Kanizsa - 2024. február 13., Kedd
#naperőmű #Csónakázó-tó #Balogh László #Éljen VárosuNk! Egyesület #Nagykanizsa

Naperőmű a Csónakázó-tónál?

Naperőmű a Csónakázó-tónál?

Balogh László a Csónakázó-tónál számolt be a naperőmű engedélyezéséről (Fotó: Gergely Szilárd)

Egy 3000 kW-os naperőmű létesítése miatt hívott össze sajtótájékoztatót kedden délután Balogh László polgármester. A Csónakázó-tónál megjelölt helyszín sem volt véletlen, hiszen mint kiderült, a népszerű kirándulóhely közelében építené meg a beruházó a létesítményt.

Balogh László úgy fogalmazott: azért hívta a sajtót a Csónakázó-tóhoz, mert könnyen elképzelhető, hogy a beruházást követően már soha nem fog úgy festeni a Csónakázó-tó környezete, mint eddig.

- Nem szeretnék elveszni a részletekben, ezért csak a legfontosabb kifogásaimat sorolom fel - kezdte a polgármester, aki szerint egy ekkora méretű napelempark olyan sebet ejtene a tájon, amit nem lehetne orvosolni. - A táj szempontjából sajátos és megkülönböztetett fontosságú, hogy megőrizzük a Csónakázó-tó esztétikai látványát. Azért járnak ide ki a kanizsaiak, hogy horgásszanak, sétáljanak, sportoljanak vagy pihenjenek. Mindezt csodálatos környezetben tehetik, a látképet eddig semmi sem csúfította el.

Balogh László elárulta: a dr. Fodor Csaba vezette Városfejlesztési és Városüzemeltetési Bizottság is hasonló véleményen volt még pár héttel ezelőtt, azaz elutasították a naperőmű kiépítéséhez szükséges kábelfektetés engedélyezését, ám a legutóbbi ülésen a bizottság tagjai mégis hozzájárultak ehhez, ami egyben azt is jelenti, hogy minden akadály elhárult a beruházás elől.

- Félreértés ne essék, nem a naperőművek ellen vagyok, azokra ugyanis szükség van, de nem gondolom, hogy kiránduló- és pihenőhely közvetlen közelében kellene kiépíteni egy ekkora erőművet - fogalmazott Balogh László, aki hozzátette: határozottan tiltakozik a beruházás megvalósítása ellen. - Ettől függetlenül az Éljen VárosuNk! Egyesület (ÉVE) frakcióját terheli a felelősség, hiszen a döntést ők hozták meg. Én az ő helyükben nem adtam volna meg az engedélyt, már csak azért sem, mert nem tudhatjuk, hogy 20-30 év távlatában mivé fejlődhet a tó és annak páratlan környezete. Annyi bizonyos, hogy a jövőben a magántőkét, mondjuk szálláshelyek kialakításához, sokkal nehezebben lehet majd bevonni, a naperőmű ugyanis elcsúfítja a környezetet. Úgy vélem, hogy ezt egyetlen jóérzésű kanizsai sem szeretné. 

Még érdekes lehet ...


2024. április 23., Kedd

Az ÉVE lemondott a városáról?

Soha nem volt még ilyen koszos Nagykanizsa.


2024. április 22., Hétfő

Pár óra alatt összegyűjtötték az ajánlásokat

Balogh László: „nem állunk le, mert szeretnénk minden választópolgárral személyesen is találkozni”.


A bölcsődék napja

Balogh László polgármester szerint sokat kell gondozni a gyermeki lelket.


2024. április 19., Péntek

Egy belső vizsgálat eredményei

Fenyves Tamás a Kanizsa Rehabnál tapasztalt szabálytalanságokról beszél.


Függetlenség? Objektivitás? - Ugyan kérem...

Függetlenség és objektivitás? Ugyan kérem, nincs itt semmi látnivaló.


2024. április 18., Csütörtök

Cseresnyés Péter: most éppen az eszteregnyei lombkorona sétányról hazudozik az ÉVE

A Horváth Jácinték által kreált ügyet ráadásul már az országos sajtó is felkapta.


Összefügg az uniós és az önkormányzati választások tétje

Dömötör Csaba államtitkár volt a NagyON Kanizsa Polgári Est sorozatának legutóbbi vendége.


2024. április 17., Szerda

Tavasz van

Megérkezett az eső és a lehűlés Nagykanizsára.


2024. április 16., Kedd

Óriási szabadtéri bulival készül a NagyON Kanizsa Egyesület

A Csónakázó-tónál lévő kisszínpad környékén május 1-jén már 15 órától várják a kanizsaiakat.


Dőlnek ki a csontvázak a Kanizsa Rehabnál

Hamis számlák, fiktív szerződések, kamu minőségbizonyítvány.


2024. április 15., Hétfő

Van már hol parkolni

Régi problémát orvosoltak a palini általános iskolánál.


2024. április 12., Péntek

Polgári est Dömötör Csabával Kanizsán

Április 16-án, kedden 17.30-kor az Egylet Pincében folytatódik a NagyON Kanizsa Egyesület Polgári Est sorozata.


Fölényeskedtek, most pedig mélyen hallgatnak

Több kérdés is felvetődik a víztorony-ügy kapcsán.


2024. április 11., Csütörtök

Kevesebb nagypolitika, több Nagykanizsa!

Bemutatta jelöltjeit a Fidesz-KDNP Nagykanizsán.


2024. április 10., Szerda

Jogsértő volt a közbeszerzés érvénytelenítése

A jogsértés miatt 1 millió forintos bírságot szabtak ki a Vízműre.

#Nagykanizsa

48 óra

48 óra

2024. április 23. - Vélemények

Az ÉVE lemondott a városáról?

Az ÉVE lemondott a városáról?

2024. április 23. - Kanizsa

A bölcsődék napja

A bölcsődék napja

2024. április 22. - Kanizsa

Egy belső vizsgálat eredményei

Egy belső vizsgálat eredményei

2024. április 19. - Kanizsa

Manótorna az óvodásoknak

Manótorna az óvodásoknak

2024. április 17. - Sport

+