Sport - 2024. május 06., Hétfő
#egyetemi-főiskolai országos birkózó bajnokság #Kanizsai Birkózó SE #kötöttfogás #szabadfogás

Egyetemista birkózók seregszemléje

Az egyetemi bajnokságon is jól szerepeltek a kanizsaiak, balról: Egyed Dániel, Egyed Zsanett, Nemes Benjamin és Kalmár Benedek (Fotó: Zalakocka)

Az elmúlt évhez hasonlóan idén is a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián rendezték meg az egyetemi-főiskolai országos birkózó bajnokságot.

A verseny rangját mutatja, hogy a közel 150 résztvevő, versenyző között nem kisebb nevek is kipróbálták magukat, mint a világbajnok Losonczi Dávid, vagy az Európa-bajnok, világbajnoki ezüstérmes Fritsch Róbert. A Kanizsai Birkózó SE versenyzői közül öten álltak rajthoz, a nők mezőnyében Egyed Zsanett (Semmelweis Egyetem), a férfiaknál Klein Vincent (Hagen-i egyetem), Kalmár Benedek, Egyed Dániel (Pécsi Tudományegyetem) és Nemes Benjamin (Testnevelési Egyetem).

A dél-zalaiak közül végül Egyed Zsanett (53 kg) és Nemes Benjamin (130 kg kötöttfogás) jutott el a döntőkig, ahol nagy csatában szépen csillogó ezüstérmet vehettek át. Egyed Dániel (szabadfogás 79 kg) és Kalmár Benedek (kötöttfogás 82 kg) a pontszerző ötödik helyen zárt, ahogyan a szabadfogásban is szőnyegre lépő Nemes Benjamin is ezen a helyen zárt. Klein Vincent végül a hetedik lett.