Sport - 2021. január 28., Csütörtök
#kézilabda #magyar válogatott #Egyiptom #világbajnokság

A sírból hozta vissza a vb-negyeddöntőt a kéziválogatott, de csodát nem tudott tenni

(A kép forrása: M4 Sport)

A magyar férfi kézilabda-válogatott hosszabbítás után 35–32-es vereséget szenvedett Franciaország ellen az Egyiptomban zajló kézilabda-világbajnokság szerdai negyeddöntőjében, így minden idők harmadik legjobb vb-szereplését produkálva az ötödik helyen zárja a tornát.

A meccset százszázalékos mutatóval váró franciák ellen Mikler Roland nyolc perc alatt öt lövést védett, erre alapozva csapata 5-1-re elhúzott. A Telekom Veszprém balszélsője, Kentin Mahé irányítóként több hibát is elkövetett, ezért lecserélték. Bár Mikler továbbra is parádézott, Michaël Guigou góljaival és Vincent Gérard védéseivel lendületbe került és elkezdte a felzárkózást a hatszoros világbajnok francia együttes. A magyarok 9-3 után kilenc percen át minden támadásukat elrontották, így az egyre jobban védekező ellenfél 9-8-ra feljött. A csereként beállt Bodó Richárd sem tudott segíteni, ennek ellenére csapata Lékai Máté irányításával megőrizte előnyét, az első félidőben egyszer sem került hátrányba, és a szünetben 14-12-re vezetett.

A második felvonást is hatékony védekezéssel kezdték a franciák, az átlövőket igyekeztek elbizonytalanítani, a beálló Bánhidi Bencét pedig nem hagyták labdához jutni. Ennek ellenére egy ideig felváltva estek a gólok, majd a támadójátékát felgyorsító ellenfél a negyvenedik percben - a találkozó során először - átvette a vezetést. Sorozatban négy gólt lőtt a francia válogatott (21-19), majd a remekül küzdő magyarok kétszer is egyenlítettek. Az utolsó tíz perc is döntetlen állásról (25-25) indult, az ellenfél ezután 3-0-s sorozatot produkált, de a magyar együttes nyitott védekezésre váltott, és fél perccel a vége előtt ismét eltüntette a különbséget (30-30). Az utolsó támadás a franciáké volt, de újabb gól nem született még időntúli szabaddobásból sem, így hosszabbítás következett.

Az első és a második öt percben is több hibával, leginkább labdaeladással nehezítették saját dolgukat a magyarok, így 5-2-re elveszítették ezt a periódust.  A kézilabda-válogatott története 3. legjobb világbajnoki helyezését érte el azzal, hogy ötödikként végzett Egyiptomban (1986-ban ezüstérmes lett, 1997-ben negyedik).

A mezőny legeredményesebb játékosa Guigou és a meccs legjobbjának Bánhidi Bence volt egyaránt hat góllal. Kentin Mahé egyszer talált be. A kapusok közül Mikler 15, Gérard hét, Yan Genty pedig négy lövést védett.

A két együttes 39. egymás elleni meccsén 18 magyar és 17 francia siker mellett ez volt a negyedik döntetlen a rendes játékidőben.

(Forrás: M4 Sport)

Még érdekes lehet ...

2021. június 24., Csütörtök

Szép volt, fiúk!

Kétszer is vezetett a magyar válogatott a németek ellen, de nem sikerült a továbbjutás.

2021. június 23., Szerda

Hajrá magyarok!

A Groupama Aréna után az Operaház is nemzeti díszkivilágítással készül a magyarok sorsdöntő Eb-meccsére.

2021. június 20., Vasárnap

EURO 2020 - Szalai Ádám jól érzi magát, visszatért Telkibe

A támadó a magyar-francia mérkőzésen egy ütést kapott a fejére.

Az e-sport a járvány nyertesei közé tartozik

Az elmúlt egy évben minden korábbinál több szabadidőnket töltöttünk az otthonunkban, ami még a hardcore gamerek videójáték szokásait is megváltoztatta.

2021. június 17., Csütörtök

EURO 2020: Csaknem egymillió-háromszázezer fogadás érkezett a magyar–portugál meccsre

A mérkőzéshez kapcsolódóan az egyik legnépszerűbb fogadási lehetőségnek a „Gólszám 2,5” opció bizonyult.

2021. június 16., Szerda

A hajrában bedarálta a jól küzdő magyarokat a címvédő portugál válogatott

Az utolsó percekben egy szerencsés góllal és Cristiano Ronaldo duplájával végül 3-0-ra nyert a mérkőzés nagy részét irányító Eb-címvédő.

2021. június 15., Kedd

Adj hozzá pár dekát!

Új netes kihívást indított a NAV. Hajrá, magyarok!

2021. június 13., Vasárnap

Jobban van a pályán újraélesztett dán játékos

Eriksen állapota stabil, és már kommunikációra képes.

2021. június 11., Péntek

Góléhes ragadozókkal néznek szembe a magyarok

Pénteken kezdetét veszi a 16. labdarúgó-Európa-bajnokság, melyre a szokásos négy év helyett ezúttal – a koronavírus-járvány miatt – ötöt kellett várni.

2021. június 05., Szombat

Szolid győzelem

Az Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott Schäfer András góljával 1-0-ra legyőzte Ciprust pénteken a Szusza Ferenc Stadionban.

2021. június 02., Szerda

Értük szorítunk majd

Marco Rossi kihirdette a magyar válogatott végleges keretét az Európa-bajnokságra.