Dél-Zalában Szentpéterföldén a Zalaerdő Zrt. tartott trófeaszemlét, ahol 157 gímszarvas trófeát tekinthettek meg az érdeklődők (Fotó: Zalakocka)
Sikeresen zárult a 2023/2024-es vadászati év Zalában. Rekordszámú, csaknem 9700 gímszarvas került terítékre - közölte a vármegyei kormányhivatal vadászati és halászati szakügyintézője az MTI-vel.
Lázár Attila elmondta, a hatóságnak bemutatott több mint 2300 gímszarvasbika-trófea csaknem 40 százaléka érmes lett. A legnagyobb, 14,5 kilogramm súlyú példányt a Balaton-felvidéken, Fenékpuszta környékén ejtették el - tette hozzá.
A vármegyében működő 57 társaság félmilliárd forintot meghaladó eredményt ért el. A közel 3,5 milliárdos bevétel csaknem egyharmada (1 milliárd forint) belföldi bérvadászatból származott, míg a külföldi vendégvadászat bevétele az egy évvel korábbi 1,1 milliárdról 580 millióra csökkent.
Győrvári Attila, az Országos Magyar Vadászkamara (OMVK) titkára elmondta, a 2023/2024-es szezonban 2653 vadászati engedélyt állítottak ki, 300-zal kevesebbet, mint egy évvel korábban. A vadászok nagy része német nyelvterületről, Ausztriából, Svájcból és Liechtensteinből érkezett a zalai vadászmezőkre.
Lázár Attila kitért arra is, hogy a vadhús értékesítése közel 900 millió forinttal növelte a vadgazdálkodók bevételét. A kiadásokra csaknem 3 milliárd forintot fordítottak. A vadgazdálkodási kiadások meghaladták az 1 milliárd forintot. Az elmúlt időszakhoz hasonlóan jelentős összeget, 512 millió forintot kellett kifizetni vadkártérítésre.
A károkat nagyrészt a nagyvad létszámának csökkentésével tudják mérsékelni. Ennek érdekében a 2024/25-ös vadászati évben 10 ezer gímszarvas, valamint 15 ezer vaddisznó kilövését engedélyezték - ismertette Lázár Attila.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.
A programot egy régi lakodalmakat bemutató kiállítás is színesítette a kultúrházban.
Az önkormányzati ciklus alatt közel 200 millió forint támogatás érkezett a településre.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.
Jelentősen javítja a közlekedési feltételeket az újonnan elkészült járda.
A beruházásösztönzési stratégia fókuszában a délnyugati térség.
Több mint 100 millió forintot fordított a miháldi önkormányzat a külterületi utak állagmegóvására, felújítására.
Lassan húsz éve, hogy életre hívták az akkor még borfesztivált Tótszentmártonban.