Murafölde - 2020. október 31., Szombat
#fejlesztés #Zajk #felújítás #községháza

Felújították a zajki községházát

Felújították a zajki községházát

A szalagátvágás ünnepélyes pillanata (Fotó: Végh Bence)

Felújították a zajki községházát, az épületet tegnap avatták fel. A polgármesteri hivatal, az orvosi rendelő, a teleház és a könyvtár is ebben az épületben van, de egy közösségi teret is kialakítottak a felújítás során. A munkálatokhoz csaknem 14,5 millió forintot nyert a település egy sikeres pályázaton.

– Hála Istennek, a pályázatnak köszönhetően, szerintem lehet azt mondani, hogy Zajk községnek egy ékszerdoboza lett az épület. Önerőből a központi fűtést is kialakítottuk. A hátrányos helyzetű gyerekek számára pedig itt lehet foglalkozásokat tartani, erre a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal kötöttünk megállapodást. Én úgy gondolom, hogy a felújításnak az itt élők is nagyon örülnek, mivel ez régi vágya volt a településnek. Bízom abban, hogy a jövőben is pozitív elbírálást kapnak a pályázataink, de a mi 245 lelkes falunk már eddig is nagy fejlesztéseket valósíthatott meg. A segítséget köszönöm Cseresenyés Péternek, aki többször is eljön hozzánk, beszélget a zajkiakkal, meghallgatja a problémáinkat – mondta Grózner Tiborné polgármester.

A polgármester szerint a felújított épület a település ékszerdoboza ((Fotó: Végh Bence)

– Az utóbbi időben szinte minden hétre jut valamilyen hasonló ünnepség, mert a Magyar Falu Program vagy éppen a belügyminisztérium pályázatait olyan eredményesen használták ki a települések, hogy alig van olyan, amelyik több-kevesebb fejlesztést az elmúlt egy-két évben, de főleg 2012 óta ne tudna felmutatni. A zajki fejlesztések is pályázati forrásból valósultak meg. Az a kormányzati politika, ami 2010 óta nagy változást és nagy lehetőségeket hozott a vidék életében, az folytatódik a következő időszakban is, így a továbbiakban is jut pénz a kistelepülések számára is a fejlesztésekre. A kormányzat szándéka szerint folytatódik a Magyar Falu Program, így nemcsak néhány város, hanem a vidék Magyarországa, a kistelepülések is fejlődhetnek állami forrásból – hangsúlyozta Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő.  

 

Még érdekes lehet ...


2024. május 23., Csütörtök

Forrástúra Bakónakon

Több mint 300-an túráztak.


2024. május 20., Hétfő

Új, modern utcatáblák Pusztaszentlászlón

Tartós és jól látható jelzéseket helyeztek ki a településen.


2024. május 17., Péntek

Országjárás Letenyén

Készülnek a választásokra.


Elkészült Kisrécse hivatala

Százéves épületből modern közösségi teret alakítottak ki.


Ki lesz az év erdésze?

Obornakon rendezték az idei verseny helyi elődöntőjét.


2024. május 15., Szerda

Madarak és fák napja Gutorföldén

Természetjáró akadályversenyt rendeztek a zöld ünnepen.


2024. május 13., Hétfő

Országjárás - Letenye

A településen május 16-án 17:30 órai kezdettel tartanak rendezvényt az országjáró eseménysorozat keretében.


2024. május 10., Péntek

Szürkemarhák a Mura ártéri legelőin

Történelmi pillanat: közel negyven év után helyeztek ki legelő állatokat az ártérbe.


2024. május 09., Csütörtök

Három beruházást avattak Csömödéren

Több száz millió forint forrás hasznosult a községben.


2024. május 07., Kedd

2024. május 03., Péntek

Vármegyehatáron átnyúló kerékpárút-fejlesztést adtak át Őrtiloson

Példaértékű és ritka beruházásként jellemezte az aktív Magyarországért felelős államtitkár a Molnárit Őrtilossal összekötő új kerékpárutat.


Szőlővesszőt szenteltek Galambokon

Már 15 éves hagyománya van a rendezvénynek.


2024. május 02., Csütörtök

Egyházközségi majális Pákán

Harmadik alkalommal rendezték meg a programot.

#Nagykanizsa

Drónia birodalma a Kanizsa Arénában

Drónia birodalma a Kanizsa Arénában

2024. május 24. - Kanizsa

Marakodás helyett gyarapodás

Marakodás helyett gyarapodás

2024. május 23. - Kanizsa

Görbe tükör

Görbe tükör

2024. május 22. - Kanizsa

Megemlékezés a zsinagógában Kanizsán

Megemlékezés a zsinagógában Kanizsán

2024. május 20. - Kultúra

Nyitott szertárkapuk

Nyitott szertárkapuk

2024. május 18. - Kék hírek

A kórház gyermekosztályát támogatták

A kórház gyermekosztályát támogatták

2024. május 17. - Kanizsa

Fertőtleníteni kell a Bolyai-iskolát

Fertőtleníteni kell a Bolyai-iskolát

2024. május 17. - Kanizsa

+