Sport - 2022. január 31., Hétfő
#téli olimpia #Peking #magyar válogatott

Mutatjuk a magyarok pekingi programját

Mutatjuk a magyarok pekingi programját

Kiemelt képünk archív (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

A magyarok közül a rövidpályás gyorskorcsolyázók mutatkoznak be elsőként a pénteken kezdődő, pekingi téli olimpián: az első hivatalos versenynapon, azaz szombaton a női 500 méter selejtezőjében Jászapáti Petra és Kónya Zsófia, míg férfi 1000 méteren Krueger John-Henry, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor lesz érdekelt, illetve éremszerzés reményében indul a 2000 méteres vegyesváltó.


    A XXIV., pekingi téli olimpia magyar vonatkozású programja (magyar idő szerint):
    február 5., szombat:
    --------------------
    rövidpályás gyorskorcsolya:
női 500 m selejtező (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia), férfi 1000 m selejtező (Krueger John-Henry, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor), 2000 m-es vegyesváltó negyeddöntő (Magyarország), elődöntő, döntő 12.00

    február 7., hétfő:
    ------------------
    alpesi sí:
női óriás-műlesiklás (Tóth Zita) 3.15 és 6.45
    rövidpályás gyorskorcsolya:
női 500 m (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?) és férfi 1000 m negyeddöntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?), elődöntő, döntő 12.30

    február 8., kedd:
    -----------------
    sífutás:
férfi szabadstílusú egyéni sprint selejtező (Kónya Ádám) 9.00, döntő 12.45

    február 9., szerda:
    -------------------
    alpesi sí:
női műlesiklás (Tóth Zita) 3.15 és 6.45
    hódeszka:
női félcső selejtező (Kozuback Kamilla) 2.30
    rövidpályás gyorskorcsolya:
férfi 1500 m negyeddöntő (Krueger John-Henry, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor), női 1000 m selejtező (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia), férfi 1500 m elődöntő, női 3000 m-es váltó elődöntő, férfi 1500 m döntő 12.00

    február 10., csütörtök:
    -----------------------
    hódeszka:
női félcső döntő (Kozuback Kamilla?) 2.30
    sífutás:
női klasszikus stílusú 10 km (Pónya Sára) 8.00

    február 11., péntek:
    --------------------
    rövidpályás gyorskorcsolya:
női 1000 m negyeddöntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?), férfi 500 m selejtező (Krueger John-Henry, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor), női 1000 m elődöntő, férfi 5000 m-es váltó elődöntő (Magyarország), női 1000 m döntő 12.00
    sífutás:
férfi klasszikus stílusú 15 km (Kónya Ádám) 8.00

    február 13., vasárnap:
    ----------------------
    alpesi sí:
férfi óriás-műlesiklás (Kékesi Márton) 3.15 és 6.45
    rövidpályás gyorskorcsolya:
férfi 500 m negyeddöntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?), elődöntő, női 3000 m-es váltó döntő, férfi 500 m döntő 12.00

    február 16., szerda:
    --------------------
    alpesi sí:
férfi műlesiklás (Kékesi Márton) 3.15 és 6.45
    rövidpályás gyorskorcsolya:
női 1500 m negyeddöntő (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia), elődöntő, férfi 5000 m-es váltó döntő (Magyarország?), női 1500 m döntő 12.30

    február 18., péntek:
    --------------------
    műkorcsolya:
páros rövidprogram (Chtchetinina Ioulia, Magyar Márk) 11.40

    február 19., szombat:
    ---------------------
    műkorcsolya:
páros kűr (Chtchetinina Ioulia, Magyar Márk?) 12.10
    sífutás:
férfi tömegrajtos, szabadstílusú 50 km (Kónya Ádám) 7.00

(Forrás MTI)

Még érdekes lehet ...


2024. június 14., Péntek

Elkezdődik a foci Eb

A magyarok szombaton lépnek pályára.


2024. június 05., Szerda

Zárásként: 14 arany-, 6 ezüst- és 3 bronzérem

A nagykanizsai Szivárvány EGYMI fiataljai bizonyították rátermettségüket.


2024. június 03., Hétfő

Tartalékosan a „felsőház” végén...

Hatodik hely végzett a Kanizsa Sörgyár SE női első csapata az Extraligában.


2024. június 02., Vasárnap

Riminiben nemzetközi táncversenyen bizonyított a Premier

A nagykanizsai táncosok az élmények mellett sok kiváló helyezést gyűjtöttek.


Tanulásban akadályozottak bizonyítottak

Négy arany és két ezüstérmet szereztek az országos atlétika döntőn.


2024. június 01., Szombat

Országos bajnokságon bizonyított a SZKES

Kvalifikálták magukat az Európa-bajnokságra.


2024. május 31., Péntek

Távozik Gombos Zsolt, az FC Nagykanizsa edzője

Új impulzusokra vágyik a csapat.


2024. május 22., Szerda

Bajnokok Ligája

A Puskás Arénában lesz a 2026-os döntő.


Mérlegen az U15-ös női birkózó Európa-bajnokság

Szatmári Zsolt, a Kanizsai Birkózó SE edzője a válogatottal bizonyított.


2024. május 13., Hétfő

A Tuxera Aquaprofit Nagykanizsai Sakk Klub ismét a szuperliga bajnoka lett!

Zsinórban a 15. csapatbajnoki címet szerezték meg.


Úton az országos döntőre

Kovácsné Kelemen Valéria tanítványai nem ismernek lehetetlent.


2024. május 11., Szombat

A bronzérem is szépen csillog az asztaliteniszezőknél

Felsőházi rájátszást rendeztek a Kanizsa Arénában.


2024. május 10., Péntek

Életműdíj kapott Gábor Erzsébet kosárlabdaedző

Sokakkal szerettette meg a kosárlabdát, erős és jó kisugárzású közösségeket épített.

+