Kanizsa - 2021. január 14., Csütörtök
#fejlesztés #okoszebra #vásárcsarnok

Okoszebra lesz a vásárcsarnoknál

Okoszebra lesz a vásárcsarnoknál

Szabó Szilárd a helyszínen, a vásárcsarnok előtti zebránál ismertette a fejlesztés lényegét (Fotó: Gergely Szilárd)

Hamarosan úttestbe épített villogó fény jelzi majd az autósoknak, ha gyalogos közlekedik a vásárcsarnok előtti zebrán. A Kalmár utcai gyalogátkelőhely fejlesztése a biztonságot szolgálja – jelentette be Szabó Szilárd önkormányzati képviselő.

– Sikerrel vettünk rész a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatán, így 50%-os, azaz 1,5 millió forintos támogatással készül el a korszerű és látványos közlekedésbiztonsági fejlesztés, vagyis az okoszebra kialakítása. Mindannyiunk számára fontos a biztonságos közlekedés, akár gyalogosan, akár autóval közlekedünk. Több mint egy évvel ezelőtt már kértem, hogy kezdjen el a város ilyen irányú baleset-megelőzési fejlesztéseket, beruházásokat, mivel sajnálatos módon egyre több baleset történik a városunkban is. Az egyeztető és előkészítő munkát követően elkészült az előterjesztésem, amit az Éljen városuNk vezette városfejlesztési bizottság és az ugyancsak általuk többséget adó közgyűlés még csak napirendre sem volt hajlandó venni, így megtárgyalni sem. Bíztam benne, hogy ez egy olyan kezdeményezés lesz, ami nem a politikai bosszú áldozatává válik, de sajnos a többször megismételt előterjesztésem is erre a sorsra jutott, ezáltal sem önerőből, sem a Generali alapítványa által kiírt pályázat támogatásával sem valósulhatott meg ilyen beruházás. A pályázatot be sem adhatta a város közgyűlési támogatás híján. Decemberben viszont újra lehetőség nyílt okoszebra kialakítására pályázni, ekkor országosan 3 darabra, és Balogh László polgármester úr támogatásával mi is pályáztunk. Az alapítvány tegnap értesített minket a pályázatunk sikeréről – hangsúlyozta Szabó Szilárd.

Az önkormányzati képviselő hozzátette, hamarosan elkészülhet a fejlesztés, amelyről a rendőrséggel is egyeztettek, és ami minden itt közlekedő biztonságát szolgálja majd. Ha a tapasztalatok jók lesznek, akkor a képviselő szeretné, hogy a város több gyalogátkelőhelyénél is hasonló okoszebra legyen.

Szabó Szilárd elmondta, az okoszebra lényege, hogy az útburkolatban elhelyezett villogó fényekkel hívja fel az autósok figyelmét a kijelölt gyalogátkelőhelyen éppen áthaladó gyalogosokra. A rendszer – az út mindkét két szélén elhelyezett szenzorok révén – csak akkor lép működésbe, amikor a gyalogos az átkelő padkájára lép, azt megközelíti, illetve ténylegesen áthalad a zebrán. A nagy fényerejű LED-prizmák különösen hatékonyan működnek rossz látási viszonyok között, például esős időben, ködben, szürkületben és sötétben, így nagyobb távolságból is felhívják az autósok figyelmét a zebrán közlekedő gyalogosokra.

A statisztikák szerint 2019-ben 20 gyalogosbaleset volt Nagykanizsán, ebből 12 kijelölt gyalogátkelőhelyen történt; négy halálesettel végződött, 6 súlyos, 10 pedig könnyű sérüléssel. Abban az évben 4 baleset történt a Kalmár utcai zebrán.

Még érdekes lehet ...


2024. május 24., Péntek

Drónia birodalma a Kanizsa Arénában

A drónok szerepéről esett szó a roadshow keretében.


2024. május 23., Csütörtök

Nem a kormány, hanem az ÉVE vérezteti ki Kanizsát

Ötszáz millió forint maradt a tavalyi költségvetésben.


Marakodás helyett gyarapodás

Lázár János: megépítjük a déli elkerülőt Kanizsán


Fergeteges gyereknap és légiparádé a kiskanizsai reptéren

A Legendák a levegőben csapatához társszervezőként csatlakozott a NagyON Kanizsa Egyesület.


2024. május 22., Szerda

Görbe tükör

A kormány pénzéből fejlesztett az ÉVE, mégis elhanyagolt Nagykanizsa.


2024. május 17., Péntek

A kórház gyermekosztályát támogatták

Fontos orvosi eszközöket vásárolhattak az országos jótékonysági vadászat során összegyűlt pénzből.


Hetven éve kezdte meg működését a kanizsai kórházban a pathológia

A boncolások mellett évente megközelítőleg 5-6 ezer szövettani vizsgálatot, 3-4 ezer citológiai vizsgálatot is végeznek.


Fertőtleníteni kell a Bolyai-iskolát

A Bólyai-iskolát kell fertőtleníteni.


2024. május 13., Hétfő

Bringás reggeli Kanizsán

Az országos megmozdulás részeként május 14-én (kedd) 07:00 és 08:30 között várják a kerékpárosokat az Erzsébet téren.


2024. május 11., Szombat

Megemlékezés a nagykanizsai katonahősről

Vitéz Szabadi Béla példa lehet a mai generáció előtt.


2024. május 10., Péntek

Hazugságokkal hergel az ÉVE

Radics Bálintot megdöbbentette az a fajta szélhámosság, amit az ÉVE megenged magának.


2024. május 09., Csütörtök

Deutsch Tamás lesz a vendég Kanizsán

Május 15-én folytatódik a NagyON Kanizsa Polgári Est sorozata.


Emléktáblát avatnak Nagykanizsán

A vitézek leszármazottai találkoznak.


2024. május 03., Péntek

Indul a Sörgyár utca aszfaltozása

Az útszakasz felújítása közel 11,5 millió forintba kerül.


Eltűnnek végre a kátyúk

Teljes hosszában megújul a Napsugár utca burkolata.


2024. április 30., Kedd

Hitelprogram a hazai kkv-szektor tagjainak

Radics Bálint, a Széchenyi Programiroda vezető tanácsadója ismertette az aktuális EU-s pályázati felhívásokat a kanizsai kamara rendezvényén.


Párbeszéd, közös felelősségvállalás

Lakossági fórumot tartottak Ligetvárosban.


NagyON MÁJUS!

Majális a Csótónál a NagyON Kanizsa jóvoltából.

#Nagykanizsa

Drónia birodalma a Kanizsa Arénában

Drónia birodalma a Kanizsa Arénában

2024. május 24. - Kanizsa

Marakodás helyett gyarapodás

Marakodás helyett gyarapodás

2024. május 23. - Kanizsa

Görbe tükör

Görbe tükör

2024. május 22. - Kanizsa

Megemlékezés a zsinagógában Kanizsán

Megemlékezés a zsinagógában Kanizsán

2024. május 20. - Kultúra

Nyitott szertárkapuk

Nyitott szertárkapuk

2024. május 18. - Kék hírek

A kórház gyermekosztályát támogatták

A kórház gyermekosztályát támogatták

2024. május 17. - Kanizsa

Fertőtleníteni kell a Bolyai-iskolát

Fertőtleníteni kell a Bolyai-iskolát

2024. május 17. - Kanizsa

+