Sport - 2023. január 12., Csütörtök
#kézilabda #válogatott #világbajnokság

Dél-Korea ellen kezdi a vb-t a férfi kézilabda-válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott a Kanizsa Arénában Szlovénia ellen játszott a vb előtt felkészülési mérkőzést (Fotó: Gergely Szilárd)

A magyar válogatott mindössze tizenkét alkalommal találkozott eddig Dél-Korea válogatottjával, ebből nyolcszor tétmérkőzésen mérte össze erejét nemzeti együttesünk a 2000-es évek előtt Ázsiában szinte egyeduralkodó ellenfelével.

Kilenc mérkőzésen bizonyult jobbnak a magyar csapat, mindössze három vereséggel, igaz, tétmérkőzésen némileg rosszabb az örökmérlegünk, öt győzelemre három vereség jutott a világbajnokságokon és olimpiákon. Legutóbb a 2012-es ötkarikás játékokon mérte össze az erejét a két együttes, akkor kétgólos félidei hátrányról mi nyertünk három góllal.

202301121348_DSC_8581.JPG (1500×1000)(Fotó: Gergely Szilárd)

A korábbi egymás elleni mérkőzések, valamint a világbajnokságot megelőző felkészülési időszak során mutatott játékuk alapján Chema Rodríguez, a magyar válogatott szövetségi kapitánya is tisztelettel beszélt a nemzeti együttes első ellenfeléről a D-csoportban. A spanyol szakvezető külön kiemelte, hogy a torna első mérkőzése mindig nehéz, így az ázsiai alakulat némileg ismeretlen stílusa okozhat majd némi fejtörést a csapatnak, de az olimpiai selejtezős helyek megszerzése lebeg mindenki szeme előtt, az akadályok leküzdésében ez nyújt plusz motivációt a válogatott játékosainak.

Férfi világbajnokság, 2023. január 11-29., Lengyelország-Svédország, a magyar válogatott csoportmérkőzései:

Január 12. , csütörtök, 18:00 Magyarország–Dél-Korea
Január 14., szombat, 20:30 Izland–Magyarország
Január 16., hétfő, 20:30: Portugália–Magyarország

202301121342_DSC_8363.JPG (1500×1000)(Fotó: Gergely Szilárd)

A magyar férfiválogatott világbajnoki kerete:
Kapusok: MIKLER Roland (OTP Bank-Pick Szeged), SZÉKELY Márton (MOL Tatabánya KC)
Jobbszélsők: RODRIGUEZ ALVAREZ Pedro (MOL Tatabánya KC), BUJDOSÓ Bendegúz (Ferencvárosi TC)
Jobbátlövők: ILIC Zoran (Telekom Veszprém), LEIMETER Csaba (PPD Zagreb, horvát), ANCSIN Gábor (MOL Tatabánya KC)
Irányítók: LÉKAI Máté (Ferencvárosi TC), HANUSZ Egon (TvB Stuttgart, német)
Beállók: BÁNHIDI Bence (OTP Bank-Pick Szeged), ROSTA Miklós (OTP Bank-Pick Szeged), SIPOS Adrián (Telekom Veszprém), SZÖLLŐSI Szabolcs (Dabas KC)
Balátlövők: BODÓ Richárd (OTP Bank-Pick Szeged), LIGETVÁRI Patrik (Telekom Veszprém), SZITA Zoltán (OTP Bank-Pick Szeged)
Balszélsők: BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE), KOVACSICS Péter (Ferencvárosi TC)

Szövetségi kapitány: Chema RODRIGUEZ

(Forrás: Magyar Kézilabda Szövetség)

Még érdekes lehet ...

2023. január 27., Péntek

Újabb magyar vereség, ezúttal Norvégiával szemben

A magyar válogatott az utolsó meccsét a hetedik helyért játssza vasárnap 13 órától Egyiptommal.

2023. január 26., Csütörtök

Kiütéses vereség Dániától

A vb-negyeddöntőben, az 5-8. helyért folytathatja a magyar válogatott.

2023. január 25., Szerda

Hajrá, magyarok! Miklerék a vb legnagyobb favoritja ellen küzdenek az elődöntőbe jutásért

A magyar válogatott 18 órától a címvédő Dániával csap össze, a mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

2023. január 24., Kedd

Támogatói klubot hozott létre a Tungsram SE Nagykanizsa

A kézilabda iránt elkötelezett szurkolókat és támogatókat is várnak soraikba.

2023. január 23., Hétfő

57 percig kellett izgulni

Svédország győzelmével magával vitte a magyar válogatottat a férfi kézi-vb negyeddöntőjébe.

2023. január 20., Péntek

Brazília kétszer is visszajött a meccsbe, de a magyar kéziválogatott nagyot küzdve nyert!

Lékaiék életben tartották a továbbjutásról szőtt álmaikat a vb-n.

2023. január 15., Vasárnap

Chema Rodríguez sírva fakadt Izland legyőzése után és „öt perc” ünneplést engedélyez

A kilenc védést bemutató Mikler Roland tanulságként vonta le, nem lehet egy percig sem feladni a mérkőzést.

2023. január 14., Szombat

Hatalmasat fordítva verte Izlandot a férfi kéziválogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott hatgólos hátrányból fordítva nyert Izland ellen az olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportkörének második fordulójában.

Chema Rodríguez: Az összes lehetséges pontot meg kell szereznünk

A magyar férfi kézilabda-válogatott ma 20 óra 30 perckor Izland ellen lép pályára.

2023. január 12., Csütörtök

Magabiztos, nyolcgólos győzelemmel kezdte a világbajnokságot a férfi kézilabda-válogatott

Az első félidő végén már tíz góllal vezetett Dél-Korea ellen, végül nyolcgólos különbségű győzelemmel rajtolt a férfi kézilabda-válogatott a világbajnokságon.