(Fotó: Gazsi Richárd)
A Zalaerdő Zrt. adott ki arról tájékoztatást, hogy a Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúra útvonalán, Zalaújlak térségében az erdőgazdaság fakitermelési munkát végez, a munkálatok már elkezdődtek.
A munkavégzés időszakosan veszélyhelyzetet okozhat a túraútvonalon. A jelzett munkálat várhatóan ez év december közepéig tart. A munkaterület közelében figyelmeztető táblákkal is felhívják a túrázók figyelmét, akiktől főként munkanapokon, munkaidőben (7-16 óráig) fokozott figyelmet kérnek, de előfordulhat, hogy szombaton is dolgoznak a favágók, ahogy holnap, azaz november 25-én (szombaton) is.
A munkaterületre belépni, azon keresztülhaladni kizárólag a helyszínen tartózkodó illetékes munkavezető engedélyével szabad. Balesetmentes, jó túrázást kíván a Zalaerdő Zrt.- tették hozzá.
Becsehely, a letenyei járás legnagyobb egy főre jutó adóerő-képességgel rendelkező települése.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.