(Fotó: Gergely Szilárd)
Befejeződött a becsehelyi templom felújítása. A munkálatok költségét 2,5 millió forint önkormányzati támogatásból, valamint 15 millió forint állami támogatásból fedezték. Ez utóbbi összeget a templomok felújítására kiírt kormányzati pályázaton nyerte a község.
Horváth Gábor becsehelyi plébános kérdésünkre elmondta: 3 évvel ezelőtt elmozdult a templom tetőszerkezete, ami miatt a keleti oldali párkány is leesett. Mint fogalmazott: „egy nagy lyuk tátongott” az épület oldalán, így a felújítás elódázhatatlanná vált.
– A homlokzat amúgy is eléggé megfakult, hiszen az elmúlt 20 évben nem történt nagyobb külső felújítás. Az első lépés a statikai rekonstrukció, illetve a tető megerősítése volt. Tavaly aztán a szakemberek újraépítették a párkányt is, kívülről lefestették a templomot, a toronyban pedig kicserélték az ablakokat, ugyanis a régiekről a festés során kiderült, hogy már nagyon elkorhadtak – ismertette a felújítás lépéseit az atya.
Az egyházközség a megszépült templom ünnepélyes avatását a bérmálással kötötte össze. A szentmisén Stróber László székesegyházi kanonok, címzetes apát, meghívott plébános elkötelezett keresztény életre buzdította a 31 bérmálkozót, akik közül ketten már felnőttként vették fel a bérmálás szentségét.
Az elszármazottak pódiumbeszélgetésére sokan voltak kíváncsiak, a programot nemcsak a résztvevők, hanem a nézők is élvezték.
A beruházás a Belügyminisztérium pályázatán elnyert harminchat millió forintból, valamint az önkormányzat mintegy négymillió forintos önrészéből valósult meg.
Kétnapos falunapot tartottak Semjénházán, melynek keretében felavatták a már két éve elkészült emlékművet is.
A boronapince felújításából kivették a részüket a község lakói is.
A faanyag-nyomonkövetési szabályok betartása egyrészt védi a fogyasztókat, hogy legálisan kitermelt, megfelelő mennyiségű és minőségű faanyagot kapjanak, másrészt védi a jogkövető termelőket és kereskedőket is a tiszta, átlátható piaci viszonyok megőrzésé
A beruházás a Magyar Falu Program támogatásával valósult meg.
Zalában 12 engedéllyel rendelkező természetes fürdőhely, köztük a kistolmácsi szabadstrand várja a felfrissülni vágyókat.
A szervezők szerint a rendezvény segíti a horvát-magyar kapcsolatok erősödését és a horvát identitás megőrzését.
Hőszigetelték az épületeket, kicserélték a nyílászárókat, napelemes rendszert építettek ki, valamint korszerűsítették a fűtést.
Horvát nemzetiségi napot tartottak a határközeli községben.
A kukorica 94 százalékát, míg a napraforgónak 87 százalékát vetették el. Szójából 7800 hektáron került földbe a mag.