Sport - 2020. július 14., Kedd
#Limitless XCO Team Nagykanizsa #sport #verseny #XCO #magyar bajnokság #siker #Warsow Kupa #Lengyelország #Nagykanizsa #hegyi kerékpározás

Két kanizsai hegyikerékpáros országos bajnoki cím

Baranyi Dávid Áron folytatta tavalyi kiváló szereplését, a múlt hétvégén magyar bajnoki címet zsebelt be (Fotó: Limitless)

Két országos bajnoki címet szereztek a Limitless XCO Team Nagykanizsa versenyzői a hétvégén az országúti hegyi magyar bajnokságon, amit a Parád-Kékes útvonalon rendeztek. Egy héttel korábban pedig szorgosan gyűjtötték a nemzetközi ranglistapontokat Lengyelországban.

Idehaza Greman Szonja kategóriájában, a 17 évesek között nyerte az országúti hegyi magyar bajnokságon, akárcsak Baranyi Áron, aki az U19-ben győzött. A versenyen a kanizsai klub három versenyzője állt rajthoz a népes mezőnyben, a harmadik, Gergely Koppány a 15 évesek között a 4. helyet szerezte meg. A klub ezzel folytatja tavalyi sikereit, akkor a Limitless XCO Nagykanizsa 27 érmet, köztük 5 országos bajnoki elsőséget szerzett.

Greman Szonja a 17 évesek mezőnyében nem talált legyőzőre (Fotó: Limitless)

Egy héttel korábban a Limitless junior korú versenyzői, Bokros Csenge Anna, Baranyi Dávid Áron és Horváth Áron Mihály a C3-as, nemzetközi pontszerző Warsow Kupán állt rajthoz. A lányoknál Bokros Csenge Anna a kilencedik helyen zárt, ezzel 4 világranglista pontot gyűjtött. A fiúknál a lengyel Krzysztof Klimek bizonyult a legjobbnak, miközben a dobogó másik két fokáért hatalmas csata dúlt. Baranyi Dávid Áron éppencsak lecsúszott onnan, negyedikként gurult át a célvonalon, amivel 14 UCI pontot zsebelt be. Horváth Áron Mihály tizenegyedik lett, így lemaradt a pontszerző helyekről.