Ábel Kistolmácson (Fotó: Gergely Szilárd)
Felavatták a Csömödéri Állami Erdei Kisvasút meghosszabbított szakaszát, a vonatok már egészen Kistolmácsig járnak.
Az erdőgazdaságok közjóléti feladatokat is ellátnak. 2010 óta kormányzati, saját és pályázati források felhasználásával több mint 20 milliárd forintot fordítottak kilátók, ökoturisztikai központok, erdei iskolák, erdei vasutak fejlesztésére, és hasonló nagyságrendet képviselnek a folyamatban lévő projektek, mondta Dalvári Vince Gábor, az Agrárminisztérium főosztályvezetője. Hozzáetette, a járvány előtti időszakban becsült 40-45 milliós éves látogatottsági adat is mutatta az erdők turisztikai jelentőségét, de a legutóbbi felmérésekből az látszik, hogy ez ugrásszerűen megnőtt.
Rosta Gyula, Cseresnyés Péter és Dalvári Vince Gábor vágta át a szalagot (Fotó: Gergely Szilárd)
A Zalaerdő a Mura-program részeként a közelmúltban több közjóléti fejlesztést is megvalósított, emlékeztetett Rosta Gyula, a Zalaerdő Zrt. vezérigazgatója, hozzátéve, ezek sorába tartozik a Csömödér-Kistolmács szakasz meghosszabbítása.
– A vonal bővítése kézenfekvő volt, az eddigi végállomás az erdőgazdaság egy korábbi rakodóján, körülbelül 1 kilométerre volt innen. A bővítéssel az utasok azonnal elérhetik a falu és társaságunk által nyújtott szolgáltatásokat. A beruházás során ezer folyóméter vasúti pálya épült betonaljak felhasználásával, s elkészült egy közúti átjáró is. Az új végállomáshoz száz méteres járda készült a parkolótól – fejtette ki a vezérigazgató.
A Mura-program több célt is szolgál, az egyik a turizmus fellendítése, emelte ki Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő. A térség fejlesztésének miniszterelnöki biztosa hangsúlyozta, a Zalaerdő az elmúlt években mintegy kétmilliárd forintot fordíthatott turisztikai célú fejlesztésekre.
– A vonal meghosszabbításával a kirándulók, az aktív turizmust kedvelők számára újra bővült a lehetőségek tárháza. A térség már többnapos programot is tud kínálni. A cél az volt, hogy a különböző korosztályok és érdeklődési körökkel rendelkezők is megtalálják a számukra megfelelő programot. Talán, nem csak a pandémiának köszönhető, hogy tavaly nyáron mérhető módon megnőtt az ide és a környékre látogató belföldi turisták száma. De nem állunk meg, lesz folytatás: a térségben két jelentős, egyenként többmilliárdos fejlesztés valósul majd meg. Ezek önmagukban is turistacsalogatók lesznek, az egyik, amelyik pont Kistolmács közelében lesz, a tervek szerint Európában is egyedülállónak számít majd – mondta a politikus.
A kisvonat a héten próbamenetrend szerint közlekedik, a végleges menetrendet jövő héten teszi közzé a Zalaerdő a honlapján és közösségi oldalán.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.
A programot egy régi lakodalmakat bemutató kiállítás is színesítette a kultúrházban.
Az önkormányzati ciklus alatt közel 200 millió forint támogatás érkezett a településre.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.
Jelentősen javítja a közlekedési feltételeket az újonnan elkészült járda.
A beruházásösztönzési stratégia fókuszában a délnyugati térség.
Több mint 100 millió forintot fordított a miháldi önkormányzat a külterületi utak állagmegóvására, felújítására.
Lassan húsz éve, hogy életre hívták az akkor még borfesztivált Tótszentmártonban.
A Horvát Köztársaság államiságát ünnepelték Semjénházán.
Az Inkey családnak állítottak emléket.