.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.