Az avatáson négyen vágták át a nemzeti színű szalagot: Singula Ferencné, Homokkomárom polgármestere, Gerdenics Zsolt, a kivitelező Első Dunántúli Útépítő Kft. ügyvezetője, Cseresenyés Péter és Sipos-Takács Erika (Fotó: Gergely Szilárd)
Felavatták Zsigárd aszfaltozott utcáját. A Homokkomáromhoz tartozó településrészen eddig nem volt pormentes útfelület, a több mint 300 méter hosszú szakaszra a Magyar Falu Program pályázatán nyert 30 millió forintot az önkormányzat – mondta Sipos-Takács Erika, a község alpolgármestere, aki Zsigárdon él családjával. Hozzátette, hamarosan megoldódhat a településrészt a 74-es főúttal összekötő, nagyjából másfél kilométeres bekötőút ügye is. Elmondta, az itt élőknek gyakran okoz problémát a rossz minőségű úton való közlekedés. A szakasznak több tulajdonosa van, ám a kanizsai és a homokkomáromi önkormányzat, valamint a Zalaerdő közötti egyeztetéseknek köszönhetően, az utóbbi jóvoltából jó minőségű út vezet majd Zsigárdra.
Zsigárdmajorban 28-an élnek, köztük egészen kicsi gyerek is van, a Magyar Falu Program jóvoltából a településrész lélekmegtartó ereje növekedett – fejtette ki Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő. A politikus hangsúlyozta, a program célja, hogy a különböző fejlesztések javítsák a vidéken élők életkörülményeit és erősítsék a közösségüket. Kiemelte, az elmúlt két évben csaknem kétmilliárd forint érkezett a választókerületébe azért, hogy a kistelepüléseken olyan fejlesztések valósuljanak meg, amelyek az ott élők mindennapjait teszik könnyebbé. Mint mondta, Zsigárdon ekkora beruházás még nem történt, reméli, hamarosan a bekötőutat is sikerül felújítani, így Zsigárd még vonzóbb lesz azok számára, akik ebben a zöld környezetben szeretnék felnevelni gyermekeiket vagy itt akarják a mindennapjaikat tölteni.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.