A játszótér 9 játékelemét Tóth Zoltán tapasztalati szakértő és Fördős-Hódy Erzsébet rehabilitációs mérnök mutatott be (Fotó: Gergely Szilárd)
Pénteken „vár” tematikával nyitotta meg kapuit a befogadó játszótér a Kanizsa Aréna mellett. Az új, modern, akadálymentesített elemekkel felszerelt játszótér a Szerencsejáték Zrt. „A játék összeköt!” elnevezésű programja keretében létesült Kanizsán, de az önkormányzat is hozzájárult a kialakítás 80 milliós költségeihez.
A befogadó játszótéren ép és fogyatékkal élő gyerekek a közös játékon keresztül ismerhetik meg egymást és válhatnak elfogadó felnőttekké. A nagykanizsai játszótér különlegessége, hogy a különféle kombinált, akadálymentesített játékok – kerekesszékes forgó, rámpával kialakított akadálymentes vár - mellett a helyszínen okospad is helyet kapott.
A megnyitón Mager Andrea, a Szerencsejáték Zrt. elnök-vezérigazgatója beszélt a játszótér létesítéséről, és a küldetésükről, szerepükről a fogyatékkoságügy területén. A most átadott játszótér a 25. az országban, egyben közösségi tér is, illetve szorosan kötődik a város történetéhez, hisz témája a vár, mely egykor meghatározó erősség volt a településen.
Cseresnyés Péter: az elmúlt évtizedben egy jól átgondolt stratégia mentén Nagykanizsa számos pontján újultak meg játszóterek, a folyamat megkoronázása az új befogadó játszótér (Fotó: Gergely Szilárd)
Az avatáson Cseresnyés Péter, Nagykanizsa és térsége országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy mikor a jövő nemzedékének adnak át valamit, az mindig ünnep a közösségnek. Elmondta, hogy az elmúlt évtizedben lépésről-lépésre fejlesztették, építették a játszótereket Nagykanizsán, mert egy város megtartó erejét a kisgyermekes családok jelentik. E folyamatnak a megkoronázása az aréna mellett kialakított új, tematikus játszótér, mely a régi Kanizsára is emlékezteti a gyerekeket és talán meghozza a szülők kedvét is, hogy ide hozzák gyermekeiket. Kanizsa számtalan játszótérrel kínálja a szabadban történő játék lehetőségét, de ezért a játék-létesítményért külön köszönet illeti a Szerencsejáték Zrt.-t. Hozzátette, hogy a kanizsai fejlesztések nem csak az itt élők életét gazdagítják, hanem a térségben élőkét is.
Balogh László, Nagykanizsa polgármestere örömmel üdvözölte a vár tematikájú játszóteret, melynek értéke mintegy 80 millió forint, amihez az önkormányzat mintegy 8 millió forinttal járult hozzá. Elmondta, hogy Nagykanizsa jövőjét a családok, a gyerekek jelentik, ezért kiemelt feladatuk az „élhető város” létrehozása, amiben a legfontosabb a gyermekek fejlődését és integrálódását biztosító játéklehetőség megteremtése.
Részt vett még a rendezvényen Drávucz Rita olimpikon vízilabdázó, A játék összeköt! program jószolgálati nagykövete is.
A lyukba belehajtott egy személygépkocsi és tengelyig elmerült benne.
Már Zalában is elkezdték kipostázni a kérdőíveket.
Az összes FB-helyet maguknak osztották le.
Idén 15 százalékkal, jövőre újabb 10 százalékkal növekszik az építményadó.
Meghirdették az „Egy doboznyi szeretet” jótékonysági akciót.
A kanizsai Fidesz nem támogatja az építményadó emelését.
A nemzeti konzultációhoz kapcsolódó országjárás keretében látogatott Nagykanizsára dr. ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász.
Az újbormustra minden évben kiemelkedő esemény a miklósfai gazdák számára.
A kormány eddig 32 milliárd forintot fordított a notebook-projektre.
Cseresnyés Péter a nemzeti konzultáció fontosságáról beszélt.
Tabudöntögetés a Polgári Est keretében.
A fiatalok szakmaválasztását segítette a rendezvény.
November 12-én, kedden 17 órakor az Egylet Pincében folytatódik a NagyON Kanizsa Egyesület programsorozata.
November a helyi tehetségtámogatás hónapja.
Új elnöke van a környező kistelepüléseket tömörítő szervezetnek.