Sport - 2024. január 09., Kedd
#Nagykanizsa #Szivárvány EGYMI #terematlétika #országos diákolimpa

A terematlétika bajnokai

A kanizsai Szivárvány iskola sportolói remekeltek az országos diákolimpiai döntőn (Fotó: Zalakocka)

Csodálatos ajándékot tettek a karácsonyfa alá a Szivárvány EGYMI sportolói, akik a 2023/24-es tanév első országos diákolimpiájáról 2 arany-, 2 ezüst- és 4 bronzéremmel tértek haza.

A tanulásban akadályozottak novemberi zalaegerszegi Megyei Terematlétika Diákolimpiájáról az egyéni összetett eredményeik alapján mindhárom korcsoportban egy-egy nagykanizsai leány, valamint egy III. korcsoportos fiú jutott be a budapesti országos döntőbe. A diákok a végső fináléig sem tétlenkedve, minden áldott nap szorgalmasan gyakoroltak az iskola testnevelője, Kovácsné Kelemen Valéria irányításával. Kellett is, hiszen a terematlétika roppant összetett sportág, mely négy versenyszámból áll: 30 méteres sprintfutás, helyből távolugrás, szivacslabda hajítás és – 1, 2, illetve 3 kilogrammos - medicinlabda dobás előre.

Ami az országos terematlétika diákolimpiai döntőt illeti, a lányok a hajnali indulás ellenére is remekül szerepeltek. Az I. korcsoportban (18 induló) Laczkó Léna kislabdával 8., 30 méteres futásban 6., medicinlabda dobásban 4., helyből távolugrásban pedig 2. helyezést ért el, amivel összetettben a 3. helyen végzett. A II. korcsoportban (24 induló) Horváth Kira kislabdával 8., 30 méter futásban 4., medicinlabda dobásban 1., míg helyből távolugrásban 3. helyezést ért el, s ezzel összetettben 2. lett. A III. korcsoportban (21 induló) Simon Hanna kislabdával 11., 30 méter futásban 5., medicinlabda dobásban 1., helyből távolugrásban 3. helyezett lett, így egyéni összetettben a 3. helyet szerezte meg. A fiúknál (25 induló) Bogdán Krisztiánnak a kislabdahajítás ment legjobban, ahol az erős mezőnyben 8. lett.

Még érdekes lehet ...

2024. február 23., Péntek

Remekeltek a labdarúgók

A döntőig menetelt az FC Nagykanizsa U10-es csapata.

2024. február 21., Szerda

Pályán a labdarúgó utánpótlás

A Németh István és Kovács Dávid vezette gárda remek csatában a második helyet szerezte meg a Szőke Miklós emléktornán.