Szili Zsolt, a cég egyik ügyvezetője beszélt a beruházásról (Fotó: Gergely Szilárd)
Murakeresztúron a Murasóder Folyamtisztító Kft. nemrégiben 186,7 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert az európai uniós támogatású „Zöld Nemzeti Bajnokok” című pályázaton. A közel 373,4 millió forint összköltségű beruházás keretében betontermék gyártó üzem készült napenergia felhasználásával.
- Boldogság azt látni, hogy az elnyert pályázat csak egy része annak a fejlesztésnek, ami a Mura folyó partján elindult - fogalmazott beszédében Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő. - A Szili-család évtizedek óta tartó tettei és munkahelyteremtő beruházásai példaként szolgálhatnak mások számára is. Jó érzés, hogy nem álltak meg egy szinten, hanem fejleszteni szerettek volna és jobban hasznosítani a kezükben lévő erőforrásokat.
Szili Zsolt, a cég egyik ügyvezetője beszélt a beruházásról. Elmondta: már több mint 20 éve foglalkoznak a Mura mentén kavicsbányászattal, a településen két kavicsbányát üzemeltetnek, így immáron ez a harmadik telephelyük. Mivel a két bánya ártéren található, ezért az új telephelynek a megválasztásánál fontos szempont volt, hogy árvíztől védett területen legyen, így egy esetleges árvíz ideje alatt néhány eszközük tárolására is alkalmas.
- Mivel a kavicsbányákban állandóan képződik olyan, nagyobb méretű, úgynevezett kulé kavics, ami kevésbé értékesíthető, így ennek továbbhasznosítása mindig is fontos törekvésünk volt - folytatta. - Bár töréssel találtunk rá piacot, így is maradt belőle. A kavics törve pedig kifejezetten alkalmas különböző betonelemek készítésére, így ezzel a koncepcióval pályáztunk. A kiírás egyszerre támogatta az eszközbeszerzést, a csarnoképítést, a megújuló energia hasznosítását napelemekkel, valamint a hőszivattyúk telepítését is.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.
A programot egy régi lakodalmakat bemutató kiállítás is színesítette a kultúrházban.
Az önkormányzati ciklus alatt közel 200 millió forint támogatás érkezett a településre.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.
Jelentősen javítja a közlekedési feltételeket az újonnan elkészült járda.
A beruházásösztönzési stratégia fókuszában a délnyugati térség.
Több mint 100 millió forintot fordított a miháldi önkormányzat a külterületi utak állagmegóvására, felújítására.
Lassan húsz éve, hogy életre hívták az akkor még borfesztivált Tótszentmártonban.
A Horvát Köztársaság államiságát ünnepelték Semjénházán.
Az Inkey családnak állítottak emléket.