Sport - 2023. január 29., Vasárnap
#világbajnokság #magyar válogatott #kézi

Kétszeri hosszabbítás után kapott ki a magyar férfi kézilabda-válogatott Egyiptomtól

Bodó Richárd (b), Bánhidi Bence (j3) és Sipos Adrián (j), valamint az egyiptomi Mohamed Sebib (b2) és Ali Mohamed (j2) a férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs világbajnokság 7. helyéért játszott Magyarország - Egyiptom mérkőzésen (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A magyar férfi kézilabda-válogatott 28–28-as rendes játékidő után kétszeri hosszabbítás után 36–35-re kikapott Egyiptomtól az olimpiai kvalifikációs világbajnokság helyosztóján, Stockholmban, vereségével pedig eldőlt, hogy a 8. pozícióban zárta a tornát.

Nem kezdett jól Chema Rodríguez együttese, amely négypercnyi játék után már négygólos (4–0) hátrányban volt. A magyar védelem nem muzsikált kifejezetten jól, ez meg is látszott, s az eredményjelzőn a 14. percre már 11 egyiptomi gól szerepelt.

Az afriakaik a folytatásban is tartani tudták a négygólos különbséget – amikor a mieinknek léehetősége nyílt volna rá, hogy faragjanak ebből a különbségből, rendre hiba csúszott a befejezésekbe. A 23. percben tovább növelte fórját Egyiptom, a mérkőzésen ekkor alakult ki a legnagyobb differencia a két csapat között (16–9).

202301291748_Download_-2-.jfif (1500×1000)Az egyiptomi Ahmed Mohamed (b) és Ali Mohamed (j), valamint Ancsin Gábor a 7. helyéért játszott Magyarország - Egyiptom mérkőzésen (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

Az első félidő nem sikerült jól, amit jól tükrözött az állás: a két együttes 17–11-gyel fordulhatott rá a második etapra.

A második játékrész első perceiben jobban kezdtünk ellenfelünknél, Lékai Mátéék visszajöttek négyre (19–15), a 44. percben pedig már csak három volt a különbség, a magyarok 22–19-re felzárkóztak. Hét perccel a vége előtt 26–23 volt az állás, s Chema csapata támadhatott, Bánhidi Bence távoli bomvájával pedig már csak kettő volt a különbség.

A hajrában, 28–26-nál Szita Zoltán rontott ziccert, az 58. percben viszont Lékai már nem hibázott, s már csak egy volt közte. Az utolsó másodpercedben Magyarország az egyenlítésért támadhatott, Bodó Richárd nem is hibázott – Egyiptom még időn túli szabadot dobhatott, de ebből nem talált be, így 17–11-re behúztuk az etapot, a második félidő pedig végül 28–28-cal zárult, ami egyben azt jelentette, hogy hosszabbításra mentettük a meccset.

202301291750_Download_-3-.jfif (1500×1038)Székely Márton (b) gólt kap (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A ráadást mi kezdtük góllal, nem sokkal később viszont elveszítettük Bánhidit, aki megkapta a harmadik kiállítását is. Egyiptom egyenlített – a következő percekben mindkét a két támadóegység rengeteget rontott, hat perc alatt egyetlen gól sem született. A 68. percben ellenfelünk megtörte a jeget, s 30–29-re átvette a vezetést, erre Ilic Zoran tudott válaszolni nem sokkal később.

Az utolsó percben Egyiptom eredményes volt a támadásából, öt másodperccel a vége előtt azonban Pedro Rodríguez ismét egyenlített. Ez 31–31-es állást jelentett, és az újabb hosszabbítást.

202301291746_Download_-1-.jfif (1500×1000)Ibráhim el-Mászri (b) és Mohab Abdel Hak (j), valamint Ligetvári Patrik (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A második ráadást is mi nyitottuk találattal, majd a két együttes fej fej mellett haladt. A 75. percben Lékai nagyon fontos időn túli hetest rontott, míg a másik oldalon nem hibázott Elwakil Omar, erre „reagálván” Lékai villant meg góllal, az utolsó percre így 35–35-tel fordulhattunk rá.

Egyiptom gólt szerzett, az utolsó pillanatokban mi az egyenlítésért támadhattunk, ezúttal azonban nem jött össze a gólszerzés: a magyar férfi kézilabda-válogatott kétszeri hosszabbítás után 36–35-re kikapott, ami azt jelenti, hogy Chema alakulata a 8. helyen zárta a tornát.

Bodó Richárd és Lékai Máté hét-hét gólt szerzett, Székely Márton 12 védést mutatott be a magyar együttesben, amelynek célja a legjobb hét közé jutás volt, de a negyeddöntőbe kerüléssel biztosította helyét a jövő márciusi olimpiai selejtezőtornán.

(Forrás: M4 Sport)

Még érdekes lehet ...

2024. július 18., Csütörtök

Szombatról elhalasztották a Balaton-átúszást

Az 5,2 kilométeres Balaton-átúszás tervezett új időpontja vasárnap, de a végleges döntés csak péntek délben születik meg.

2024. július 11., Csütörtök

Balaton-átúszás - Már több mint 10 ezren neveztek

Néhány nappal a 42. Lidl Balaton-átúszás előtt meghaladta a 10 ezret a nevezők száma.

2024. június 30., Vasárnap

A helyek kétharmada már elkelt a Balaton-átúszásra

A július 20-án sorra kerülő, 42. Balaton-átúszásra több mint tízezer résztvevőt várnak a szervezők.

2024. június 26., Szerda

A kanizsai sakk csúcskategóriát képvisel Magyarországon

Tizenhatodik bajnoki címet ünnepelhettek.

Amerikai birkózók a Zsigmondy-csarnokban

A magyarok mindkét fogásnemben felülmúlták tengerentúli vendégeiket.

2024. június 24., Hétfő

Országúti kerékpárverseny Zalakaroson

A versenyzők a fürdővárosban és annak környékén tekertek.

2024. június 21., Péntek

Vitorlázó repülő program indul a nagykanizsai repülőtéren

A Nagykanizsai Vitorlázórepülő Szakosztály a 12-15 év közötti, repülés iránt érdeklődő gyermekeket várja.

2024. június 20., Csütörtök

Zalakaros: országúti kerékpáros verseny egész hétvégén

A verseny ideje alatt Zalakaros teljes területén és a környező falvakban a gépjárműforgalom időszakos és teljes lezárása is várható.