Illusztráció (A kép forrása: Pixabay)
A Deepdub mesterséges intelligenciája azt ígéri, Morgan Freeman Morgan Freeman hangján szólalna meg - magyarul is akár.
Alaposan felforgathatja a szórakoztatóipart, ha valóban jól áll saját fejlesztésével a Deepdub nevű techcég. Az izraeli startup a szinkronbizniszt tenné gyorsabbá és várhatóan olcsóbbá a nagy gyártók számára. A technika azt ígéri, hogy mesterséges intelligencia és deep learning segítségével más nyelven is megszólaltathatók egy-egy film vagy sorozat eredeti színészei. Azaz egy-egy amerikai sorozatban például a szereplők eredeti hangjukon, de magyar nyelven beszélnének.
Az ötlet azért kapott mostanában nagyobb sajtófigyelmet, mert a Deepdub tanácsadói testületében nemrég a WarnerMedia korábbi vezetője, Kevin Reilly is megjelent. Másrészt azért is irányul nagyobb figyelem most a szinkronizálás felé, mert a Netflix, az Amazon, a WarnerMediához tartozó HBO Max, na és a Disney is egyre inkább az Amerikán kívüli piacra koncentrál, magyarán egyre nagyobb szüksége lesz ezeknek a cégeknek a gyors és olcsó szinkronmunkákra a világ legkülönbözőbb nyelvein.
Az eljárás lényege, hogy a szoftver az adott szereplő izolált hangmintájából minden fontos adatot kinyer, a szavak hangsúlyozásától, a hangmagasságon át a szavak közti szünetek hosszáig. Ez az adathalmaz pedig már elég arra, hogy a hangot fiatalabbá, öregebbé tegyék, vagy végső esetben egy másik nyelvre alakítsák át.
A Deepdub azt állítja, hogy hat hét alatt képes egy nyolcepizódos sorozat teljes szinkronizálására, szemben a mostani hagyományos szinkron 14-16 hetes munkatempójával. A cég marketingvezetője, Oz Krakowski szerint ezzel a technikával a nagy stúdióknak kevésbé kéne aggódniuk a filmjeik, sorozataik kalózváltozataitól, hiszen így még könnyebbé válnának a lehető legtöbb országra kiterjeszthető világpremierek is.
(Forrás: Kreatív Online)
A 20. század bővelkedett az új, radikális ideológiákban, ilyen volt a kommunizmus, ami világszerte mintegy 100 millió ember halálát okozta és szovjet-típusú változatát mi, magyarok is évtizedekig szenvedtük.
A színész rajongói kérdésekre válaszolt, ami némi reményt adott a sorozat kedvelőinek.
A legújabb vizsgálatok szerint maga Edvard Munch írta rá Sikoly című képére az apróbetűs, alig látható, norvég nyelven írt feliratot.
A rajongók kísérteties hasonlóságot véltek felfedezni a 101 kiskutya és a Batman főgonoszaiban.
A tojásokról készített fotókat március 25-ig várják a szervezők.
Ma van hamvazószerda.
A film főszereplője, Kerekes Vica egy cukrászlány karakterét kelti életre, aki mindenre hajlandó, hogy megmentse vállalkozását és visszaszerezze élete szerelmét.
Fél évezredes a Magyar Nemzeti Múzeum legkorábbi esküvői ruhája. Ennek apropóján az intézmény felhívást intéz közönségéhez!
Az aréna tavaly a legszebb sportlétesítmény különdíját nyerte el a Prix Versailles építészeti díjkiosztón.
Emlékhelyet állítanak neki Stockholmban.
1858-ban ezen a napon jelent meg Szűz Mária a Lourdes melletti Massabielle-barlangban a szegény, tanulatlan, tizennégy éves Bernadette Soubirous-nak.
Az egyik leszármazottja és egy jogászprofesszor szeretné, ha tisztáznák a nevét
A Croodék: Egy új kor című családi animációs film már majdnem olyan jól teljesít, mint a járvány előtti nagy sikerek.
Mire emlékeznek február 2-án a katolikus hívők?