(Fotók: MTI/Kovács Tamás)
A magyar labdarúgó-válogatott kétszer is vezetett a németek ellen Münchenben, a házigazdák azonban mindkétszer egyenlítettek, így a mieink a negyedik helyen végeztek az Európa-bajnokság halálcsoportjában és nem jutottak nyolcaddöntőbe.
A németek azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, Gulácsit pedig már a negyedik percben tesztelték, ugyanakkor azt a magyarok is jelezték, hogy labdaszerzés után azonnal támadásba lendülnek, azaz mindkét csapat azt játszotta, amit előzetesen várni lehetett. A hazai nyomás ellenére az első végigfutó magyar kontra rögtön góllal végződött Sallai precíz beadásának és a fejsérülése után visszatérő Szalai Ádám hajszálpontos, látványos fejesének köszönhetően. A bekapott gól nem változtatott a játék képén, a németek támadtak, a magyarok védekeztek és vártak a kínálkozó megugrási lehetőségre. A félidő derekán először szorult be igazán Marco Rossi együttese, amit Hummels keresztlécen csattanó fejese, majd Gulácsi újabb szép védése jelzett.
Ahogy a meccs előtt, úgy a 30. perc tájékán ismét „leszakadt az ég”, ömlött az eső, a német rohamok viszont abbamaradtak. Bár a hazaiak a szünetig is fölényben futballoztak, újabb helyzetet nem tudtak kialakítani az előző két meccshez hasonló precizitással és önfeláldozással védekező magyarok ellen, sőt Sallai és Schäfer távoli kísérlete szolgáltatott némi izgalmat az első félidő hajrájában.
A folytatást nagy lendülettel kezdte az esélyesebb német együttes, de a magyar védelem továbbra is állta a rohamokat. A magyar futballisták jószerivel hibátlanul tették a dolgukat, mindig akadt egy játékos, aki menteni, szerelni, becsúszni, fejelni vagy blokkolni tudott, a védelem tagjai láthatóan extázisban játszottak. Ráadásul a magyarok ebben a periódusban sem mondtak le a gyors ellenakciókról, de igazi veszélyt pontrúgásból jelentettek: előbb egy rögzített szituációt követően az előző meccs hőse, Fiola nem találta el jól a labdát ígéretes helyzetből, majd Sallai szabadrúgásból a kapufára lőtt.
A németek végül egy egyéni hiba következtében – Gulácsi aláfutott egy beadásnak – egyenlítettek, azonban a magyarok első támadásukból válaszolni tudtak Schäfer első válogatottbeli góljával. Ez a találat a hazai szurkolókat teljesen elnémította, a német csapatot pedig „megfogta”, percekig nem ocsúdtak fel az újabb sokkhatásból. A 80. perctől viszont ismét fokozódott a nyomás a magyar kapun, s végül Goretzka révén a német fölény góllá érett. A magyaroknak a hátra lévő időben már nem volt esélyük újabb gólra, így bár sokáig továbbjutásra álltak, végül búcsúztak a csoportkört követően, hiába számít bravúrnak a döntetlen is.
A magyar csapat két pontjával a világbajnok és csoportgyőztes franciák, a második németek, illetve a címvédőként harmadik helyen továbbjutó portugálok mögött zárt a négyesében, miután a francia és a portugál gárda 2–2-es döntetlent játszott egymással a Puskás Arénában. A franciákra Svájc, a németekre Anglia, a portugálokra pedig Belgium vár a nyolcaddöntőben.
A csoport végeredménye:
1. Franciaország 3 1 2 – 4–3 5 pont – továbbjutott
2. Németország 3 1 1 1 6–5 4 – továbbjutott
3. Portugália 3 1 1 1 7–6 4 – továbbjutott
4. Magyarország 3 – 2 1 3–6 2
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.
(Forrás: M4 Sport)
Szentlőrinc otthonában játszik az FC Nagykanizsa
Betlehem Dávid tökéletes erőbeosztással és egészen különleges döntőbeli taktikával nyerte meg a 3 kilométeres kieséses nyíltvízi úszást a párizsi Európa-bajnokságon.
Megszerezte első győzelmét a 2026–2027-es Merkantil Bank Liga idényében az FC Nagykanizsa
A DVTK elleni szoros szezonnyitó után ezúttal Csákváron lép pályára az FC Nagykanizsa az NB II második fordulójában.
A kedvező időjárásnak köszönhetően augusztus 1-jén megtartják a 44. Balaton-átúszást, amelyen kánikulára és erős napsütésre is készülni kell.
Barátságos, jó hangulatú rangadón csap össze a Nagykanizsai Játékvezetők Válogatottja és a VGBH Group – Miklósfa SE.
Az FC Nagykanizsa számít a szurkolók támogatására, valamint önkéntesek segítségére a székek felszereléséhez.
Kétgólos hátrányból még szépített a Kanizsa, de a pontszerzés ezúttal elmaradt a szezonnyitón.
Kristálytiszta víz, különleges helyszín és két kihívást jelentő táv várja az Open Water Tournament résztvevőit augusztus 15-én a gyékényesi búvártónál.
Már hallgatható a csapat új himnusza.
A hétvégi Balaton-átúszás elmarad, a nevezések automatikusan érvényesek maradnak az új időpontra.
Bár sokan úgy vélik, Messi többé nem ölti magára az argentin válogatott mezét, hivatalos visszavonulási bejelentés egyelőre nem történt.
A nagykanizsai meccs mellett további négy találkozót rendeznek jövő szombaton az első fordulóban, háromra pedig vasárnap kerül sor.
Egy hét múlva NB II-es rangadó Nagykanizsán.