Kanizsa - 2020. december 15., Kedd
#fejlesztés #aszfaltozás #Miklósfa #Nagykerteki utca

Leaszfaltozták a miklósfai temetőhöz vezető utat

Leaszfaltozták a miklósfai temetőhöz vezető utat

Radics Bálint és Balogh László a leaszfaltozott Nagykerteki utcában (Fotó: Gergely Szilárd)

Leaszfaltozták a miklósfai temetőhöz vezető utat. A Nagykerteki utcában korábban nem volt teljes hosszban pormentes burkolat.

– Hosszú évek óta problémát okozott, hogy nem volt megfelelő minőségű ez az út. Az utcában élőknek és az elhunyt szeretteik sírjához érkezőknek is gondot okozott az út állapota. Most azonban az önkormányzatnak és a Via Kanizsának köszönhetően kétrétegű aszfaltot terítettek le, a széleken pedig új padkát alakítottak ki a szakemberek – mondta Radics Bálint, a városrész önkormányzati képviselője.

Balogh László polgármester hangsúlyozta, tudja, hogy az ilyen fejlesztésekből is jó lenne még több, de emlékeztetett, hogy közben több jelentős felújítás vagy beruházás is megvalósult, illetve van folyamatban a városban.

– Most örüljünk az aktuálisnak, és azt remélem, hogy Miklósfa ezt a Mikulás és karácsony közötti, adventi ajándékot jó szívvel fogadja. Remélem azt is, hogy akik most ebben nem részesültek, azok sem irigykedve néznek erre, hiszen odafigyelve egymásra, mások is sorra kerülhetnek. Nyílván ez a városi kondícióktól is függ, de az odafigyelés lehetősége a város vezetősége, a Via Kanizsa, az önkormányzat és az önkormányzati képviselők számára is adott. Remélem, hogy az ilyen fejlesztések is folytatódnak majd – emelte ki a polgármester.

A 300 méter hosszú utca felújítása 6 millió forintba került.

Még érdekes lehet ...


2026. június 09., Kedd

Zalai siker az országos erdészversenyen: Molnár Tamás lett az Év Erdésze

A Zalaerdő Zrt. munkatársa, Molnár Tamás nyerte az Év Erdésze Verseny országos döntőjét, amelynek idén a Nyírerdő Zrt. adott otthont.


2026. június 08., Hétfő

A horgászat és a közösség ünnepe volt az I. Nagykanizsai Horgászok Napja

Az első alkalommal megrendezett esemény bebizonyította, hogy Nagykanizsán erős és összetartó horgászközösség működik.


A hétvégén mindenki táncolt +Képgaléria

Tánc, zene és fergeteges hangulat Nagykanizsán.


2026. június 05., Péntek

Polgári Est: Dömötör Csaba lesz Cseresnyés Péter vendége

Közéleti beszélgetésre várják az érdeklődőket június 11-én az Egylet Pincében.


2026. június 04., Csütörtök

Kerti kiülőkkel gazdagodott a Kiskanizsai Általános Iskola

A felajánlás nemcsak az udvar komfortját növeli, hanem hozzájárul ahhoz is, hogy a diákok még több időt tölthessenek a természet közelségében.


Balogh László: A magyarság megmaradásának alapja a hűség, a kitartás és az összetartozás tudata +Képgaléria

Ünnepélyes keretek között emlékeztek meg a nemzeti összetartozás napjáról június 3-án este Nagykanizsán, az Eötvös téren. A rendezvényen a Kanizsai Császárhuszárok díszőrsége mellett gyűltek össze mindazok, akik fontosnak tartják a magyarság történelmi em


Civil megemlékezés Trianon évfordulóján

A rendezvény csütörtökön 16.30 órakor kezdődik a Nagy-Magyarország Emlékműnél, ahol a résztvevők közösen emlékeznek meg a trianoni békediktátum következményeiről.


2026. június 02., Kedd

Nagyüzem lesz júniusban a lőtéren

Éleslövészetekre kerül sor egész hónapban, fokozott zajhatásra és katonai járműforgalomra kell készülni.


Jövő héten búcsúztatják id. Vlaszák Gézát

Közösségi oldalán tette közzé a nemrég elhunyt id. Vlaszák Géza, a klub alapítója gyászjelentését az FC Nagykanizsa.


2026. június 01., Hétfő

Hiánypótló szakrendelés segíti az autoimmun betegeket Nagykanizsán

A nagykanizsai szakrendelés egyik legnagyobb különlegessége a meddőségi immunológiai kivizsgálás lehetősége.


2026. május 30., Szombat

Vajon mit lép erre a Tisza-kormány?

A megyei jogú városok újra a szolidaritási hozzájárulás felülvizsgálatát kérik Magyar Pétertől.


2026. május 29., Péntek

Mi lesz veled önkormányzati társulás? Megszólalt Várfalvi Tibor

Egy korszak most lezárult, véli a volt elnök, Nagyrécse polgármestere.


2026. május 27., Szerda

Cseresnyés Péter: Nem szorulok kioktatásra!

Kemény hangvételű levélben vágott vissza a házelnöknek a volt zalai országgyűlési képviselő.


2026. május 22., Péntek

Egy éve segíti a gyorsabb felépülést a prehabilitáció a nagykanizsai kórházban

A kórházban az elmúlt közel egy évben több mint száz beteg vett részt a prehabilitációs felkészítésben, elsősorban vastagbéldaganatos műtétek előtt.

+