Nagy Vendel kiskanizsai plébános, Cseresnyés Péter államtitkár és Balogh László (b-j) a felújításra váró közösségi ház előtt (Fotók: Gergely Szilárd)
Nem a belvárosban, hanem a kiskanizsai plébánia közösségi házában kapnak helyet azok a fejlesztések és közösségi programok, melyekre a HACSuNK, vagyis a Helyi Akció Csoport Nagykanizsa nyert mintegy 400 millió forintos támogatást, a keretből városi civil szervezetek is pályázhattak programjaikra.
Az épület jelenleg is közösségi házként funkcionál, most azonban több mint 130 millió forintból felújítják. Balogh László polgármester örül annak, hogy a HACSuNK által elnyert mintegy 400 millió forint mégis hasznosul a városban. Mint mondta: az ifjúsági központ kialakítása mellett olyan programok megvalósítására pályázhattak a kanizsai civil szervezetek – csaknem 270 millió forint értékben –, melyek a konkrét célokon túl új közösségeket hoznak létre, erősítik az identitást és segítik a társadalmi kohéziót. Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő emlékeztetett: a helyi akciócsoport eredeti terve az volt, hogy az ifjúsági központ a belvárosban lesz.

– Erre lett is volna egy megfelelő hely a Zrínyi utca és a Fő út között, de sajnos a kanizsai szivárványkoalíciónak nem számított, hogy ez a 400 millió forint a városban marad vagy sem. Ahogy az sem számított, hogy a fiatalok a mozikertben vagy egy kulturált közösségi térben töltik a szabadidejüket, akár beszélgetéssel, akár programokkal – fogalmazott a politikus. – Hála Istennek, Nagy Vendel atyának, Balogh László polgármesternek és a programban részt vevő 10 civil szervezetnek is fontos volt, hogy ez az összeg itt hasznosuljon. A fő eleme a pályázatnak a közösségi tér kialakítása lesz, amelynek megvalósítása – a szivárványkoalíció miatt – ezúttal nem a belvárosban történik, hanem Kiskanizsán, de biztos vagyok abban, hogy itt is nagyon jó helye lesz.
Cseresnyés Péter hozzátette: örül, hogy a parázs viták ellenére, sok-sok munkának köszönhetően nem kell visszaadni a pénzt a pályázat kiírójának, hanem a helyiek javát szolgálhatja a közösségi házzal és a fiatalokat megcéló programokkal.
A nemzetközi tartalékos járőrversenyen részt vett Rétvári Róbert, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke is.
A publicista szerint az új médiavilág, a közösségi platformok és az internetes propaganda olyan hatással volt a fiatal generációkra, amelyet a Fidesz alábecsült.
Károkról nem érkezett bejelentés, de sokan érzékelték.
Csütörtökön késő délután a Demokrata főszerkesztője lesz Cseresnyés Péter vendége.
Új kórházlelkész szolgál a Nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórházban.
A Hónap fotója kezdeményezés célja nemcsak az, hogy elismerje a legjobb felvételeket, hanem az is, hogy közelebb hozza a lakossághoz a tűzoltók munkáját és bemutassa a katasztrófavédelem mindennapjait.
A politikus szerint a politikai közösség megtartása, az értékek továbbadása és a gazdasági eredmények megőrzése lesz a következő időszak legfontosabb feladata.
Visszalépett a tranzakciótól a vevő.
A nagykanizsai fotós közösség meghatározó alakjától búcsúzunk.
Bár a kétkezi munka becsülete mára megkopott, ez a nap mindig arra emlékeztet: az országépítés nem lehetséges csak íróasztal mögül.
Egész napos programkavalkád a Csónakázó-tónál.
Fokozott zajra és katonai jelenlétre kell számítani.