A szalagátvágás pillanata (Fotó: Gergely Szilárd)
Pályázati forrásból fejlesztett Sormáson az egyik civil egyesület és az önkormányzat. Felújították a homokkomáromi hegy felé vezető utat, vadkerítést építettek és fűnyírótraktort is vásároltak.
A Sormási Kulturális és Sportegyesület a Magyar Falu Programnak köszönhetően egymillió forintot nyert egy új fűnyírótraktorra, amellyel a sportpályát lehet karbantartani. A gépet már el is keresztelték, Dongónak hívják majd. Az egyesület a település kulturális életét szolgáló programokhoz hangosítást és számítógépet is vásárol, ehhez az önkormányzat biztosítja a forrást.
Lődri Ádám egyesületi elnök, Lődri-Kása Mária Dóra alpolgármester, Neubauer Tibor, Cseresnyés Péter és Dongó, a fűnyírótraktor (Fotó: Gergely Szilárd)
Az önkormányzat a homokkomárom felé vezető hegyi utat újíttatta fel és vadkerítést is építetett. Ehhez az Agrárminisztérium pályázatán nyert tízmilló forintot.
Neubauer Tibor polgármester elmondta, a felújított szakasz 4,3 km hosszú, a Mánta- és a Rafa-hegy megközelítésére szolgál. Az utat a mezőgazdasági és az erdőgazdálkodók is használják. Az volt a cél, hogy megkönnyítsék a hegyi gazdáknak és a környékbeli gazdálkodóknak a területek megközelítését. Az út felújítása sóderezéssel történt, egy csaknem ötszáz méteres erdei szakaszon pedig, mely kátyús és vízmosásos volt, új alap is készült tört betonból.
A polgármester hozzátette, ezúttal a hegy déli oldalára építettek egy 215 méteres vadkerítést, így gyakorlatilag már csak a nyugati részről kell majd vadaktól megvédeni a terményeket, amint lesz forrás, ezt is igyekeznek megoldani.
Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő kiemelte, az utóbbi időszakban szinte nincs olyan hét, amikor két-három hasonló, örömteli esemény ne történne a környékbeli településeken. Ez is azt bizonyítja, hogy a kormány nagy figyelmet fordít a vidék Magyarországára és a kistelepülésekre. Hangsúlyozta, a Belügyminisztérium, az Agrárminisztérium és a Magyar Falu Program pályázatai az önkormányzatokat és a civil szervezeteket segítik, hogy a fejlesztések a településeken élőket szolgálják. Idén már a civil szervezet is pályázhattak a Magyar Falu Programban, ezzel a térségben tevékenykedők is éltek, így már körülbelül 20 szervezet nyert is hasonló célokra, mint a sormási.
A politikus rámutatott, az elmúlt két évben a Magyar Falu Program pályázatain már több mint kétmilliárd forintot nyertek a környékbeli önkormányzatok és civil szervezetek fejlesztésekre. További beruházásokat lehetett megvalósítani a minisztériumok pályázataiból, illetve a Területi Operatív Programnak köszönhetően még további 5-6 milliárd forintból fejleszthettek a környék önkormányzatai a településükön élők érdekében.
Május utolsó péntekén ismét vidámságtól és nevetéstől volt hangos az oktatási intézmény udvara.
Nemcsak a fakanalat forgatják mesterien, de jól is céloznak.
A fürdő szíve már újra dobog: a vízkutak, a strand gépészetének felújítása megtörtént és egy teljesen új, a legújabb követelményeknek is megfelelő vegyszeradagoló rendszert is kiépítettek.
Jánosi Zsuzsanna polgármester szerint Lovászinak szüksége van az olajos tudatra, és amíg ez megvan, él bennük a remény, hogy a régről ismert olajszag is visszatér egyszer a községbe.
A zalai–somogyi határon húzódó, mintegy 30 kilométeres, könnyen teljesíthető körtúrára 2938-an szavaztak.
A fesztiválon a hagyomány és a megújulás találkozott.
Május utolsó napján több programot is tartottak a határ menti településen.
A helyi óvoda nemrégiben első ízben óvodakerti szakmai bemutatót tartott, melyen a gelsei iskola első osztályos tanulói is részt vettek a pedagógusokkal együtt.
Május utolsó napján retro buliba várják az érdeklődőket a Termálfürdő és Kempingbe, ahol a 60-as, 70-es, 80-as, 90-es évek dalai szólnak majd.
Az elmúlt hétvégén debütált a rendezvény, amely magába foglalta a gyereknapot, falunapot és az elszármazottak találkozóját.
A helyiek hálával emlékeztek a tetteikről és Istennek gazdag áldását kérték emlékükre, valamint családjaikra.
Molnáriban ünnepeltek a nemzetiségi-, illetve falunapon.