A szalagátvágás pillanata (Fotó: Gergely Szilárd)
Pályázati forrásból fejlesztett Sormáson az egyik civil egyesület és az önkormányzat. Felújították a homokkomáromi hegy felé vezető utat, vadkerítést építettek és fűnyírótraktort is vásároltak.
A Sormási Kulturális és Sportegyesület a Magyar Falu Programnak köszönhetően egymillió forintot nyert egy új fűnyírótraktorra, amellyel a sportpályát lehet karbantartani. A gépet már el is keresztelték, Dongónak hívják majd. Az egyesület a település kulturális életét szolgáló programokhoz hangosítást és számítógépet is vásárol, ehhez az önkormányzat biztosítja a forrást.
Lődri Ádám egyesületi elnök, Lődri-Kása Mária Dóra alpolgármester, Neubauer Tibor, Cseresnyés Péter és Dongó, a fűnyírótraktor (Fotó: Gergely Szilárd)
Az önkormányzat a homokkomárom felé vezető hegyi utat újíttatta fel és vadkerítést is építetett. Ehhez az Agrárminisztérium pályázatán nyert tízmilló forintot.
Neubauer Tibor polgármester elmondta, a felújított szakasz 4,3 km hosszú, a Mánta- és a Rafa-hegy megközelítésére szolgál. Az utat a mezőgazdasági és az erdőgazdálkodók is használják. Az volt a cél, hogy megkönnyítsék a hegyi gazdáknak és a környékbeli gazdálkodóknak a területek megközelítését. Az út felújítása sóderezéssel történt, egy csaknem ötszáz méteres erdei szakaszon pedig, mely kátyús és vízmosásos volt, új alap is készült tört betonból.
A polgármester hozzátette, ezúttal a hegy déli oldalára építettek egy 215 méteres vadkerítést, így gyakorlatilag már csak a nyugati részről kell majd vadaktól megvédeni a terményeket, amint lesz forrás, ezt is igyekeznek megoldani.
Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő kiemelte, az utóbbi időszakban szinte nincs olyan hét, amikor két-három hasonló, örömteli esemény ne történne a környékbeli településeken. Ez is azt bizonyítja, hogy a kormány nagy figyelmet fordít a vidék Magyarországára és a kistelepülésekre. Hangsúlyozta, a Belügyminisztérium, az Agrárminisztérium és a Magyar Falu Program pályázatai az önkormányzatokat és a civil szervezeteket segítik, hogy a fejlesztések a településeken élőket szolgálják. Idén már a civil szervezet is pályázhattak a Magyar Falu Programban, ezzel a térségben tevékenykedők is éltek, így már körülbelül 20 szervezet nyert is hasonló célokra, mint a sormási.
A politikus rámutatott, az elmúlt két évben a Magyar Falu Program pályázatain már több mint kétmilliárd forintot nyertek a környékbeli önkormányzatok és civil szervezetek fejlesztésekre. További beruházásokat lehetett megvalósítani a minisztériumok pályázataiból, illetve a Területi Operatív Programnak köszönhetően még további 5-6 milliárd forintból fejleszthettek a környék önkormányzatai a településükön élők érdekében.
A csapadékvíz elvezetését is megoldották a Magyar Falu Programon elnyert támogatásból.
A nemespátrói fejlesztésekkel kapcsolatban felröppent álhírekre reagált a Magyar Falu Program kormánybiztosa.
A 13 milliós gép a település kommunális munkái mellett az ott élők kertjében is jó szolgálatot tesz.
Az akció keretében idén 60 zalai család részesül 25.000 Ft értékű „kályhakész” tűzifa segélyben.
A Magyar Falu Programon elnyert támogatást kiegészítették, így hosszabb szakaszon újulhatott meg a burkolat.
A járművet a Magyar Falu Program pályázatán nyerte a hagyományőrző egyesület.
Milliárdos turisztikai és mezőgazdasági fejlesztések előkészítése kezdődött a Mura-program részeként – jelentették be online sajtótájékoztatón.
A hulladékradar applikációval a Zalaerdő Zrt. is folyamatosan kapja a bejelentéseket az illegálisan lerakott hulladékokról.
A becsehelyi cég közel 320 millió forint támogatással bővítette baromfifeldolgozó kapacitását, illetve új hűtőházat is épített.
A Szentpéterföldei-tó és a Kistolmácsi-víztározó halállománya gyarapodik.
A termelők remélik, a járványhelyzet ellenére is a szokott helyükön tudják majd értékesíteni a fákat.
Az adomány a környékbeli gazdák jóvoltából került a gyermekek mindennapjait segítő szervezetekhez.
A nyitással megvárják a járványhelyzet végét.