Márton Gréta támadásban és védekezésben is nagy munkát végzett (fotó: MTI/Illyés Tibor)
Második mérkőzését is megnyerte a magyar női kézilabda-válogatott a spanyolországi világbajnokságon, Golovin Vlagyimir együttese Csehországot múlta felül 32–29 arányban.
A Szlovákia elleni vb-hatgólos sikert követően két nappal Csehország ellen már a középdöntőbe jutásért lépett pályára a magyar női kézilabda-válogatott a spanyolországi világbajnokságon.
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány a beálló körüli védekezést helyezte előtérbe, így a találkozó elején a szélre szorította ellenfelét a magyar csapat, míg a kapuban maradt Szikora Melinda, aki befejezte az első csoportmeccset.
Ami a támadásokat illeti, a mieink folyamatosan tartották egy-két gólos előnyüket, szélről Lukács Viktória és Márton Gréta is eredményes volt, de az igazi különbséget Klujber Katrin ellenállhatatlan játéka jelentette.
8–4-es magyar vezetésnél időt is kért a csehek szövetségi kapitánya, amely ébresztőt is fújt Knedlíkováéknak, s 12–12-nél utolérték az elbizonytalanodó Golovin-együttest. Tóth Eszter gyors egymásutánban kétszer is a padra kényszerült, sőt Lukács kiállítása miatt kettős emberhátrányban is játszottak lányaink, Vámos Petra a legjobbkor vette vállára a csapatot, s Kácsor Gréta nagyszerű villanásai is kellettek, hogy a szünetre 17–15-ös magyar vezetéssel vonuljanak a felek.
Ahogyan Szlovákia ellen, úgy ezúttal is remekül jöttek ki Golovin tanítványai: védekezésben Márton Gréta remek labdaszerzései lendítettek a válogatotton, a cseh fal pedig nem találta Klujber ellenszerét, aki negyedóra alatt további hat találattal gyarapította termését. Az első emberelőnynél már ötre nőtt a különbség a két csapat között, a magyar együttes pedig egyre magabiztosabbá vált, így több kulcsjátékos is pihent a hajrában.
Azonban Albek Anna és Tóth Eszter is remekül szállt be, illetve a találkozót szinte végigvédő Szikora Melinda is mutatott be néhány bravúrt, így a mieink magabiztosan tartották a két csapat közötti különbséget (csupán az utolsó pillanatokban engedtek ki), s végül 32–29-re győztek.
A magyar válogatott hétfő este a csoportelsőségért játszik a szintén hibátlan Németországgal a vb E jelű kvartettjében. A jövő szerdán kezdődő középdöntőbe az első három helyezett jut tovább, és magukkal viszik a másik két továbbjutó elleni eredményeiket. A magyar együttes a középdöntőben a Koreai Köztársasággal és Dániával, illetve a Kongói DK-val vagy Tunéziával találkozik Granollersben, ahova két pontot már biztosan visz.
Női kézilabda-világbajnokság, E csoport:
Magyarország–Csehország 32–29 (17–15)
vések/gólok: 49/32, illetve 45/29
gólok hétméteresből: 3/3, illetve 3/3
kiállítások: 14, illetve 4 perc
Magyarország: Szikora – Márton 3, Vámos 3, Bordás 3, Planéta, Háfra 3, Lukács 2, cserék: Klujber 11, Kácsor 4, Szabó L., Tóth E. 2, Kovács A., Fodor, Albek 1, Bíró, szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
(Forrás: M4 Sport)
A háromszoros olimpiai bajnok 2010 óta először nem hallgatott zenét a verseny előtt, mert hallani akarta a közönséget.
Milák Kristóf az időeredménye miatt nem volt boldog, összességében viszont elégedetten zárta a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságot, amelyen pénteken 100 méter pillangón diadalmaskodott, megszerezve ezzel második aranyérmét a viadalon.
A nagy meleg ellenére is sok család vett részt a Kanizsa Arénánál tartott, a Magyar Kerékpársport és Utánpótlás Alapítvány ingyenes rendezvényén.
Még mindig a négygólos győzelem hatása alatt van az a kanizsai fiatalember, aki a helyszínen nézte az angol-magyar meccset.
Kapás Boglárka döntős 200 női pillangón, Hosszúnak nem sikerült a bravúr.
A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású magyar férfi kardcsapat a döntőben Ukrajnát győzte le.
Milák előzetes repertoárjából az 50 méter pillangó és a 200 méter gyors került ki.
A kerékpározást népszerűsítő, ingyenes program 15 órakor kezdődik.
Öt év után újra vizes világbajnokságot rendez Budapest, a szervezők 191 ország csaknem 2500 sportolójára számítanak.
Az önbizalomtól duzzadó magyar válogatott 4-0-ra nyert Angliában a Nemzetek Ligája A divíziójában, és négy forduló elteltével a csoportja élén áll.
A névadó ünnepséget vasárnap tartották a Csónakázó-tónál.
Hajszálon múlt a döntő végkimenetele.