(Fotó: Facebook/Cseresnyés Péter)
Átadták a felújított Nagyboldogasszony templomot Csörnyeföldön. Az egyház a településsel összefogva pályázott az egyházi tulajdonú épület felújítási munkáira kiírt kormányzati támogatásért.
A nyertes pályázat megvalósításában a szombathelyi egyházmegye szakemberei voltak a csörnyeföldi plébánia segítségére.
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő köszöntőjében felhívta a figyelmet, hogy az anyagi biztonságon túl mennyire fontos a valahova, egy közösséghez tartozás érzése.
– Ez a gondolatvilág, amelynek középpontjában az értékeink és közösségeink megőrzése áll, sokkal dominánsabb, mint máshol, ahol csak az egyén előre jutása a fontos. Mivel még mindig nagyon sokan vannak, akik ezt az értékmegőrzést tűzték ki célul, a kormány továbbra is fontosnak tartja a kisebb-nagyobb közösségek fejlődésének támogatását. 1,5 éve Soltész Miklós államtitkkár úrral közösen jelentettük be Homokkomáromban, hogy csak ebben a térségben az egyházközségek közel 300 millió forintot nyertek ahhoz hasonló felújításokra, mint amilyen Csörnyeföldén megvalósult – fogalmazott a politikus.
Hóbor-Sztrahia Krisztina polgármester beszélt róla, hogy milyen munkálatokat végeztek a templomon.
- Az ingatlanfelújítás több mint 13,5 millió forintból valósult meg. Ebből az összegből kicseréltettük a nyílászárókat, az épület szigetelést és új festést kapott, valamint a templomhajót is megerősítették statikailag a szakemberek. A pakolásban és a takarításban rengeteget segítettek az egyházközségi tagok, a hívek és az önkormányzati dolgozók, és olyanok is voltak, akik anyagilag támogatták a munálatokat. Eddig 1 millió 235 ezer forint adomány gyűlt össze, amit a vörcsöki kápolna állagmegőrzésére fordítottunk.
A templomszentelés után átadták az elkészült játszóteret, amit rendhagyó módon nem szalagátvágással, hanem szalagátcsúszással avattak. Az egyik csörnyeföldi kisgyerek a szalag alatt csúszott le az új csúszdán. A játszótér a Magyar Falu Program pályázatán mintegy ötmillió forint összegű támogatással épült meg, megfelel a jelenkor szabályainak és az eszközök biztosítják a gyermekek készségfejlődését. Cseresnyés Péter, országgyűlési képviselő hangsúlyozta, a kormány akkor is folytatni fogja a vidékfejlesztési Magyar Falu Programot, ha a háborús válsághelyzet elhúzódna.
A település már átvehette a járművet, amelyet a Magyar Falu Program pályázatán nyert pénzből vásároltak.
Az őstermelők egyebek mellett házi tésztákat, lekvárokat és sajtokat kínáltak, de az árusoknál húsvéti dekorációkat is lehetett vásárolni.
A lomtalanítás során csak a nagydarabos, a közszolgáltatás keretében rendszeresített gyűjtőedény méretét meghaladó hulladék kerül elszállításra.
Az új gépjármű napokon belül szolgálatba áll, részt vesz az óvodások szállításában, a szociális étkeztetés biztosításában, valamint a homokkomáromi zarándoklaton is hasznát veszik majd.
A több mint 434 millió forintból megvalósuló projektben 3,1 kilométer hosszan épül aszfaltozott kerékpárút a kivitelezésre adott 200 nap alatt.
Ünnepélyesen is felavatták a szécsiszigeti felújított vízimalmot és a mellé épített, néprajzi bemutatótérként is működő pajtát.
Az épület korszerűsítésére csaknem 85 millió forintot fordíthattak, ennek jelentős része pályázati forrás volt.
A Magyar Falu Program pályázatán elnyert forrásból építettek új ravatalozót.
Nem tudja mit csináljon, hová menjen a hétvégén? Ajánlunk néhány programot.
A beruházást a Belügyminisztérium pályázatán elnyert összegből és 2 millió forint önerőből finanszírozták.
7 csapat mérettette meg magát Zala egyik legnagyobb gasztrofesztiválján, a Mura-menti malacságokon.
A hagyományok őrzését, bemutatását és átadását is egyaránt szolgálta az immár harmadik alkalommal megrendezett program.