(Fotó: Gergely Szilárd)
Nagykanizsán is megemlékeztek a trianoni békediktátumról. A nemzeti összetartozás napján tartott eseményen Balogh László polgármester azt mondta, 1920-ban az ezeréves hagyomány generációról generációra való átörökítése is csorbát szenvedett, de - utalva a Szózatra – a magyarság ezt is túlélte.
- Háború övezte veszélyben, megfogyva bár, de törve nem, él nemzet e hazán! Mert egy test vagyunk, egy lélek, mely nem a múltba révedve, emlékeibe temetkezve létezik, hanem apái hagyatékát újjáépítve a jövőbe tekint, hogy kölcsönkérje azt gyermekeitől, hittel, hogy dúsan és erőben megsokszorozva adja vissza azt - mondta a városvezető.
Balogh László: 1920. június 4-én azonban megfordult a folyó, megszakadt a természet rendje, hagyaték nélkül maradt a gyermekek kölcsönkapott világa (Fotó: Gergely Szilárd)
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő hangsúlyozta, hogy 102 év után is magyarok maradtak az elszakított területeken élők, de ez nem mindig és mindenhol könnyű számukra. Úgy fogalmazott, az 1920-as békediktátum úgy szakította darabokra a magyarságot, mint ha egy fa törzsét nyolcfelé hasították volna, de – mint mondta – ha hagyják, akkor mind a nyolc része virágot és gyümölcsöt hoz, azonban arra is rámutatott: nem mindig hagyják.
(Fotó: Gergely Szilárd)
- A mai napig léteznek olyan árnyékok, odavetett nyilatkozatok, amelyek azokat az évtizedeket idézik fel, amikor jogtipró törvény, önkény, erőszak alkalmazásával sokan, sokfelé dolgoztak azon, hogy ennek a fának ne nyolc élő ága legyen, hanem csak egy. De az sem baj szerintük, ha talán egy sem - tette hozzá az országgyűlési képviselő, aki szerint illúzió lenne azt hinnünk, hogy nehéz a nyomára akadnunk ezeknek a törekvéseknek. Ha ilyennel szembesülünk, nincs helye semmiféle békés belenyugvásnak, szelídségnek.
(Fotó: Gergely Szilárd)
Cseresnyés Péter végül elmondta: fájdalom, de az anyaországtól elszakított magyarság megmaradásának nemcsak határainkon kívül vannak ellenségei, hanem a magyar közélet egyes régi vagy új internacionalizmuson nevelkedett képviselői is azon dolgoznak, hogy a magyar veszítse el a magyarságát, ha a lakcímkártyájában más ország szerepel.
A megemlékezés koszorúzással ért véget.
A nyár közeledtével új kedvenc született: a rózsaszínű angyalhaj fagylalt nem csupán különleges íze, hanem látványos megjelenése miatt is az év egyik slágertermékévé válhat.
A betegek és a látogatók türelmét és megértését kérik.
Talán ésszerűbb lenne kérdezni, mint hülyeségeket kitalálni és terjeszteni.
Folytatódnak a honvédségi gyakorlatok a kiskanizsai lőtéren.
A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás kitöltésére biztatott dr. Budai Gyula miniszteri biztos Nagykanizsán.
Újabb sikeres haltelepítés a horgászok örömére.
A miniszteri biztos április 15-én (kedd) érkezik Kanizsára.
A megbeszélésen az országgyűlési képviselő bemutatta a város adta lehetőségeket, illetőleg szó esett arról a híd szerepről, amit Magyarország jelent az EU és Kína között.
A szociális bizottság elnöke a közelmúltban hátrányos megkülönböztetésben részesített egy négytagú családot. Dióhéjban összefoglaljuk, mi történt...
A rendezvényen szó esett többek között a Muramenti Gazdaságfejlesztési Mintaövezet kialakításáról, valamint a Versenyképes Járások Program részleteiről.
Kivételes összefogással rakták le a dél-zalai városban a felsőoktatás alapjait
Ha nem tudunk érkezni a foglalt időpontunkban, töröljük azt.