Szendrődi Gabriella (balról), dr. Józsa Zsanett, Cseresnyés Péter, dr. Sifter Rózsa, Zimborás Béla és Vízlendvai-Balassa Evelin (Fotó: Zalakocka)
A Zala Vármegyei Kormányhivatal dolgozói által gyűjtött adományt adták át csütörtökön Muraszemenyén, a Szivárvány Integrált Szociális Intézmény Zala Vármegyei Hóvirág Otthonában.
Az adománygyűjtő akció során összegyűjtött pénzösszegből a vármegye három szociális intézménye számára sikerült fejlesztő és használati eszközöket vásárolni.
A muraszemenyei intézmény a Zala Vármegyei Szivárvány Integrált Szociális Intézmény legnagyobb, fogyatékos személyeket ellátó telephelye, ahol összesen 76 középsúlyos és súlyos fogyatékkal élő személyt, felnőtteket és gyerekeket is ellátnak.
Az adomány átadásán jelen volt Cseresnyés Péter, Nagykanizsa és térsége országgyűlési képviselője is, aki méltatta és példaértékűnek nevezte a kormányhivatal munkatársainak kezdeményezést, amely nem az első a térségben.
Május utolsó péntekén ismét vidámságtól és nevetéstől volt hangos az oktatási intézmény udvara.
Nemcsak a fakanalat forgatják mesterien, de jól is céloznak.
A fürdő szíve már újra dobog: a vízkutak, a strand gépészetének felújítása megtörtént és egy teljesen új, a legújabb követelményeknek is megfelelő vegyszeradagoló rendszert is kiépítettek.
Jánosi Zsuzsanna polgármester szerint Lovászinak szüksége van az olajos tudatra, és amíg ez megvan, él bennük a remény, hogy a régről ismert olajszag is visszatér egyszer a községbe.
A zalai–somogyi határon húzódó, mintegy 30 kilométeres, könnyen teljesíthető körtúrára 2938-an szavaztak.
A fesztiválon a hagyomány és a megújulás találkozott.
Május utolsó napján több programot is tartottak a határ menti településen.
A helyi óvoda nemrégiben első ízben óvodakerti szakmai bemutatót tartott, melyen a gelsei iskola első osztályos tanulói is részt vettek a pedagógusokkal együtt.
Május utolsó napján retro buliba várják az érdeklődőket a Termálfürdő és Kempingbe, ahol a 60-as, 70-es, 80-as, 90-es évek dalai szólnak majd.
Az elmúlt hétvégén debütált a rendezvény, amely magába foglalta a gyereknapot, falunapot és az elszármazottak találkozóját.
A helyiek hálával emlékeztek a tetteikről és Istennek gazdag áldását kérték emlékükre, valamint családjaikra.
Molnáriban ünnepeltek a nemzetiségi-, illetve falunapon.